KLIMAURSULA
17.9.2020
Kategorie: Ekonomika

Proč chce Leyenová zničit Evropu?

Sdílejte článek:

A. DÍTĚTOVÁ

Předsedkyně Evropská komise Ursula von der Leyenová navrhla navýšit cíl snižování emisí do roku 2030 na minimálně 55 procent. Šílenství, reagují například automobilky. Proč to ta ženská dělá a co to komu přinese?

Evropa prý nedokáže současným tempem docílit uhlíkové neutrality v roce 2050 a zabránit tak devastujícím dopadům globálního oteplování.

Řekl někdo paní Ursule, že Evropa nedokáže s globálním klimatem sama nic udělat, i kdyby se na hlavu postavila? Evropa totiž produkuje jen 10 procent CO2, své emise navíc neustále snižuje, naopak ve zbytku světa emise rostou.

Přísnější limity v rámci Evropské unie tak přinesou zejména obrovské, ale opravdu obrovské náklady pro členské země. Mluví se o stovkách miliard eur ročně. Dalšími dopady už je a ještě bude výrazné zdražení elektřiny, tepla a následně všeho možného zboží. Evropské firmy budou mít tak vysoké náklady, že budou své výrobky jen velmi těžko prosazovat proti konkurenci z Asie, Ameriky či Afriky.

Takže proč to ta ženská dělá? Napadají mě tři vysvětlení. To první je, že je to opravdu zoufalkyně. Tomu napovídají informace, které se objevily, když se stala předsedkyní Evropské komise. Von der Leynová působila v minulosti na pozici německé ministryně obrany a byla velmi silně kritizována za neschopnost. Německá armáda je po jejím působení doslova zdecimovaná. Von der Leyenová navíc čelí obřímu skandálu. Coby ministryně totiž vyplácela externím poradcům miliony eur, aniž by vypsala veřejnou soutěž.

Druhou možností je, že jí zkrátka někdo zaplatil, aby Evropu tímto způsobem zdecimovala. Důkazy pro to pochopitelně žádné nemám, ale vyloučit to určitě nelze. Ať už Čína, Rusko či USA by se určitě nezlobily, kdyby se Evropa oslabila.

Třetí možností je, že se Von der Leyenová regulérně pomátla. To je ale skutečně jen teoretická možnost, protože by muselo jít o jakési kolektivní pomatení smyslů u stovek lidí řady národností.

Závěrem si dovolím apel. Pokud je změna klimatu skutečně tak silná hrozba a lidé mají sílu ji zastavit – zejména u druhého tvrzení mám určité pochybnosti, ale rozhodně nemám erudici, abych ho mohla rozporovat, tak proč Evropa netlačí především na zbytek světa, tedy na producenty oněch 90% emisí? To by totiž dávalo logiku, a současně by všichni mnohem lépe přijímali nařízení a zákazy pro Evropany. Takhle totiž počínání Von der Leynové vzbuzuje jen podezření a spekulace o její motivaci, neschopnosti či psychickém zdraví.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 064 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.