ZEMANCINA
11.9.2020
Kategorie: Politika

Proč české vlastenecké strany mlčí k čínským provokacím?

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Dívám se na profily na sociálních sítích patřící našim hlavním politickým stranám, které se označují za vlastenecké, a nemůžu najít žádnou reakci na krok Číny. Tedy zákaz vstupu do Číny všem účastníkům tchaj-wanské delegace šéfa Senátu Vystrčila, a ekonomický bojkot podnikatelů, kteří jej doprovázeli. Než se ale pustím do těchto českých “vlastenců”, vraťme se do roku 1949.

V roce 1949 v Číně skončila občanská válka, která s různými přestávkami trvala od roku 1927, a ve které proti sobě stáli čínští nacionalisté a komunisté. Válka skončila v roce 1949 vítězstvím komunistů a zbytky nacionalistických a antikomunistických sil uprchly z pevninské Číny na Tchaj-wan a další ostrovy. Nacionalisté, ti samí Číňané jako komunisté, se nazývali Čínská republika, a komunisté Čínská lidová republika. Nacionalisté chtěli pozemní Čínu znovu od komunistů dobýt zpátky, ale tyto vojenské plány nebyly nikdy realizovány. Důležité je ovšem to, že obě tyto Číny považují tu druhou Čínu za své území. Pak už jde jen o to, která strana je vám sympatičtější. Pokud je to ten bolševický ksindl, co řídí zemi podle románu 1984, a skupuje celý svět, nemáte to v hlavě v pořádku.

Ale zpět k nám domů. Delší dobu můžeme sledovat nepřátelské kroky ze strany Číny vůči České republice. Ať už jde o prohlubování vlivu skrze investice, ekonomickou špionáž, nebo snahy něco nám diktovat, postoj Číny vůči nám není přátelský. Mnozí mají jistě v paměti ostudu, když v Praze před 4 lety čínští komunisté napadali české občany, a policie dělala, jakoby nic. Nikoho nezatkla.

V několika případech nám Čína posílala vzkazy, jak mají naše média psát, a jak se máme vůči Číně chovat. Paradoxně se vůči těmto provokacím nikdy neozvali čeští nacionalisté, ale liberálové.

Nyní přišla zcela konkrétní čínská provokace se zákazem vstupu některých našich občanů na území ČLR, a nejen, že naši “vlastenci” mlčí, ale často ještě na sociálních sítích vystupují pro-čínsky. Tak se ptám: Kolik stojí národní hrdost, když pro vás má větší význam, jestli budeme moci s rudou Čínou obchodovat, než aby si Češi udrželi rovný hřbet?

Pokud by byli v této zemi u moci skutečné vlastenecké síly, na čínské provokace by odpověděly okamžitým zákazem vstupu na naše území všem čínským občanům a vypovězením diplomatických styků. Kdo naopak v tuto chvíli ještě stále Čínu omlouvá, nemůže se nadále nazývat vlastencem. Naopak my bychom jej měli nazývat kolaborantem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 364 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (55 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...
164 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)