BURESBABISFILIPHAMACEK
18.6.2018
Kategorie: Politika

Proč bychom se netěšili

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,23 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Člověk se ani nemusí dívat na klasické české komedie, dnešní politická scéna předvádí mnoho kousků, jež by snad předčily Formanovu komedii “Hoří, má panenko”

Motto “Slova z úst moudrému příjemně plynou, kdežto hlupáka vlastní rty pohlcují.” (Kazatel 10 – 12, Kletba pošetilosti, 12.12)

Člověk se ani nemusí dívat na klasické české komedie, dnešní politická scéna předvádí mnoho kousků, jež by snad předčily Formanovu komedii “Hoří, má panenko.”

Stačí si jen připomenout čtvrteční pálení červených trenýrek. V našich končinách máme zavedenou tradici pálení čarodějnic. Miloš Zeman předvedl novou tradici, zřejmě 14. červen vejde do dějin naší země a budeme tak každoročně pálit červené trenýrky, lidově trencle. Umím si představit, jak se dnešní byznys zaměří na to, aby stačil vyprodukovat červené trenýrky. V anglicky mluvících zemích mají Halloween, jenž se stal rájem pro obchodníky, u nás zavedeme svátek Pálení červených trenýrek a obchodníci budou mít žně. Paráda.

Od červených trenclí můžeme přejít k novodobé bajce. Jak Babiš napálil Hamáčka. Snad i tato bajka vejde do dějin naší země, budou se o ní zmiňovat literární historici. V bajce se praví, jak mazaný Andrej Babiš nalákal důvěřivého, možná i tak trochu hloupého Jana Hamáčka do koalice. A Jan Hamáček ve snaze učinit pro ČSSD to nejlepší provedl pravý opak. Připomeňme si základní požadavky ČSSD. Ve vládě nebude trestně stíhaný člověk, ve vedoucích funkcích v PS nebudou zástupci SPD, pan Poche bude ministrem zahraničí. Nevím, jaké hnutí mysli měl předseda ČSSD, když v podstatě ustoupil z těchto důležitých požadavků a místo toho obluzoval členy své strany natolik, že mu uvěřili a dali svůj hlas pro vstup ČSSD do vlády. A proklamované požadavky zmizely jak pára nad hrncem.

V naší zemi se od říjnových voleb nenastolil žádný pořádek, spíš se na naši politickou scénu dostává neřád, z celé politické kultury se stává bezcenná a trapná fraška, jíž mají lidé plné zuby. Červené trenýrky jsou toho důkazem, stejně tak i to, že vedení ČSSD v podstatě podvedlo své členy. Jan Hamáček to vše buď předem věděl, nebo mu to jaksi k rozumovým schopnostem nedošlo. Skončí už někdy tato neutěšené situace, nebo máme být připraveni na ještě horší, nedůstojnější kousky našich politických špiček?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.