28.8.2013
Kategorie: Společnost

Proč bolševici nemají rádi inteligentní, resp. výjimečné lidi?

Sdílejte článek:

OD: LOKUTUS 28|08|2013

Bolševici a inteligence se nikdy nesnesli. Svého času museli bolševici zavírat inteligentní lidi do lágrů, popř. je rovnou popravovat, aby jim nekecali do světlých zítřků. Dnešní bolševici nejsou jiní. Jen na to jdou trochu od lesa, protože si už jednou naběhli na vidle a neradi by to opakovali.

 

Fakt, že voličská základna bolševiků z větší části sestává z chudých, neschopných a těch z levé části Gaussovy křivky, je nesporný. Ono se není čemu divit. Přirozeností chudých lidí je buď zbohatnout, anebo – pokud neví jak na to – na někom z důvodu přežití parazitovat – nic jiného jim nezbývá a nelze jim to vyčítat. Prostě čím chudší a (nebo) hloupější člověk, tím jasnější aspirant na voliče bolševiků, resp. socanů. Toto je obecné pravidlo a má samozřejmě své vyjímky. I někteří bohatí a (nebo) inteligentní lidé volí bolševiky, resp. socany. Stačí, když mají natolik hypertrofované sociální cítění, že zastírá jejich racionální myšlení. Avšak my se pro tentokrát spokojíme s tím zobecněním.

 

Proč bolševici nemají rádi inteligentní, resp. výjimečné lidi?

 

Důvod je nasnadě. Kterýkoliv výjimečný člověk má při dostatečné publicitě zajištěnu popularitu, tedy možnost ovlivňovat davy. A davy jsou to, oč tu jde. Upřímě, pět set sebechytřejších lidí stát neudrží, pokud nebudou mít na své straně zbytek obyvatel.

 

Každý inteligentní člověk ví, že idea komunizmu je za současných podmínek trvale neudržitelná. Dále ví, že změnit tyto podmínky je se současnými lidmi nemožné. Lidské vlastnosti, jako mamon, závist, nenávist, apod., které se geneticky předávají tisíce let, nelze smáznout nějakým státním nařízením. Proto je nesmysl dnes vytvářet společnost, kde mají všichni jedinci stejná privilegia a práva na zdroje a spoléhat na to, že nikdo těchto privilegií nezneužije. Pro ilustraci model komunitní společnosti podle Arthura Denta.

 

A teď si představte, že takový inteligentní člověk začne obracet ostatní lidi na svou víru. To je klacek pod nohy bolševiků. Jejich idea stojí a padá s důvěrou lidí, protože jinak by to celé postrádalo logiku. Jak chcete vytvořit společnost, založenou na důvěře, když vám lidi nevěří? A tak jediným krokem, ke kterému bolševici mohou sáhnout, je odstranění inteligentních a jinak nadaných lidí ze společnosti, aby nemohli ovlivňovat ty ostatní, průměrné, nebo podprůměrné lidi.

 

 

Proč mají bolševici rádi průměrné a podprůměrné lidi?

 

Průměrní a podprůměrní se vyznačují tím, že zhusta nemají vlastní názor a jsou tedy lehce ovlivnitelní. Jen je potřeba použít správné metody. Dříve byly metody primitivní. Jednoduché články v novinách, verbální projevy na náměstí a likvidace oponentů. Stejné metody používali komunisté i nacisté a ve své době byly nadmíru účinné. Velká část populace byla negramotná, o nějakých výraznějších médiích se jim mohlo leda tak zdát a i názorové spektrum bylo tehdy velmi malé.

 

Dnes je situace komplikovanější. Médií je hromada a většina lidí také umí číst a psát. Svět se zmenšil a lidé mohou diskutovat o názorech z druhé strany glóbu. Tak se změnily i metody. Pod různými jakoby legitimními důvody se postupně utváří mainstreamové (většinové) myšlení a protlačuje se do mainstreamových (většinových) médií. Likvidace oponentů už není fyzická nýbrž politická, mediální a následně společenská. No a tu svobodu slova máme také – každý se může vyjevit třeba u sebe na blogu, nebo v nějakém novinovém sloupku, či televizním okénku, určeném pro ty pošuky z davu, kteří nejdou s námi. Nesmí se to sice přehánět, jako že použijete slovo cikán apod. To pak musíte třeba jít podat vysvětlení na PČR, jestli nejste společensky závadný. Problém je, že mainstreamová média jsou určena mainstreamovým lidem a tedy je situace v tomto ohledu podobná, jako před osmdesáti lety. Davy se zase k relevantním informacím nedostanou. A to ze dvou důvodů. Jednak je dnes informací pro změnu tolik, že to normální člověk nedokáže pojmout a druhak ty nejdoustupnější informace jsou zase jen z těch mainstreamových médií. Lidé jsou líní a proto nechtějí informace hledat – čekají, až informace přijdou do jejich obýváku. Lidé jsou líní a proto nechtějí číst obsáhlé elaboráty – stačí jim, že oblíbený redaktor v televizi řekne v pěti větách, čeho se ten elaborát týká. Tím samozřejmě dochází k informačním šumům, čehož se dá snadno využít. Do informací se tímto způsobem dá propašovat úplně jiný význam, než jaký měly původně.

 

A co děti?

 

Je známou věcí, že nadané děti byly ještě nedávno považovány za něco nadbytečného až překážejícího. Co s nimi? Když je dáš do společné třídy s těmi průměrnými a podprůměrnými, budou se nudit, budou zlobit, dostanou nálepku problémového děcka, se kterou budou žít už do smrti. Když jim dáš zvláštní školu, bude to zase vzbuzovat závist a komplexy rodičů průměrných a podprůměrných dětí.

 

Všechny tyto problémy nastávají jen z jediného důvodu – kvůli doktríně průměrnosti, kterou bolševici razí. Průměrnost je důležitá pro fungování homogenní společnosti, sestávající z názorové a společenské uniformity. Uniformita dává průměrným a podprůměrným pocit bezpečí a jistoty a zjednodušuje úřední procesy, které mohou fungovat podle tabulek. Zároveň dává vládnoucí garnituře do ruky lidmi posvěcený bejkovec, kterým může přetáhnout přes záda kohokoliv, kdo byť jen trochu vyčuhuje.

 

Problém je, že se touto homogenností společnost ochuzuje. Když v armádě nastavíte pravidlo na výšku vojáka větší, než 180cm, aby to při přehlídkách vypadalo hezky, přijdete o spoustu potenciálních vojáků, kteří by leckdy udělali v boji víc práce, než ti vysocí. Přehlídku máte sice pěknou a vyrovnanou, ale v boji vaše armáda pravděpodobně ukrutně selže. A tak je to i se společností. 70 let bolševizace společnosti v něterých částech světa jasně prokázaly, že to společnost dlouhodobě poškozuje. Morální a společenské hodnoty se pokřivují, názorová svoboda se ztrácí a u lidí se projevují výše popsané záporné lidské vlastnosti ve vyšší míře, než v těch svobodnějších částech světa.

 

A přesto, nebo možná právě proto trend bolševizace pokračuje. Jiným způsobem, ale cíle jsou stále stejné. Ovšem uniformita se ztrácí tím více, čím více lidí si pomalu a bolestně uvědomuje realitu. A z toho vzniká názorový mišmaš, kdy i celkem racionálně uvažující lidé ochotně nastavují své myšlenky a svobody na špalek, ve jménu čehokoliv, byť to cokoliv je méně, nebo více iracionální.

 

 

ZDROJ: Lokutus.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.