CHINAARMY
24.11.2021
Kategorie: Politika

Proč Amerika financuje čínskou válečnou mašinérii?

Sdílejte článek:

LAWRENCE KADISH

  • A co pomohlo Číňanům k takovému technologickému pokroku?
  • Číňané… vědí, že kdysi velká demokratická země – jejíž ekonomika je oslabena koronavirem podivného původu, s multibilionovým rozpočtem, který hrozí tím, že ji uvrhne do epochálního dluhu; která se potácí pod oslabeným vedením, s armádou pokořenou tím, že jí její vrchní velitel nařídil potupný odchod z afghánského bojiště – ztratila směr.
  • Washington musí vzít rozum do hrsti a musí vytvořit vhodné a nezbytné pobídky pro podnikání, aby rozšířil naši kdysi impozantní výrobní základnu zde ve Spojených státech. Amerika má prostředky, dovednosti a zdroje, aby se mohla vrátit ke své roli supervývozce, ale k tomu je nutné, abychom dali naši ekonomiku do pořádku a zmrazili dluhový strop naší země. Ekonomika čelící hrozbě zadlužení v hodnotě mnoha bilionů dolarů nás činí zranitelnými vůči fiskálnímu kolapsu. Pokud skutečně chceme přestat financovat čínskou válečnou mašinérii, tak potřebujeme finanční disciplínu.

Historikům, kteří studovali úpadek a pád velkých moderních říší, musí být v těchto dnech zle od žaludku.

Mnozí z nich zdokumentovali, jak kdysi mocná Čína ztratila na začátku 20. století svou suverenitu ve prospěch koloniálních mocností. Oslabená císařovna a pokořená čínská armáda byly smeteny z cesty koalicí evropských států a poté se Čína stala krvavou kořistí japonských generálů, jejichž vojáci cestou do Pekingu znásilňovali a masakrovali.

Západ si možná tuto “vedlejší show” 2. světové války nepamatuje a mnoho Japonců si to stále odmítá připustit, ale Číňané si to pamatují.

Myslí na to, když létají se svou nejnovější generací stealth (neviditelných) stíhaček. Připomínají si to, když staví raketová sila pro svoje mezikontinentální balistické rakety (ICBM). Připomínají si to, když v Jihočínském moři budují umělé ostrovy, na kterých budou umístěny rakety schopné zasáhnout americké letadlové lodě. Myslí na to, když testují řízené hypersonické střely. Vzpomínají na to, když vypouštějí hypersonické střely, které jsou schopné obletět zeměkouli, nést jadernou hlavici a zůstat viset na nízké oběžné dráze, dokud nedostanou signál zaútočit. Připomínají si to, když vypouští rakety s lidskou posádkou, aby vybudovali vesmírnou stanici na oběžné dráze, která může být velice dobře použitelná i k vojenským účelům.

A co pomohlo Číňanům k takovému technologickému pokroku?

My jsme jim pomohli.

Stali jsme se hlavním zákazníkem nakupujícím jejich zboží od dětských hraček a domácích potřeb až po léky a vestavěné technologie chytrých telefonů. Zvykli jsme si na obchod s Čínou do takové míry, že to budoucí historikové shledají nevysvětlitelným, stejně jako když se my ohlížíme do minulosti na společnosti jako IBM a Ford, které v předvečer 2. světové války čile obchodovaly s nacisty. Koneckonců nikdy nešlo o nějakou odpornou ideologii. Byl to vždy jen a jen byznys. Zrovna tak říkají dnes byznysmeni, že pokud to Amerika nezakáže, tak budou s Čínou obchodovat i nadále. Ale dnes obchodujeme se zemí mnohem bohatší a mnohem agresivnější, než byli nepřátelé USA v minulosti.

Musíme si stále připomínat, že jako spotřebitelé čínského zboží a investoři do čínských produktů otevřeně financujeme čínskou armádu. Čínské vedení se netají svými plány ovládnout USA technologicky, ekonomicky a vojensky, a pokud to bude nutné, tak i prostřednictvím “neomezené války“. Ignorujíce strategické důsledky jsme do čínské ekonomiky vložili biliony dolarů a vážně narušili naši vlastní průmyslovou základnu.

Nyní se spousta zboží, na které čekáme, nachází v obrovských kontejnerových lodích nečinně kotvících u amerického západního pobřeží, kde uvízly v logistické zácpě, která nás naučila slovní spojení “dodavatelský řetězec” a ukázala nám, co se stane, když demontujete své domácí výrobní kapacity a přestěhujete je do nepřátelské země. Místo dovozu čínského zboží, které teď nemůžeme ani vylodit, by USA měly být vývozcem. Na vykládku by nemělo čekat žádné zboží z Číny, do pokladny Komunistické strany Číny by z Ameriky neměly plynout žádné příjmy.

Číňané znají svou historii. Vědí, že kdysi velká demokratická země – jejíž ekonomika je oslabena koronavirem podivného původu, s multibilionovým rozpočtem, který hrozí tím, že ji uvrhne do epochálního dluhu; která se potácí pod oslabeným vedením, s armádou pokořenou tím, že jí její vrchní velitel nařídil potupný odchod z afghánského bojiště – ztratila směr.

Číňané vědí, jak použít sílu, rozpoznat slabost a jak uplatnit svou silnou a rostoucí dominanci na úkor ostatních. Minulé století vnímají jako období svého ponížení a nyní chtějí dosáhnout toho, aby se toto století stalo ponížením pro nějaký jiný národ. A jejich současná rostoucí ekonomická a vojenská síla může být označena nálepkou “Financováno Amerikou.”

Tváří v tvář tak neúnavnému protivníkovi nestačí lomit rukama. Washington musí vzít rozum do hrsti a musí vytvořit vhodné a nezbytné pobídky pro podnikání, aby rozšířil naši kdysi impozantní výrobní základnu zde ve Spojených státech. Amerika má prostředky, dovednosti a zdroje, aby se mohla vrátit ke své roli supervývozce, ale k tomu je nutné, abychom dali naši ekonomiku do pořádku a zmrazili dluhový strop naší země. Ekonomika čelící hrozbě zadlužení v hodnotě mnoha bilionů dolarů nás činí zranitelnými vůči fiskálnímu kolapsu. Pokud skutečně chceme přestat financovat čínskou válečnou mašinérii, tak potřebujeme finanční disciplínu.

Otázkou nyní je, zda Spojené státy, jejichž občané jen zřídka přemýšlejí o své vlastní historické výjimečnosti, mají sílu, odhodlání a odvahu napsat jiný konec kapitoly dějin, než jaký v současnosti píše Čínská lidová republika.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 890 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)