landa
19.9.2021
Kategorie: Politika

Probouzení Landou…

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Akce, které začínají příjezdem burácejících, a tím nepřehlédnutelných, motorek s českými vlajkami a modrou vlajkou nosící heslo FIT VIA VI – Nechť síla prorazí cestu – končívají téměř pravidelně slzami dojetí z vyslechnutých slov. Opravdu je to tak, a byla jsem toho svědkem.

A není to zdaleka jediný kontrast, který charakterizuje iniciativu Zlatý špendlík, která mobilizuje národ k odporu proti politické zdravotní diktatuře, a jejímž prvotním cílem je shromáždit co největší občanskou sílu na případnou obranu ústavnosti a svobody podle článku 23 Listiny základních práv a svobod.

Dalším kontrastem, který bije do očí, jsou Danielovi spojenci v této snaze probudit lidi, aby si už nenechali líbit pošlapávání svých práv, a proti covidové diktatuře se v určitou chvíli aktivně postavili. Vedle rockerů a dalších kamarádů, kteří by se, pokud by stáli osamoceni, typově hodili řadě lidí, aby Zlatý špendlík ihned účelově označili nelichotivými přívlastky (které si jistě umíme představit), se vedle zpěváka Daniela Landy náhle objevily silné odborné týmy z řad advokátů, lékařů, ekonomů a dalších profesí, kde dokonce ani titul docent či doktor není nic výjimečného. Překvapení, které to vyvolalo ve veřejném prostoru, je nepřehlédnutelné, a pro řadu lidí to byl patrně tak trochu i šok, z něhož se ještě tak zcela nevzpamatovali.

A důvod tohoto zdánlivě kontrastního spojení? Aby argumenty, varování, rady a upozornění, které už více jak rok tito odborníci vyslovují, a kterým není dáván v médiích prostor, byly konečně slyšet, a vzbudily pozornost v míře, jakou si dávno zaslouží. A této role národního „probuditele“ se ujal s odhodláním sobě vlastním právě Daniel Landa, a dlužno dodat, že ji plní skvěle. Jak v terénu, tedy v českých, moravských a slezských městech, tak na webových stránkách Zlatého špendlíku, tak tehdy, když tvrdě okomentuje ministra zdravotnictví nebo s vtipným nadhledem “sejme” ministra vnitra, že pan ministr asi něco pil, když říká to, co říká. Nebere si zkrátka servítky, a tím je velmi důležitou, a v těchto těžkých časech nezbytnou, prodlouženou rukou oněch odborných týmů, jejichž členové by podobný slovník měli patrně zábrany použít, i když si myslí často, zoufalí, totéž. Jenže bez těch ostrých slov nejsou odborné názory a varování zase tak přitažlivé.

Třetí kontrast je to, že zatímco vůči těm nahoře je Daniel Landa ostrý jak břitva, a kdyby mohl, tasí meč, jeho odhodlaná slova vůči lidem na náměstích jsou plná lásky a úcty – k naší zemi, ke svobodě, k naší historii, k právu a k životu našich rodin.

A tady se ukazuje, v čem je ono spojení odvážných právníků, lékařů, ekonomů a dalších oborů s vlastencem a rockerem Danielem Landou dokonalé. Tito odborníci by ani teď neměli hlasitou platformu pro své alarmující závěry, varování a návody, tedy nebyli by výrazněji slyšet, a Daniel Landa by zase neměl v ruce tak silnou odbornou munici, se kterou má jeho osobní nasazení stokrát významnější dopad a sílu, než kdyby na svá poselství byl sám. Aktuální právní Desatero, které patrně trochu naruší spánek odpovědným, je toho důkazem. Právníci zapracovali, Daniel Landa zajistil publicitu.

Odborná oponentura proti oné jediné (ne)pravdě, která má být prý do nás opět huštěna novou reklamní kampaní za miliony, tedy Zlatým špendlíkem Daniela Landy významně posílila, protože Zlatý špendlík jednak sjednocuje odborníky řady oborů (aktuálně dominuje právo a medicína), a formou organizované registrace začíná spojovat lidi napříč republikou, aby nebyli roztříštěni jen v různých místních skupinách. Hlavní aktivity pak přijdou po volbách, ať bude jejich vítězem kdokoli. A čím víc „vojska“ bude Zlatý špendlík mít, tím vyšší vliv na zdravý rozum v naší zemi bude mít.
Závěrem tohoto blogu si dovolím osobní dovětek.

Občas se mě někdo zeptá – a není ten Landa moc kontroverzní? Odpovídám na to stručně: „Zaplať Bůh za ty dary! Do podobné první linie může jen chlap s koulema!“ (A srdcem – dodávám si v duchu.)

Vím, co říkám. V té první linii už nějakou dobu jsem, a dané, zdánlivě nesourodé spojenectví, jsem od počátku viděla jako šanci posílit nás všechny, co se snažíme vnést “řád do budovaného neřádu”. Dnes zažívám díky Danielu Landovi chvíle, které jsem už nutně potřebovala zažívat, a nejsem sama. Taky vím, že je to oboustranné. Ale to by bylo na další blog. Který určitě napíšu…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 546 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)