davidokamura
26.3.2019
Kategorie: Politika

Problémy a rozvrat SPD před volbami? Leader do evropských voleb Ivan David na odchodu z konference SPD řekl: “Takhle zanikají partaje, na to seru!”

Sdílejte článek:

COM/IK/AE

Situace je vážná, potvrzují zdroje zevnitř Okamurova hnutí. Směřuje další Okamurova strana k rozpadu? Po rozvratu moravskoslezské buňky začínají lidé v SPD chápat, že projekt alternativní strany byl unesen lidmi, kteří nemají s odporem proti EU, NATO a migraci nejen nic společného, ale naopak ještě z těchto organizací a migračních procesů profitují!

Procesy se urychlují a je to tady dříve, než by se dalo čekat. Včera večer se na Facebooku členů a příznivců SPD začala šířit neuvěřitelná informace. Leader kandidátky SPD do evropských voleb MUDr. Ivan David se předčasně odhlásil z konference SPD v Praze a při odchodu sdělil několika svědkům slova, ze kterých doslova mrazí. Ivan David měl prohlásit, že: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a spěšně odešel. Informaci přinesly nezávisle na sobě osoby, které se konference zúčastnily a přímo s Ivanem Davidem mluvily při jeho předčasném odchodu z konference. Prvně se informace objevila na Facebooku Petra Hornáta. Zatím nejsou známy podrobnosti a detaily celé kauzy, není jasné, co bylo důvodem a startovacím mechanismem této události, ale naše zdroje zevnitř SPD nám potvrdily, že situace je opravdu mimořádně vážná.

Velmi podivné procesy uvnitř SPD vedly k rozpadu moravskoslezské organizace SPD, k odchodu Lubomíra Volného, ale i k procesům rozpouštění buněk SPD v Královéhradeckém kraji, předtím v Brně a v neposlední řadě podivné zákulisní taktiky z Plzně, kde už minulý rok po volbě prezidenta se začaly ukazovat podivné postupy a instrukce přicházející z Prahy z předsednictva SPD rozčarovaným členům SPD v Plzni.

Když k tomu připočítáme podivné dosazování cizích lidí a osob do čel regionálních kandidátek SPD, mnohdy navzdory souhlasu místních členů, tak dostáváme velmi nebezpečný obraz vnitřního rozvratu a destrukce strany, která měla definovat a prosazovat v parlamentu vystoupení z EU a odpor proti migraci. Odpor proti migraci zatím zůstává, ale z vystoupení z EU se už stala reforma EU, aniž by uvnitř SPD proběhlo referendum mezi členy SPD, jestli s takovou zásadní ideovou změnou volebního programu členové SPD vůbec souhlasí.

Jenže v Praze na konferenci SPD se včera něco stalo, co donutilo Ivana Davida jako šéfa volební kandidátky SPD do evropských voleb k tomu, že doslova podle slov svědků z konference utekl, rozmrzelý, plný znechucení a zklamání. Nemůžeme ani vyloučit, že Ivan David může rezignovat na svoji pozici leadera do voleb, a to by byla opravdu rána pro SPD. Ivan David je totiž v SPD jako leader do voleb pouhý měsíc a jeho včerejší spěšný odchod z konference musel být opravdu něčím podmíněn.

Jeho expresivní výrok o tom, že takto zanikají partaje, a že na to sere, připomínají do značné míry výroky jiných bývalých členů SPD, kteří již z Okamurova hnutí odešli. Jenom doufám, že teď nezačneme slyšet slova a plivání na pana Davida, že je zrádce a podobné bláboly, které zaznívají na adresu každého, kdo se opováží postavit trojici kmotrů v předsednictvu SPD, kterými se obklopil Tomia Okamura. 

Náhlý útěk Ivana Davida z konference SPD se může týkat události, která proběhla před 5 dny, když Tomio Okamura překvapivě oznámil, že nebude kandidovat do Evropského parlamentu. Původně chtěl Tomio Okamura kandidovat z posledního místa kandidátky a pokud by byl zakroužkován a zvolen z posledního místa, přenechal by své místo v EU parlamentu někomu jinému.

Ovšem ministerstvo vnitra takový postup zpochybnilo, a to z toho důvodu, že už dříve soudy rozhodly, že se nelze získaného mandátu vzdát účelově ve prospěch jiného kandidáta. To by totiž ve skutečnosti byla volba mandátu v zastoupení, a tu český a ani evropský právní řád neumožňuje. Pokud by byl Tomio Okamura zvolen do EU parlamentu, automaticky by mu totiž podle zákona zanikl mandát poslance parlamentu ČR. Vnitro tento původně zamýšlený Okamurův pokus označilo za nezákonný, protože by šlo de facto o tunelování voličského hlasu skrze známou osobu, která by poté předala svůj mandát osobě, která by nikdy neměla u voličů šanci na zvolení.

Jenže, co se stalo potom, to je velmi zajímavé. Tomio Okamura na to margo totiž oznámil, že když tedy nemůže kandidovat z posledního místa kandidátky a potom se vzdát mandátu v EU ve prospěch jiného řadového kandidáta SPD, tak že nebude do EU kandidovat vůbec. Na některé kandidáty v SPD pak prý měl být vyvíjen nátlak na souhlas s tím, že když budou zvoleni, tak budou souhlasit s mechanismem, že odstoupí od zvoleného mandátu v EU parlamentu, pokud v budoucnu o to budou požádáni předsednictvem SPD.

Pokud totiž zvolený europoslanec rezignuje na svoji funkci poté, co získal status člena EU parlamentu, potom na jeho místo nastupuje další kandidát, který ve volbách skončil za ním a nebyl zvolen. Jak nám sdělil zdroj do redakce, některým lidem v předsednictvu SPD jde o to, aby v lavicích europoslanců seděli konkrétní lidé, kteří ale nemusí získat sympatie voličů SPD. Jejich možnost dostat se do EU parlamentu je tak možná jen v pozici náhradníků, že zvolený kandidát po zvolení na mandát v EU rezignuje.

Nevíme, co stálo za útěkem Ivana Davida ze včerejší konference, ale teoreticky se můžeme dohadovat, že pokud mu navrhli požadavek, aby třeba podepsal nebo ústně souhlasil s něčím takovým, jako jsou různé účelové rezignace a přenechávání mandátů někomu “privilegovanému”, potom si dokážu představit, že MUDr. Ivan David se upřímně naštval, uvedl nahlas, že takto zanikají partaje, a že na to sere.

Aktualizováno: Nicméně pro PL se Ivan David vyjádřil, že z toho jak byl popisován jeho odchod z konference, se prý ale někteří snaží dělat důležitou zprávu, přestože podle něho o nic nešlo. Pavla Hornáta, člena SPD, který o jeho odchodu na sociální síti napsal, Ivan David prý ani nezná.

“Je to zkomolená lapálie. Pana Hornáta neznám, jsem v SPD krátce. Vadilo mi že se konference zbytečně protahuje, dohadovali jsme se o jednacím řádu. Před volbami se někdo z ničeho snaží dělat událost. Takových pokusů bude ještě spousta.” 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 980 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 2,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.