davidokamura
26.3.2019
Kategorie: Politika

Problémy a rozvrat SPD před volbami? Leader do evropských voleb Ivan David na odchodu z konference SPD řekl: “Takhle zanikají partaje, na to seru!”

Sdílejte článek:

COM/IK/AE

Situace je vážná, potvrzují zdroje zevnitř Okamurova hnutí. Směřuje další Okamurova strana k rozpadu? Po rozvratu moravskoslezské buňky začínají lidé v SPD chápat, že projekt alternativní strany byl unesen lidmi, kteří nemají s odporem proti EU, NATO a migraci nejen nic společného, ale naopak ještě z těchto organizací a migračních procesů profitují!

Procesy se urychlují a je to tady dříve, než by se dalo čekat. Včera večer se na Facebooku členů a příznivců SPD začala šířit neuvěřitelná informace. Leader kandidátky SPD do evropských voleb MUDr. Ivan David se předčasně odhlásil z konference SPD v Praze a při odchodu sdělil několika svědkům slova, ze kterých doslova mrazí. Ivan David měl prohlásit, že: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a spěšně odešel. Informaci přinesly nezávisle na sobě osoby, které se konference zúčastnily a přímo s Ivanem Davidem mluvily při jeho předčasném odchodu z konference. Prvně se informace objevila na Facebooku Petra Hornáta. Zatím nejsou známy podrobnosti a detaily celé kauzy, není jasné, co bylo důvodem a startovacím mechanismem této události, ale naše zdroje zevnitř SPD nám potvrdily, že situace je opravdu mimořádně vážná.

Velmi podivné procesy uvnitř SPD vedly k rozpadu moravskoslezské organizace SPD, k odchodu Lubomíra Volného, ale i k procesům rozpouštění buněk SPD v Královéhradeckém kraji, předtím v Brně a v neposlední řadě podivné zákulisní taktiky z Plzně, kde už minulý rok po volbě prezidenta se začaly ukazovat podivné postupy a instrukce přicházející z Prahy z předsednictva SPD rozčarovaným členům SPD v Plzni.

Když k tomu připočítáme podivné dosazování cizích lidí a osob do čel regionálních kandidátek SPD, mnohdy navzdory souhlasu místních členů, tak dostáváme velmi nebezpečný obraz vnitřního rozvratu a destrukce strany, která měla definovat a prosazovat v parlamentu vystoupení z EU a odpor proti migraci. Odpor proti migraci zatím zůstává, ale z vystoupení z EU se už stala reforma EU, aniž by uvnitř SPD proběhlo referendum mezi členy SPD, jestli s takovou zásadní ideovou změnou volebního programu členové SPD vůbec souhlasí.

Jenže v Praze na konferenci SPD se včera něco stalo, co donutilo Ivana Davida jako šéfa volební kandidátky SPD do evropských voleb k tomu, že doslova podle slov svědků z konference utekl, rozmrzelý, plný znechucení a zklamání. Nemůžeme ani vyloučit, že Ivan David může rezignovat na svoji pozici leadera do voleb, a to by byla opravdu rána pro SPD. Ivan David je totiž v SPD jako leader do voleb pouhý měsíc a jeho včerejší spěšný odchod z konference musel být opravdu něčím podmíněn.

Jeho expresivní výrok o tom, že takto zanikají partaje, a že na to sere, připomínají do značné míry výroky jiných bývalých členů SPD, kteří již z Okamurova hnutí odešli. Jenom doufám, že teď nezačneme slyšet slova a plivání na pana Davida, že je zrádce a podobné bláboly, které zaznívají na adresu každého, kdo se opováží postavit trojici kmotrů v předsednictvu SPD, kterými se obklopil Tomia Okamura. 

Náhlý útěk Ivana Davida z konference SPD se může týkat události, která proběhla před 5 dny, když Tomio Okamura překvapivě oznámil, že nebude kandidovat do Evropského parlamentu. Původně chtěl Tomio Okamura kandidovat z posledního místa kandidátky a pokud by byl zakroužkován a zvolen z posledního místa, přenechal by své místo v EU parlamentu někomu jinému.

Ovšem ministerstvo vnitra takový postup zpochybnilo, a to z toho důvodu, že už dříve soudy rozhodly, že se nelze získaného mandátu vzdát účelově ve prospěch jiného kandidáta. To by totiž ve skutečnosti byla volba mandátu v zastoupení, a tu český a ani evropský právní řád neumožňuje. Pokud by byl Tomio Okamura zvolen do EU parlamentu, automaticky by mu totiž podle zákona zanikl mandát poslance parlamentu ČR. Vnitro tento původně zamýšlený Okamurův pokus označilo za nezákonný, protože by šlo de facto o tunelování voličského hlasu skrze známou osobu, která by poté předala svůj mandát osobě, která by nikdy neměla u voličů šanci na zvolení.

Jenže, co se stalo potom, to je velmi zajímavé. Tomio Okamura na to margo totiž oznámil, že když tedy nemůže kandidovat z posledního místa kandidátky a potom se vzdát mandátu v EU ve prospěch jiného řadového kandidáta SPD, tak že nebude do EU kandidovat vůbec. Na některé kandidáty v SPD pak prý měl být vyvíjen nátlak na souhlas s tím, že když budou zvoleni, tak budou souhlasit s mechanismem, že odstoupí od zvoleného mandátu v EU parlamentu, pokud v budoucnu o to budou požádáni předsednictvem SPD.

Pokud totiž zvolený europoslanec rezignuje na svoji funkci poté, co získal status člena EU parlamentu, potom na jeho místo nastupuje další kandidát, který ve volbách skončil za ním a nebyl zvolen. Jak nám sdělil zdroj do redakce, některým lidem v předsednictvu SPD jde o to, aby v lavicích europoslanců seděli konkrétní lidé, kteří ale nemusí získat sympatie voličů SPD. Jejich možnost dostat se do EU parlamentu je tak možná jen v pozici náhradníků, že zvolený kandidát po zvolení na mandát v EU rezignuje.

Nevíme, co stálo za útěkem Ivana Davida ze včerejší konference, ale teoreticky se můžeme dohadovat, že pokud mu navrhli požadavek, aby třeba podepsal nebo ústně souhlasil s něčím takovým, jako jsou různé účelové rezignace a přenechávání mandátů někomu “privilegovanému”, potom si dokážu představit, že MUDr. Ivan David se upřímně naštval, uvedl nahlas, že takto zanikají partaje, a že na to sere.

Aktualizováno: Nicméně pro PL se Ivan David vyjádřil, že z toho jak byl popisován jeho odchod z konference, se prý ale někteří snaží dělat důležitou zprávu, přestože podle něho o nic nešlo. Pavla Hornáta, člena SPD, který o jeho odchodu na sociální síti napsal, Ivan David prý ani nezná.

“Je to zkomolená lapálie. Pana Hornáta neznám, jsem v SPD krátce. Vadilo mi že se konference zbytečně protahuje, dohadovali jsme se o jednacím řádu. Před volbami se někdo z ničeho snaží dělat událost. Takových pokusů bude ještě spousta.” 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 017 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 2,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.