KONZUM
3.3.2018
Kategorie: Společnost

Problém dnešní doby: Konzum

Sdílejte článek:

LUKÁŠ FÜRST

Slovy Willa Smitha: “Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.”

 

Dnešní doba je doba konzumu. Civilizace vytvořila již mnoho technologií za účelem usnadnění života, ale stále více a více času trávíme prací. Více a více lidí se zaměřuje na kariéru a získání určitého společenského statutu.

Když člověk nastoupí do práce, hledí do budoucna. Hledí na možné povýšení a věří, že se mu tím zlepší kvalita života a bude šťastnější. Jenže… po pár letech povýšení přijde a člověk opět hledí do budoucna na další povýšení, které mu určitě přinese konečně ten kvalitní život, o kterém pořád sní. Je to jako závodní dráha pro křečka. Povýšení obvykle přináší akorát více práce a zodpovědnosti. A samozřejmě také nějaké peníze navíc. Jenže… jak potom tyto peníze člověk utrácí?

Jak řekl Will Smith, utrácíme peníze, které nemáme za věci, které nepotřebujeme, abychom udělali dojem na lidi, které to stejně nezajímá (pozn. tento můj překlad považuji za přesnější).

Nebylo by tedy lepší se zaměřit na něco jiného? Je podle mě velká škoda, že se tolik lidí celý život žene za něčím, co je stejně jen iluze a investice, kterou tomu obětují se už nedá vrátit. Je to tak! Čas je jedinou komoditou, kterou když ztrácíme, tak už ji nikdy nemůžeme dostat zpátky. Čas s manželkou, s dětmi. To je něco, co už se nikdy nedá vrátit.

Zkusme se tedy zamyslet, co je v životě opravdu to štěstí, které máme na dosah. Tolik lidí se žene za něčím, co je šťastné stejně neudělá a akorát v mezičase ztratí ty, kteří jsou tím skutečným štěstím.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 575 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.