man-937665_960_720
22.2.2016
Kategorie: Společnost

Pro západoevropany jsme pořád hloupé opičky z divokého východu

Sdílejte článek:

DAVID VLK 22|02|2016

Ani 25 let budování kapitalismu a občanské společnosti nám nepomohlo, aby se na nás západoevropané přestali dívat skrz prsty. Mám pocit, že nás mají pořád za otravné a prolhané lůzry z východu, kteří jsou dobří na podřadnou práci.

Nedávno jsem prodal koupelnu paní do Belgie. Je to Češka staví si tam dům. Obklady a dlažby si koupila u nás v Čechách. Když jsem se jí ptal jak to tam funguje, tak mi řekla, že celý obor v podstatě ovládají východoevropští řemeslníci. Hlavně polští obkladači a instalatéři. Bez těchto lidí z východu, by v podstatě nebyla schopna dům postavit. Přesto se Belgičané na východoevropany dívají pořád z patra a ohrnují nad nimi nos. Před dvěma lety jsem byl na návštěvě v severní Itálii u jedné Češky, která se tam vdala. Vyprávěla mi jak jí asi 6 let trvalo, než se sní sousedky začaly zdravit. Dodnes je pro ně, ale blonďatá zlatokopka odkudsi z “Díry na Ukrajině.”  A takhle bych mohl pokračovat dál. S Němci, Španěly atd.

Na probíhajícím summitu EU je jedním z témat, jak udržet Velkou Británii v Unii. Jednou z podmínek, kterou si Británie klade, je omezení podpory v nezaměstnanosti a přídavků na děti pro pracující z východní Evropy. Práci východoevropanů samozřejmě Britové chtějí, protože bez polských instalatérů by byli v háji a samozřejmě v “Britské kvalitě” na britské dávky ale “Drbani z východu” právo mít nemají. Samozřejmě odvody, daně a pojištění musejí východoevropané taky platit v “Britském standardu”, ale na těch sociálních vymoženostech by Britové rádi ušetřili.

Potřebují totiž asi prachy na imigranty ze severní Afriky. Ti totiž nejsou schopni vykonávat práci v “Britském standardu” takže je musí živit na podpoře. A tak je občan členského státu EU pracující v jiném státu EU méně, než přivandrovalec z Afriky žijící ze sociální podpory.  

A pak že jsou si v EU všechny národy rovny. Nejsou. Žijí v ní “Lidé ze západní Evropy” a “Opičky z východní Evropy.” Jen nevím jestli jsem někdy chtěl být něčí opičkou!!

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
154 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.