noviny2
16.11.2016
Kategorie: Společnost

Pro nechápavé ještě jednou: Média a analytici jsou mimo realitu

Sdílejte článek:

IGNÁC MILAN KRAJINIAK

Ráno po amerických volbách jsem dal na Facebook video. Jako hlavní poučení z Trumpa jsem doporučil lidem, aby nevěřili zkorumpovaným elitám, médiím, takzvaným analytikům a expertům. Snesla se na mě sprška kritiky, že podvádím, neboť v počtu hlasů nakonec vyhrála Hillary, protože průzkumy se mýlily pouze o statistickou odchylku, protože skrytý volič se nedá změřit a podobně.

Mám k tomu jen tři poznámky:

  1. Jak je možné, že New York Times ještě o třetí nad ránem SEČ dával Clintonové 82 procentní pravedodobnost, že bude americkou prezidentkou a za půl hodiny už dával více než 80 procent Trumpovi? Za tu půl hodinu se něco převratného stalo?
  2. Jak je možné, že slavný New York Times dával ještě v den voleb Trumpovi v Pennsylvánii pouze 11 % šancí na vítězství?
  3. Jak je možné, že dvě průzkumné agentury USC Trucking a TIPP uměly Trumpovo vítězství odhadnout a všechny ostatní, pracující pro různá proclintonovská média, to jaksi neuměly?

Je to proto, že novináři, analytici a experti více cítí jak myslí. Nezprostředkovávají lidem realitu. Oni se snaží podsouvat lidem takovou realitu, jaká by podle nich měla být. Snaží se ten nevzdělaný lid vychovávat v souladu s “dobrem” a “moudrem”, kterému věří. Čest výjimkám, protože i takoví jsou.

Že lidé dnes věří konspiračním teoriím? I mě to trápí. Ale já za to nemůžu. Mohou za to ti, kteří se léta snaží v médiích vystupovat jako seriózní autority, a přitom jejich odhad reality a vývoje je nulový. Lidé se opakovaně přesvědčili, že ty seriózní hlavy z médií se již ikskrát zkompromitovaly. Jim tedy rozhodně věřit nebudou.

Mainstreamová média tvoří již dlouhá léta virtuální realitu. Jenže tato virtuální realita se sráží s realitou, ve které lidé opravdu žijí. A reálný svět stále vyhrává nad tím virtuálním. Zavření ocelárny, ve které pracoval člověk z Pennsylvánie, je pro něj důležitější problém, jak transgender záchody.

Filmová role, ve které vystupují média, se v posledních letech změnila. Namísto úctyhodných hlídacích psů demokracie tu dnes máme směšná zvířátka, zuřivě štěkající na karavanu, která prošla kolem nich. Těžko říct, co je víc děsí. Zda samotná karavana, nebo fakt, že je tato karavana začíná ignorovat.

Hlavní problém dnešního světa je v tom, že zkorumpované elity a média se k normálním pracujícím heterosexuálním lidem chovají v souladu se starým vtipem:

“Pane, vy jste na mě zapomněl?” 

“Ne. Já jsem se na vás vykašlal. “

ZDROJ: Ignác Milan Krajniak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...