mountain-road-1556177_960_720
11.6.2018
Kategorie: Společnost

Pro mnohé z nás nezbývá nic jiného než emigrace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 2,05 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu.

Motto “Výborné jméno je nad hojné bohatství, lepší než stříbro a zlato je přízeň.” (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 22.1)

Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu.

Naše země upadá, životní úroveň sice stoupá, ale s morálkou začínáme být čím dál víc na štíru. Rok od roku upadá více, není proto divu, že spousta vzdělaných lidí odchází pracovat do zahraničí, kde jsou pracovní podmínky mnohem lepší a platí tam zavedená pravidla. A hlavně jejich čelní představitelé jsou důvěryhodní lidé, kteří požívají úcty a podpory ve svém národě. U nás bohužel toto nelze říci. My jsme se nedokázali vyrovnat s marasmem, který tu po sobě zanechali komunisté, nedokázali jsme svou zemi očistit od komunistického bahna, neb jsme dovolili, aby mnozí z nich zaujali významná místa v polistopadové historii. Už sice ne jako členové komunistické strany, dokázali rychle přešaltrovat a dostat se do jiných politických uskupení či významných společenských pozic, nicméně tu jejich zrůdnost zůstala. Václav Havel byl od přírody velký humanista, jenž věřil, že komunisté vyhynou sami, neviděl důvody, proč by rušil jejich stranu. Kdyby tak byl učinil, v podstatě by se přiblížil jejich úrovni, kdy soudruzi likvidovali nepohodlné. V tomto směru Václavu Havlovi naprosto věřím, v tomto směru jej naprosto chápu.

To, že jde země z kopce, se začalo rýsovat již za vlády Václava Klause, který si dokázal udržet dobré vztahy se svým souputníkem Milošem Zemanem, neb bylo zřejmě zapotřebí někam přesunout paní Klausovou. A aby mohla dostat místo velvyslankyně naší země na Slovensku, bylo nutno mít dobré vztahy s budoucí hlavou státu. A Václav Klaus spolu s Václavem Klausem jr. se snaží, seč jim síly snaží. Musím přiznat, že jaksi nechápu, proč Václav Klaus jr. byl členem ODS, posléze stranu opustil, nakonec se do ní vrátil. Těžko chápat, proč tak učinil, protože jde proti ODS, uměla bych si jej představit v SPD, což je politické uskupení, v němž není o aroganci nouze a tam takový, jakým je Václav Klaus jr, mohou najdou své uplatnění. Jestliže někoho nebo něco jednou něco opustím, pak těžko hledat v takovém člověku důvěru. Panu Klausovi jr. stejně jako jeho otci nevěřím ani slovo.

Ale vrátím se k původní myšlence svého blogu. A tím je emigrace. Mnoho mozků opouští naši zemi, protože shledává, že se tu zkrátka žít nedá. S ohledem na skutečnost, že tu má stále zelenou šedá ekonomika, že se tu stále nedodržují předpisy, že se tu hodně pije, že máme v čele našeho státu lidi, kteří by v každé demokratické zemi byli postaveni mimo dění, mnoho vzdělaných lidí odchází. Mnoho našich studentů, kteří studovali v zahraničí, se již domů nechtějí vrátit, když vidí, kam naše země klesá. Vulgární prezident, jenž je jedině tak schopen vystupovat v pokleslé chat show v ještě pokleslejší televizi. A lze k tomu všemu přidat jeho favorita, jímž je současný premiér země, který se Čechem nenarodil, nicméně se přesídlil k nám, neb mu asi pšenka v rodné zemi na Slovensku tolik nekvetla. Prezident Miloš Zeman spolu s premiérem Babišem horko těžko mohou odpovídat požadavkům, které na jsou na jejich vysoké posty kladeny v každé vyspělé demokratické zemi.

Naprosto chápu lidi, kterým záleží na dobrých pracovních podmínkách a na dobrém jméně země, že od nás odcházejí. Protože žít tady je pro ostudu, my jsme ještě tak dobří pro Ukrajince, Kazachstánce či jiné národnosti, v jejichž zemi jsou podmínky k životu ještě mnohonásobně horší. To, co se u nás v současnosti odehrává, musí vyburcovat všechny, kteří to myslí s českou zemí dobře. Není možné jen tak přihlížet k tomu, že tu vulgarita a ignorance ústavy vzala za své, není možné jen tak přihlížet k tomu, že máme mít v čele svého státu premiéra, jenž je trestně stíhaný, je vedený jako agent StB, není možné přihlížet k tomu, že se naší země opět zmocňují ti, kteří ji dovedli k totálnímu úpadku. Komunisté. Bývalí i současní.

Je zapotřebí, aby duch českého národa opět povstal, abychom si uvědomili naše tradice, abychom nebyli slepí a hluší k těm, kteří se zmocňují lidských myslí lacinými slovy, za něž je možno považovat Miloše Zemana spolu s Andrejem Babišem. Tito dva pánové zřejmě mezi sebou uzavřeli jakousi dohodu, na niž má doplatit český národ. A to opravdu chceme? Chceme, aby z naší země odcházeli vzdělaní lidé jen z toho důvodu, že se tu prostě nedá žít? Že zde standartu převzali ti, kteří jsou s morálkou na štíru? Má to s naší zemí dopadnout tak, že tu zůstanou jen ti, kteří nemají jiné zbytí, spolu s těmi, pro něž se Česká republika stala lepší variantou než vlastní země válkou smýkaná?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
204 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.