SLACHTAPRISAHA
9.6.2021
Kategorie: Politika

Pro koho šlape Šlachta?

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

konvička-portrét-titulkaPropirátský a protibabišovský seznam.cz dnes namazal schody “černému Petrovi” nastávajících sněmovních voleb, zaručeně čistému, ráznému a protikorupčnímu plukovníkov ve výslužbě Robertu Šlachtovi a jeho Přísaze…

Zveřejnil, že Šlachta vyloučil ze své partaje jakousi podnikatelku, která, cituji, “šíří dezinformace a názory Tomia Okamury či Hany Lipovské. Například o nutnosti referenda o setrvání České republiky v Evropské unii. Což je mimochodem v rozporu s oficiálním programem Přísahy…”. Tím je i největším pochybovačům dáno na vědomí, že Přísaha není patrioticko-euroskeptickou alternativou k SPD, Trikoloře nebo (řekněme se zaťatými zuby) Babišovu ANO. Je alternativou k Top09 nebo Pirátům, protože podle skutků, nikoli podle řeči či gest, poznáte je.

Kdo trochu sleduje dění, není překvapen. Musel si například všimnout profesionálního rozjezdu kampaně, kterou neprovází novinářské okopávání (“Kde vzal peníze? Kolik má ta jeho partaj členů? Kdo jsou hlavní sponzoři? Jaké jsou jeho vazby a rodinné poměry?”), obvyklé u každého autenticky opozičního politického nováčka. Toho mlčení si všiml i ex-premiér Mirek Topolánek, který na twitteru označil Šlachtu za – Babišovu dvojku. Takové “Dvojky” nasazují političtí mastodonti, aby přilákaly hlasy těch voličů, kteří by z různých důvodů nevolili dotyčného Mastodonta (tj. Babiše), ale mohli by souznít s obecným směrem jeho politiky. Takových dvojek jsme v naší politice měli spoustu, typické jsou hlavně pro krajské volby.

Jenže kdyby byl Šlachta stínovým Babišem, těžko by vylučoval straníky za názory, které sice Babišovo ANO veřejně nehlásá, ale k nimž je probruselskou opozicí čím dál víc tlačeno. Naopak, dvojka či stín by mohla být prostořečejší, než Babiš sám. Tím padá i varianta, že Šlachtu nasadili buď Babišovci, nebo naopak probruselští anti-Babišovci, aby sebral hlasy národovecké opozice a komunistů. S takovou variantou má dobré zkušenosti zmíněný Topolánek – v posledních prezidentských volbách, zjevně s cílem oslabit Zemana, exhiboval v podstatě s mým starým programem a s takovými výroky proti islámské imigraci, že kdybych je sám veřejně hlásal, skoro jistě mě zavřou. Tím se ovšem odhalil jako šlapka laciná, takže jeho soudy o Přísaze – jaksi netřeba brát vážně.

Další variantou pak je, že je dvojkou lidí okolo DemBloku, nebo dokonce Pirátů (tedy “anti-Babišovců”), zaměřenou na voliče, kterým je proti srsti ostentativně prozápadní hujerství party jménem Spolu, i excentrická rudozelenost party okolo Ivana Bartoše. Tedy voliče, kteří by chtěli pokračování dosavadních poměrů s dotačními čórkami, evropskými dotazníky, všemocnými korporacemi a mediální cenzurou – jen by to rádi dostali v poněkud jadrnějším, méně ukňouraném balení. A uvítali by k tomu i trochu víc pořádku v ulicích a trochu méně všudypřítomné duhové propagandy. “Je to takové Spolu pro venkov”, komentoval to kolega a nemohu, než souhlasit.

Pak je zde ještě varianta, že Šlachta, respektive jeho sponzoři, na to vše přišel naprosto sám – bez napovědy ze zavedených politických stran. “Národovci” svým radikalismem děsí a svou tupostí v časech pandemie se zdiskreditovali – zkusme tedy národovecký imidž bez národovectví, mohl si klidně říct, a nyní to zkouší. A není vyloučeno, že ho platí přesně ti, kdo kdysi platil národvce.

Ať je to jakkoli, Šlachta a jeho partaj není příslibem změny. Je nejspíš nasazenou figurkou (podoně jako v prezidentské volbě Topolánek) a už to, jak jej šetří média, zapáchá na sto honů pěknou levárnou.

  • Martin Konvička
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 119 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)