21.2.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Pro Evropu jsou hrozbou naši vlastní politici, ne Rusko nebo Islámský stát

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 21|02|2015

Islámský stát chce použít Libyi jako nástupiště islámských bojovníků, schovaných mezi uprchlíky, při útoku na Evropu. Italská vláda volá po vojenském zásahu v Libyi. Rusko ohrožuje bezpečnost Evropy, říká britský ministr obrany. Prezident Porošensko chce mírové jednotky OSN na Ukrajinu. Čtyři zprávy v jeden den. Čtyři zprávy, které by měly probrat z letargie každého, kdo ještě pořád sedí v teple na zadku a říká si „zatím je to dobrý“.

Psal se rok 2011 a v Radě bezpečnosti byla přijata rezoluce č. 1973, která opravňovala armády několika zúčastněných států k použití vojenské síly k ochraně civilního obyvatelstva v Libyi. To mělo oficiálně spočívat v prosazení bezletové zóny, když Západ údajně vyhodnotil, že Muammar Kaddáfí porušuje lidská práva leteckými útoky na bezbranné obyvatele. Skutečnost byla jiná, jak už to při zneužití OSN, bývá. Tedy když už se jí někdo alespoň zeptá, jestli na jiný stát vlítnout může. Ne vždy se totiž zeptá, zatímco ostatní se taktně otočí a věnují se usrkávání čaje, golfu, nebo diskusím o lidských právech někde v řiti, kde nikdo z nich nikdy nebyl. Britský ministr obrany Liam Fox, bývalý britský premiér Tony Blair i americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová přiznali po získání mandátu RB OSN, že pravým cílem bylo svržení Kaddáfího. Jedni říkají, že to byl ukrutný diktátor, který dusil boj demokraticky smýšlejících lidí o změnu režimu. Já říkám, že to byl autokratický vůdce, který dokázal udržet na uzdě nejen islamisty v samotné Libyi, ale i přistěhovalce z černé Afriky, směřující do Evropy.

jhm

Půl roku před vojenskou invazí do Libye nabídl Kaddáfí představitelům EU, že za pět miliard eur ročně přistěhovalce, kteří se za hranicemi Libye připravují dostat do Evropy, zastaví a udrží. Návrhem se měl zabývat euro-africký summit v listopadu 2010, ale k tomu už nedošlo. Zřejmě už tehdy pár lidí předpokládalo, že za několik měsíců budou mít v Libyi jiné partnery k diskusi. Výsledky jsou neoddiskutovatelné. Kaddáfí byl zlynčován a z údajných demokratických sil v Libyi, podporovaných západními armádami, se staly desítky islámských klanů, bojujících mezi sebou o moc. Za dobu západní invaze zemřelo víc civilistů, než kdy před tím za Kaddáfího. Jižní hranici Libye nikdo nehlídá a proud uprchlíků z černé Afriky je nekonečný a sílí. A k tomu přichází Islámský stát se strategickou vizí využít této situace k dislokaci islamistických vojáků do Evropy pro realizaci starých plánů na její islamizaci silou tím, že je zamíchá mezi ty statisíce uprchlíků každý rok. Podle samotné OSN jich dorazilo jen od ledna do listopadu 2014 přes Středozemní moře 160.000 do Itálie a 40.000 do Řecka.

Co z toho všeho vyplývá? Ušetřili jsme peníze Kaddáfímu za službu eliminace přílivu uprchlíků do Evropy, abychom vynaložili podstatně více peněz na jejich lovení ve vodách Středozemního moře, jejich dovezení k nám a eliminaci důsledků jejich samotné existence tady, včetně penězi nevyčíslitelné ztráty občanských svobod jako daň za špiclování všech, odůvodněné bojem proti terorismu, což je teprve začátek nákladů, které evropské národy za rozhodnutí politiků ponesou. Mírové jednotky OSN nejsou zárukou nestrannosti při řešení konfliktů, když Rada bezpečnosti OSN byla v minulosti opakovaně zneužita k tomu, aby v očích veřejnosti na celém světě manipulativně ospravedlnila vojenské intervence. V neposlední řadě není největší hrozbou pro Evropu Rusko, jak si možná myslí britský ministr obrany.

Největším nebezpečím pro Evropu jsou samotní západní politici. To jejich chybná politika umožňuje likvidaci Evropy v přímém přenosu. Inu, když Vám někdo bere svobodu silou, je to zlé. Horší ale je, když Vám ji bere v souladu se zákony, k jejichž vzniku jste mu dali mandát.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 81 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...