gold-163519_1280
5.9.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Pro bezpečnou a výhodnou investici volte zlato

Sdílejte článek:

V dnešní době, kdy je patrné, že dochází ke zvyšování inflace, nastává optimální doba vložit vaše naspořené finanční prostředky do zlata. Právě zlato je totiž hned z několika důvodů ideální investiční příležitostí, jíž se může chopit prakticky každý z vás. Nemusíte přitom vykonat žádné složité úkony.

Zlato nepodléhá dani z přidané hodnoty

Pokud si koupíte stříbro a další drahé kovy, případně třeba obrazy, nemusí se nutně jednat o špatnou investici. Rozdíl však spočívá v tom, že zlato je osvobozeno od platby DPH. Jak jistě víte, daň z přidané hodnoty dnes u těchto komodit činí plných 21 %, což vám celou investici notně prodraží. A právě jediné zlato je v tomto ohledu od placení DPH ze zákona osvobozeno. Při nákupu zlatých slitků či mincí v řádech stovek tisíců korun se už může jednat o poměrně významnou sumu peněz, kterou ušetříte tím, že nemusíte platit zmíněnou daň. Ne náhodou je tudíž investiční zlato jedním z hitů posledních let. V minulém roce dokonce prodej zlata trhal veškeré rekordy.

Jak získat investiční zlato v ČR?

Česká republika nemá žádnou rafinérii, jež by vydávala vlastní zlaté cihly. Proto se zde prodávají slitky ze zahraničí, a to zejména z Německa, Rakouska a Švýcarska. Velmi atraktivní jsou kupříkladu zlaté slitky švýcarské produkce s názvem Argor Heraeus. Lze je pořídit dokonce ve specializovaných internetových obchodech. Jiná je situace v oblasti mincí, v tomto případě si lze objednat třeba populární zlaté mince Karel IV., jež jsou k dispozici v mnoha variantách.

Samotný nákup investičního zlata online je mimořádně jednoduchý. Dá se do jisté míry přirovnat k nákupu běžného spotřebního zboží, na což už je jistě drtivá většina z vás zvyklá. Objednávka se vyřizuje kompletně přes internet, a to včetně platby za vybrané zlaté slitky a mince. Vždy je samozřejmě nutné si zvolit renomovaného prodejce, u něhož budete mít garanci, že půjde o skutečně kvalitní zlato. Ke slitkům se v rámci prodeje dávají certifikáty, díky nimž pak nebudete mít problém investiční zlato prodat ve chvíli, kdy uznáte, že nastal pravý čas na směnu za peníze.

Pro koho je investiční zlato vhodné?

Dříve se o zlato a stříbro jako drahé kovy zajímali spíše velcí investoři, kteří do nich byli schopni vkládat miliony korun. V současnosti lze ale pořídit zlaté slitky a mince v hodnotách už od několika málo tisíc korun, čímž se staly dostupnější pro širokou veřejnost. Zlaté cihličky najdete ve vybraných eshopech už v hmotnosti od 1 gramu. Záleží tak jen na vás, kolik peněz do zlata či stříbra hodláte investovat.

Investiční zlato v podobě slitků a mincí je perfektní možností, jak zachovat reálnou hodnotu peněz. Ty, jak známo, v důsledku nynější inflace ztrácejí na své hodnotě, a to poměrně rychle. Zlato a stříbro jsou oproti tomu komoditami, u nichž se můžete spolehnout na to, že ani v budoucnu o svoji hodnotu nepřijdou, ba spíše naopak. Jde o drahé kovy s omezenými světovými zásobami, tudíž nehrozí, že v budoucnu ztratí na své hodnotě. Stačí se podívat na vývoj cen zlata a stříbra a zjistíte, že investice do těchto drahých kovů není takřka vůbec rizikovou záležitostí.

Investiční zlato z českých eshopů je stále populárnější také u slovenských střadatelů a investorů. Jeho nákup se totiž slovenským občanům vyplatí a neohrozí jej ani případný převod měn mezi bankovními účty. Moderní banky si za veškeré transakce účtují jen minimální poplatky. A vzhledem ke zmíněnému osvobození od DPH se zlato u českých prodejců rozhodně vyplácí.

Investice do zlata se v dnešní době jeví jako mimořádně atraktivní záležitostí. Stačí se podívat, jak vše kolem vás zdražuje v důsledku inflace. Za stejné peníze si koupíte méně nežli před rokem či dvěma. Vložením peněz do zlata si do značné míry můžete zajistit svoji budoucnost bez finančních potíží.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 426 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...