POLITIKA
17.7.2021
Kategorie: Politika

Přiznej barvu

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAUž jsem zde psala, že očekávám letošní předvolební kampaň zábavnější než jindy. A jak to tak sleduji, odlišností bude více.

V klasické předvolební kampani se strany chtějí předvést v co nejlepším světle. Je to reklama na program a kandidáty, snaha přilákat co nejvíce voličů. Jako každá reklama, ani tato předvolební se neobejde bez přehánění, nadhodnocených slibů, lakování věcí na růžovo a malování světlých zítřků.

Ne tak letos.

Vypadá to, že politické strany se rozhodly představit voličům takové, jaké jsou!

Koalice SPOLU, například, se prezentuje jako ušlápnutý předseda partaje s údajně vládními ambicemi, krčící se za poněkud dominantní předsedkyní marginální, ale hlučné straničky. Nikoho snad už ani vážně nenapadne, že by Petr Fiala měl být premiérem. Kromě toho je každému na první pohled jasné, kdo má v tomhle spolku hlavní slovo, a předseda papírově nejsilnější strany koalice to opravdu není. Průzkumy preferencí podle toho vypadají, protože získání premiérského křesla nenasvědčují. Jeden politický komentátor nedávno upozornil, že na fotkách “lídrů” této koalice chybí voliči. Ovšem, jací voliči? Koho by zajímali nějací voliči? Markétu Pekarovou určitě ne. Alespoň se nestydí to přiznat.

Velmi vypovídající je také kampaň ČSSD, která je zcela neviditelná, voličům se nevtírá a nic jim nenabízí. Je to vskutku prozíravé, neboť tato strana vzhledem k očekávanému debaklu opravdu nic slibovat nemůže. Opět jednota prezentace a skutečnosti.

Na jedničku si vedou Piráti. Proč kašírovat nějakou svobodnou, prosperující budoucnost? Kdepak. V tomhle “regionu Česko”, podřízeném Evropské unii, zdaníme každého, kdo něco náhodou vlastní. Za nadměrné metry budete platit. Zapomeňte na normální auta, budete sdílet elektromobily. Hlavní agendu představují práva nebinárních osob a výsostný zájem pánů navštěvovat dámské toalety.

STAN nezůstává pozadu. Pokud měl někdo pochybnosti, že je tato strana v honbě za mocí ochotna spojit se naprosto s kýmkoliv, nyní se mohl přesvědčit, že tomu tak skutečně je.

Ale tahle symbióza je oboustranně velmi poučný příklad zaprodání myšlenek za očekávaný vyšší volební zisk. Koho z voličů by taková nabídka neoslovila?

A potom je zde černý kůň voleb, Přísaha. Opět zcela transparentní nabídka: zatočíme s nimi. Odposlechy, tresty a nic dalšího. Proč si budeme hrát na něco, čím nejsme?

Bezideologické ANO dělá to jediné, co může nabídnout a na čem vyrostlo: zbytečně na sebe neupozorňuje a čeká. Nakonec se z této strategie vyloupne racionální volba: totiž volba nejmenšího zla. Voliči už si mohli vyzkoušet, že pod vládou tohoto hnutí je stále na co nadávat, ale aspoň jim není hůř než bylo. Což se o vyhlídkách, které předkládají ostatní strany, opravdu říci nedá.

Podtrženo, sečteno, je to krásná a neotřelá kampaň, jejímž celostátním nadstranickým heslem se stalo: řekneme voličům pravdu.

Musím uznat, že to tady ještě nebylo.

  • Monika Čírtková, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 875 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)