charles-bridge-g180ab30cb_1920SPOLLIDE
26.11.2021
Kategorie: Společnost

Příští zastávka Velké Ústrky

Sdílejte článek:

WASILL

Řeknu teď něco, co nejspíš pár lidí popudí.
 
Už nějakou dobu se veřejným prostorem nesou (mimo mnoha jiných) dva soupeřící hlasy:

 
A ) covidová opatření připomínají holocaust
B ) takové přirovnání je projevem neznalosti historie a plivancem na hroby obětí holocaustu
 
A mě se zdá, že se mezi A a B ztrácí něco podstatného, něco, čemu by bylo dobré věnovat pozornost.
 
Nejsem historik a nemám nastudováno, ale mám ten pocit, že holocaust se nestal ze dne na den. Tak že by Židi žili v klidu a pohodě a najednou BLIK a všude jsou koncentráky, plynové komory a masové hroby. Začínalo to postupně, malýma ústrkama.
 
Takovýma vlastně bezvýznamnýma ústrkama. No tak si prostě zajdete do jiného obchodu. Šmarjá, co je to za problém, zůstat v tuhle hodinu doma? No a co, vždyť o pár kiláků dál máte bazén jenom pro sebe.
 
A tohle se teď děje. 
 
Ne, nikdo zatím neočkovaným nepálí na služebně cigárama chodidla. Chci dát jasně najevo, že tyhle dvě situace jsou velmi odlišné. Už jenom tím, že Židem se člověk nestává z vlastní vůle. Neočkovaným většinou ano.
 
Ale ty ústrky se dějou. Určitě je možné je považovat za nutné – kvůli bezpečnosti, kvůli zdraví, kvůli většinové společnosti. Zkrátka je možné si myslet, že ty ústrky jsou nutné kvůli nějakému vyššímu dobru.
 
Tak, jak to vždycky v historii bylo. Vždycky bylo třeba, aby jedinec ustoupil svými právy a svobodami něčemu většímu, důležitějšímu než byl on sám. A to považuju za ten problém. Za věc, nad kterou by bylo dobré se zamyslet.
 
Nikdo soudný nemůže tvrdit, že prokázat se Tečkou při vstupu do hospody je na stejné úrovni jako industrializovaná genocida. Ale té předcházela dlouhá řada menších kroků, z nichž ten první už jsme udělali. Přesně ty malé ústrky. A ať už si myslíte, že je to nutné nebo ne, tyhle malé ústrky bez pochyby představují zásah do lidských práv a svobod.
 
A to je podle mě okamžik, kdy se musíme všichni se skřípěním brzd zastavit a sakra dobře si promyslet, co to vlastně kurva děláme. Zásah do lidských práv a svobod NIKDY NESMÍ být nějaká samozřejmost, nad kterou mávneme rukou. Ať už nás k tomu přiměly sebevznešenější motivy, sebenaléhavější okolnosti
 
Na téhle zastávce už jsme byli. Už několikrát jsme do tohohle vlaku nastoupili a velmi dobře víme, kam až se dá ze zastávky Malé Ústrky dojet. A taky víme, že zpátky nám to jede jednou za 40 let.
 
Navrhuju rozrazit dveře a vyskočit ještě před Velkýma Ústrkama. 
 
  • Wasill
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 618 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)