2476137-trumpbiden
29.10.2020
Kategorie: Politika

Příští týden zvítězí Trump a do roku 2027 „dojde v USA k něčemu na způsob revoluce,“ tvrdí autor překvapivě se naplňujících předpovědí

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Na počátku roku 2016, když ještě nikdo o takovém výsledku ani neuvažoval, tak generální ředitel DoubleLine Capital Jeff Gundlach šokoval ekonomický, finanční a politický establishment, když během lednového pořadu na Fox News – Barronova kulatého stolu – toho roku předpověděl, že příštím prezidentem USA bude Donald Trump. A měl pravdu.

Neuplynulo dlouho a dnes, kdy máme týden do voleb v prostředí, kdy většina průzkumů předpovídá, že Biden Trumpa rozdrtí (jako v roce 2016 předpovídaly, že Hilary Trumpa rozdrtí), a kdy Nate Silver dává Trumpovi jen 13% šanci, tak Jeffrey Gundlach předpovídá další vítězství prezidenta Donalda Trumpa.

Jak během úterního webcastu hlásil magazín Financial Advisor v rámci konference Schwab’s 2020 IMPACT Gundlach řekl, že přes všechny ty průzkumy, analýzy a sázkové kurzy poukazující, že to bude jinak, tak Trump nejspíš demokratického viceprezidenta Joe Biden v této soutěži porazí.

„Průzkumy zrovna teď říkají, že nezvítězí, ale to říkaly i před čtyřmi lety,“ řekl Gundlach s odkazem na následující graf.

„Abych pravdu řekl, je mé přesvědčení menší, než bylo před čtyřmi lety. Ale tehdy, když Trump v sázkách nebyl o moc víc než hvězdička, tak jsem předpověděl, že vyhraje. Teď je to daleko mlhavější, ale z mého hlediska je to nakloněno Trumpově vítězství.“

Grundlach promluvil o tom slonovi v obýváku, když řekl, že ty průzkumy veřejného mínění jsou často „střiženy na míru spíše tomu, aby vytvářely dojmy,“ než aby ilustrovaly realitu, tvrdil Grundlach a věřit se jim nedá (více se o tom dočtete v našem článku z roku 2016 „New Podesta Email Exposes Playbook For Rigging Polls Through „Oversamples„). Rovněž tvrdil, že spousta Trumpových voličů není ochota se zúčastnit průzkumů a mluvit s médii, protože se bojí odvety za jejich politický názor, a ty jsou známi jako „ostýchaví voliči,“ což je jev, podle kterého „přes 10% Trumpových voličů se při průzkumech k této preferenci nepřizná.“ Biden se rovněž potýká s problémem nadšení, řekl Gundlach.

Gundlach se pak uchýlil k tvrzení, že naděje o drtivé Modré vlně se nesplní, kdy namítal, že Republikáni si nejspíš udrží Senát bez ohledu na to, kdo zvítězí, hlavně kvůli té nejistotě kolem Bidena. „Někteří lidé budou své sázky rozdělovat a rozdělí své hlasy hlasováním pro končící Republikánský Senát, protože na Bidena pohlíží jako na riskantního,“ řekl Gundlach, který poznamenal, že Trumpa obvykle líčí jako riskantnějšího než Biden. Ale přesto za čtyři roky jeho prezidentování nedošlo k žádnému mezinárodnímu konfliktu, i když občas mluví hulvátsky a válkychtivě.

„Trumpa nemusíte mít rádi ani některé jeho politiky, ale rizika se od něj nedočkáte, zvláště podíváme-li se na prezidentování druhé strany a zvláště když kandidát té strany neříká nic o některých svých politických postojích.“

Pokud se Gundlach mýlí a volby vyhraje Biden a nakonec zruší nebo odstraní snížení korporátních daní z roku 2017 tehdejším zákonem, tak prudce naroste hodnocení majetků v USA, řekl tento ředitel DoubleLine, dodal ale, že pokles výdělků po zdanění bude znamenat, že ceny akcií se nezhodnotí. Úrokové sazby, těkavost cen a inflace také porostou, řekl Gundlach.

„Trhy mají rády jistotu a s Trumpem budete mít více jistoty,“ řekl Gundlach. „S Bidenem přijde vrchol nejistoty, protože veřejnosti bylo poskytnuto jen velmi málo informací.“

Gundlach objasnil, že si o Bidenovi nemyslí, že je to socialista, ale tlak základny Demokratické strany a jeho administrativa budou protlačovat vyšší zdanění a „sociální politiky,“ ale to, že je těžko jisté, protože Biden během své politické kariéry neustále mění své politické postoje.

Opak ale platí o Bidenově spolu-soutěžící kalifornské senátorce  Kamale Harris, kterou  Gundlach nazval „za jednoho z největších levičáků v celém Senátu,“ která se neostýchá sdělovat své názory.

Gundlach pak řekl, že Američané by měli také pomýšlet na to, že je tu reálná možnost, že Bidenovo vítězství znamená, že Harris během následujících čtyř let převezme prezidentování.

„Musíme omezovat pravděpodobnost otevřeně socialistických politik a příšerně velkým deficitním utrácením,“ řekla Gundlach. „To by znamenalo ohromný problém pro trhy akcií a obligací.“

Ovšem bez ohledu na to, kdo bude 3. listopadu vítězem, tak Gundlach řekl, že rok 2020 je zase dalším ze sérií volebních cyklů, které zvyšují zmatek a bizarnost.

V tomto okamžiku Gundlach zaujal postoj „úplně jako my v Zero Hedge“ a předpověděl, že do roku 2027 ekonomická nerovnost a napnutá fiskální a monetární politika dosáhnou takové míry, že dojde k něčemu na způsob revoluce, což nasměruje volby prezidenta v roce 2024 přímo na cestu ohromných sociálních, ekonomických a politických změn. Což je shodou okolností více méně to, co říkáme v posledních 12 letech.

„Když jsem v roce 2016 říkal, že si myslím, že Trump vyhraje, tak jsem také říkal, že jestli si myslíte, že rok 2016 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2020,“ řekl Gundlach.

„No, jestli si myslíte, že rok 2020 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2024. Ještě jste nic neviděli.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 675 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.