trump-social-facebook-google-twitter-678x381_jpg_optimal
9.11.2020
Kategorie: Společnost

Příspěvky, vyjadřující pochybnosti o regulérnosti voleb v USA budou Facebook a Twitter mazat a cenzurovat

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Web ruské televizní stanice RT zveřejnil skandální informace o tuhé cenzuře, které nelegální kartelovou dohodou zavedly sociální sítě Facebook, Twitter a Youtube. V rozporu s Ústavou USA, která cenzuru zakazuje, blokují příspěvky úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa, jeho příznivců a kohokoli, kdo upozorňuje na možné volební podvody. Tento příspěvek může být jedním z posledních, které na této stránce čtete. Když se představenstva firem provozujících sociální sítě rozhodla udělat stejnou „neosobu“ jakou je Tommy Robinson, i ze současného prezidenta USA, může to klidně potkat i řadového europoslance. A potom kohokoli z Vás.

V článku Heleny Buyniské RT odhaluje, že „sociální média omezují příspěvky zpochybňující „integritu“ výsledků voleb v USA, a to navzdory znepokojivým anomáliím. I když před tím po čtyři roky zpochybňovaly volební integritu voleb z roku 2016 díky neúnavnému „Russiagatingu“

Platformy Twitter, Facebook a YouTube vyrazily do boje a budou mazat spekulace o podvodech s voliči, „vměšování se do voleb“ a dalších „informacích, které mají podkopat důvěru veřejnosti ve volební nebo jiný občanský proces“, vyhlásil Twitter. To představuje ohromující obrat od způsobu, jakým tato média podporovala a dokonce posilovala spekulace o údajném ruském zasahování do voleb v roce 2016.

Co je možná největší ironie, současná úroveň vměšování do voleb samotným vedením sociálních médií – která o několik řádů převyšuje cokoli, co internetová agentura pro výzkum trollů dokázala v roce 2016 – by nebyla možná bez hysterie, se kterou novináři zpochybňovali integritu tehdejších voleb. Kdyby nebylo po dobu čtyř let aféry Russiagate, platformy sociálních médií by nikdy nenabyly takového významu, aby mohly dusit tok informací o volbách roku 2020 na takové úrovni, jako letos.

Twitter od roku 2016 neustále zpřísňuje svoji politiku „volební integrity“ v reakci na obvinění, že sociální média sloužila jako živná půda pro „ruské roboty“ a trolly, kteří nějak přesvědčili obrovskou hromadu amerických voličů, aby hlasovali pro republikánského kandidáta Donalda Trumpa v letošních volbách. Platforma nyní slibuje odstranění „neověřených tvrzení“ o volebních podvodech nebo vměšování se, nyní, když čtyři roky neověřených tvrzení o ruském vměšování uspěly v tom, že mnoho obyčejných Američanů se bojí toho, co by se stalo s jejich drahocenným hlasováním, kdyby cenzoři nemazali „špatné myšlenky“.

Také Facebook se přetvořil na křižáka volební integrity a jako odrazový můstek použil ruské vměšování. Jako ze špatného scénáře k filmu, který by i hollywoodský producent odmítl jako příliš přitažený za vlasy, působí informace o tom, že expertka Facebooku na „volební integritu“ Anna Makanju předtím pracovala jako speciální politická poradkyně bývalého viceprezidenta a současného demokratického kandidáta Joea Bidena. Pracuje jako přidružená výzkumnice v pro-válečném think tanku Atlantická rada, jež podporuje NATO, a který od roku 2018 spolupracuje s Facebookem na „obraně demokracie“ . Spolupráce byla navázána opět na základě nepodložených obvinění, že Trumpova kampaň s Ruskem „ukradla“ volby 2016.

Podobně se zachoval i YouTube, který donutil „autoritativní zdroje“ přiškrtit počet uživatelů. Když chtěli sledovat CNN, museli si zapnuli televizi, nikoli přihlásit se na YouTube. A také tvůrce obsahu přinutil „připlácnout“ varovné polopatické nálepky u obsahu souvisejícího s kontroverzními otázkami.

Všechny tři platformy označily různá média za „státem řízená“ a potlačily jejich dosah. V mnoha případech vytvářely informační skuliny pro média provozovaná USA nebo jejich klientskými státy a vytvářely falešná tvrzení o „redakční nezávislosti“, jako by hlavy států Ruska, Írán, Čína a další státy vytvářející „špatné myšlenky“ diktovaly své myšlenky jednotlivým autorům. Ale i americká média v soukromém vlastnictví jsou nyní upozaďována, když příběhy, které zveřejňují, říkají nechtěné pravdy o pomazaném – Bidenovi – nebo jeho synovi, jehož laptop inicioval nejvíce šokující epizodu cenzury předvolební sezóny. Krytí, jak se říká, je vždy horší než zločin.

Díky meziplatformové dohodě o zpochybňování volebních výsledků, bez ohledu na to, jakkoli se tyto příspěvky mohou zdát problematické, nemůže prezident USA sám upozornit miliony svých příznivců na obvinění z podvodů s hlasy ve státech, které se v roce 2020 staly klíčovým bojištěm soutěž: Georgia, Pensylvánie, Michigan, Wisconsin a Arizona. Polovina z jeho posledních desítek tweetů se skrývá za „varováním“, které uživatelům brání v komentování nebo sdílení. I tříslovný caps-lock jako „STOP THE FRAUD“ byl pro uživatele označen za „příliš citlivý“.

Twitter, Facebook a YouTube deklarovaly své poslání bojovat proti „dezinformacím“ uprostřed mlhy pochybností o volební integritě, které následovaly po „selhání Matrixu“ – tedy zvolení Trumpa v roce 2016. Jejich tlak v posledních čtyřech letech dal jasně najevo – stejně jako odhalení, že více než 95 % politických příspěvků zaměstnanců všech tří společností stranilo Demokratům – že to nejsou neutrální, nestranní diváci, ale ochotní vojáci informační války Demokratické strany. Zjevnost, s jakou s ním bojují, jen rozzuří prezidentovy příznivce, kteří po dnech, kdy jejich byly tweety mazány, odstraňovány z jejich účtů a jinak potlačovány, jsou připraveni jít sami do války.

A o to jde. Vzhledem k tomu, jak málo odstínů ve skutečnosti existuje mezi politikou obou prezidentů, je jasné, že celá tato soutěž rozděl a panuj je zaměřena spíše na příznivce kandidátů – z nichž mnozí mají odlišné názory na to, kam by se měly USA vydat. Pokud by si však tito příznivci v klidu porovnali fakta o tom, v čem vidí problémy americké společnosti, mohli by si uvědomit, že mají více společného navzájem než s vůdci svých příslušných stran. Pokud má vládnoucí establishment přežít, musí se tedy snažit, aby si šli navzájem po krku. A vzhledem k tomu, jak vypadají volební výsledky roku 2020, bude si tato vládnoucí třída užívat dlouhý a zdravý život.“, varuje Helen Buyniski.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 781 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.