KLIMA3
1.7.2020
Kategorie: Společnost

Příroda si poručit nedá

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝTak nám ty prázdniny začaly tak nějak normálně česky. Slovy klasika by se dalo říct, že chčije a chčije. Přestože odborníci na slovo vzatí patřící do kolonky ekoalarmisté tvrdí, jak se planeta razantně otepluje, sucho se šíří a je tedy třeba urychleně něco dělat, realisté vidí, že letošek je ukázkou toho, že jde pouze o zbožné přání ideologů, kteří mají potřebu stále proti něčemu bojovat a věnovat svůj zbytečný život záchraně planety. Místo aby bránili vypalování amazonského deštného pralesa, kde vzniká větší problém.

Majitelé domů v zátopových oblastech, o jejichž existenci ani řada z nich vůbec netušila a k poznání došla až poté, co jim jejich obývákem prošla přívalová vlna a auto se učilo plavat čubičku, mají při zprávách o suchu mžitky před očima. Ani nejvyšší rosnička Dagmar Honsová netušila, kolik vody může místy spadnout na metr čtvereční a z řady potoků se staly docela solidní veletoky. Občas se tak přihodilo, že se do míst, kde běžně končí na talíři, podívali letos pstruzi ještě zaživa. Propluli kuchyní a zkusili se vrátit zpět do koryta svého domova. Přiznejme si, že sucho vypadá jinak. Studně doplněné vrchem mají sice problém s kvalitou vody a bude je třeba odčerpat, přičemž pít z nich nějakou dobu fakt nepůjde, nicméně lze doufat, že náhradu poskytne dostatek vody jiné a do spodních vrstev snad také něco prosákne.

Oteplování planety dostává jednu ránu za druhou, přesto to nestačí. Koronavirová ,,pandemie‘‘ projevující se především odstavením podniků údajně ukázala, jak lze vyčistit vzduch. Samozřejmě to odnesou opět auta, především ta osobní, protože o to tu přeci jde. Ve skutečnosti k jistému poklesu znečištění ovzduší, které však asi nikdo nenaměřil, byť se tím kdekdo honosí, důkazy však žádné nejsou, mohly přispět uzemněná letadla, lodě stojící na moři a odstavený průmysl. Místo rychlého restartu ekonomik, kterým by prospěl návrat k běžnému životu, nás jistojistě čeká 2.politicky motivovaná koronavirová krize, byť ten malý mizera jmenující se Covid-19 je vcelku ne tak škodlivý, jak někteří tvrdí.

Mimochodem, zkoušeli jste se poptat po ceně letenek? Pokud jste doufali, že sednete do letadla a zaletíte si tam, kam jste byli zvyklí létat, pak se zase vraťte pomyslně na zem a nemusíte li přes oceán, zásobte se red-bullem a vyražte autem. Ceny letů jsou astronomické, pravidelné linky nefunkční a letiště ve stavu polospánku. A buďte rádi, že máte spalovací motor a nemusíte každou chvíli hledat nabíječku a povinně odpočívat. Kašlete na vypuštěné množství CO2, které vidí stejně jen Greta, věřte tomu, že to nejste Vy, kdo právě zasadil Zemi poslední ránu uhlíkovou stopou. Na to tu máme jiné mistry. Třeba ty, kteří jsou spojeni s výrobou elektřiny, její expedicí, produkcí a likvidací baterii, ale i solárních panelů či vrtulí k větrným elektrárnám. Kam se na to možná hrabe jaderná energetika, plynové a uhelné elektrárny. Zvláště zajímavý je poté vliv ,,óberfukarů‘‘ na okolí, protože mimo toho, že jde vrahy ptactva, dokážou též změnit proudění vzduchu natolik, že se místní mikroklima stane naprosto rozdílným od toho, které v místě vybudování větrných parků bylo doposud.

A když už jsme u té přírody, které jsme i my součástí, prý ji vůbec nepomáhá nový systém přenosu dat nazvaný 5G. V mnoha státech již pozastavili jeho rozšiřování a vrátili se k pečlivému testování. Svět se rozdělil. Vyznavači internetu potřebující co největší sebekontrolu, respektive umožnění být sledováni na každém metru, hájí 5G a říkají, že je neškodný. Trochu pochyb o to mají ptáci umírající v okolí nejsilnějších vysílačů. Laici poté zpovzdálí sledují dění kolem něj. Vzhledem k tomu, že se nám lže stále více, je pravděpodobné, že 5G bude pěkné svinstvo. Zvláště, když se kolem něj angažují neblaze proslulí miliardáři patřící ke skupině toužící po tom vládnout nám. Všudypřítomný internet je přitom poměrně velký průšvih. Mladí z něj už zblbnuli úplně a i starší generace vyrůstající na klepadlech na koberce podlehla kouzlu dostupných informací, snadné komunikace a ….ztrátě lidskosti. Mezilidské vztahy jsou totiž na bodu mrazu a úplně se vytratila jistá společenská pospolitost. Možná právě výkyvy počasí ji občas nahodí zpět, to když lidé zjistí, že vyplavené domy jim internet nevyčistí a sousedská či rodinná výpomoc je daleko praktičtější.

Letošní počasí nás tak nějak vrací do reality. Zatímco předloňský rok byl extrémně slunečný a teplotně výjimečný, loni už to vypadalo jinak a zažívali jsme klasický středoevropský normál. No a letos se zdá, že si příroda doplňuje pomalu zásoby vody. Nedá se říct, že by docházelo k nějakým razantním změnám nutícím nás totálně změnit způsob života. Nebýt politiků, ekonomů, biologů a generálů, kteří dohromady přichází s takovými nápady, jako je výroba covidu, zapuzení spalovacích motorů a likvidace ekonomiky mnoha způsoby, například vytvoření smyšleného rasismu či podpora ekoaktivismu, bylo by na světě lépe. Mimochodem, pseudoekologové nahrazující ty, kteří kdysi skutečně dbali o náhradu škod způsobených při skutečných katastrofách typu nehody tankeru společnosti Exxon, jsou pouze řvoucí idealisté podléhajíc scestné a líbivé ideologii spojené s hysterií. Nereagují na zvěrstva nadnárodních společností, ale mají za úkol otrávit co nejvíce lidí. A o to tu přeci jde. Ani 10 litrů vody spadlých na m2 za několik minut jejich teorie o suchu a vedru nezmění.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 311 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.