auto1018
13.10.2018
Kategorie: Společnost

Připravte si peněženky, EU rozhodla o snížení emisí u aut

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA

Vítejte u našeho dalšího dílu seriálu, ve kterém překládáme dění v Evropské unii do lidštiny. EU letos 9. října rozhodla, že nám všem sáhne opět hluboko do kapes pro další peníze. Rozhodla totiž o razantním snížení emisí u aut o 35 % do roku 2030. Teď je potřeba připomenout slova bývalého šéfa Evropské komise Junckera z roku 2013. Cituji: ‚Na něčem se dohodneme, necháme to ležet a čekáme, co se stane. Pokud nikdo nezapříčiní rozruch, protože většina lidí nerozumí tomu, co bylo rozhodnuto, pokračujeme krok za krokem, dokud není cesty zpět.‘ To je skvělé přiznání.

 

Přesně z téhle kategorie je to aktuální rozhodnutí Evropské unie. Politici s podíly v dotovaných firmách na obnovitelné zdroje nejdřív lobbovali a bojovali proti oteplování planety. Jenže pak do toho hodili vidle někteří jiní odborníci tím, že jde o přirozený cyklus oteplování a ochlazování Země. Politici museli změnit strategii, protože by jim vyschl penězovod. No a teď už neříkají ‚boj proti oteplování‘, teď říkají ‚boj proti lidmi způsobené změně klimatu‘. A přesně na taková politická rozhodnutí se tahají peníze z našich kapes bezkonkurenčně nejlíp.

Opírají se přitom o zprávy Mezinárodního panelu OSN pro změnu klimatu. To zní fantasticky! Měly byste ale vědět, že tam vždycky seděli lidé, kteří měli obchodní vazby na těžaře a produkci fosilních paliv. Teď mají a jedou v dotovaných projektech tzv. obnovitelných zdrojů a zároveň vydělávají, aby to nebylo málo, na klimatických burzách s povolenkami. Všechno to nakonec zaplatíme my občané na faktuře každý měsíc za energii. No a teď nově budeme ještě skrze dotace některým lidem poskytovat naše peníze na nákup jejich nových elektromobilů, přestože většina z nás si je pravděpodobně nebude moct nikdy dovolit.

No a přesně tohle je mimo jiné také Evropská unie. Nechtějí, abyste začali přemýšlet a nedejbože rozumět tomu, co a proč dělají.

 

Autor: František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

frantisek-matejka18998175_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 146 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...