23.7.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Případ Zimmerman, rasistická štvanice na bělocha

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 23/07/2013

Floridský soud osvobodil Georga Zimmermana z obvinění z vraždy černošského teenagera Trayvona Martina. Hysterie, kterou verdikt poroty nevinen vyvolal, se dá popsat jako rasismus naruby a nepřijatelná štvanice na člověka, jenom proto, že je běloch.

 

 

Šestičlenná porota u soudu na Floridě se neshodla na tom, že by Trayvon byl zavražděn z rasových důvodů a tak byl Zimmerman osvobozen. Věřím tomu, že porotkyně hlasovaly o jeho osudu zodpovědně. Prostě verze obviněného, že útočníka zastřelil v sebeobraně, se jim zdála věrohodnější než údajná vražda z rasových důvodů.

 

 

Běsnění, které osvobozující verdikt vyvolal, je nepřijatelné a zakládá na nebezpečný precedens. Rasismus je odsouzeníhodný v jakékoliv podobě a rovněž i v antibělošském provedení. Na Zimmermana se pořádají štvanice jenom proto, že je běloch (hispánského původu) a zastřelil černocha. Demonstrace, které tento rozsudek vyvolal, jsou odsouzeníhodné. Jedná se nepřijatelný útok na nezávislý soud a o nezávislosti americké justice na rozdíl od té ruské nemám žádné pochybnosti. Tady se v podstatě vyvíjí nátlak na vyšetřovatele a soudy ve stylu, že když je vrahem černocha běloch, musí jít o rasovou vraždu. To je samozřejmě nesmyslné a hrozí, že radikální černoši budou každý střet s bělochem vykládat jako rasismus. Když například bílý policista zastřelí černošského lupiče nebo vraha, bude to také rasismus? Podle protrayvonovských demonstrantů zřejmě ano.

 

Tohle je bohužel důsledek přehnané tzv. politické korektnosti v levičáckém provedení, kterou jsou bohužel infikovány i obamovské USA. Já ale na závěr budu poněkud nekorektní, v Detroitu žije z celkového počtu obyvatel asi 86% černochů a zločinnost tam několikanásobně převyšuje celoamerický průměr.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.