HNILICKA
26.1.2021
Kategorie: Politika

Případ Volný a případ Hnilička

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUdálosti nakonec nahrály na srovnání neslušného poslance Volného a slušného poslance Hniličky. Ukazuje se, že v testu slušného chování propadli oba.

Současné vládní zákazy a nařízení mě osobně neuvěřitelně unavují. Otravuje mě nosit roušku s brýlemi, přes které nevidím, takže musím chodit bez brýlí a také ne zcela dobře vidím. Otravuje mně, že si musím každý den místo oběda dojít do polystyrénové misky (ta má být od července zakázaná!) pro jídlo k okýnku a najím se u pracovního stolu. Cítím, že i já sám jsem podrážděnější než obvykle, zbytečně se někdy rozčiluji místo abych přešel věci s noblesou mého věku. Naprosto směšné jsou pak z mého pohledu zákazy provozu vleků – vždyť lyžovat jezdí v naprosté většině lidé mladšího věku a mládež. Koho tedy zákaz provozu vleků chrání, nevím. Je směšné, když si Bavorsko vymůže obdenní testy pro pendlery a vytvoří tak kilometrové fronty na hranicích, při nichž odhalí 2 % pozitivních jinak negativních lidí. To je dnešní realita.

V politických kruzích „blízkých poslanecké sněmovně“ se také dějí věci. Poslanec Lubomír Volný svůj boj covidem pojal jako boj s vládními nařízeními. Provokuje nenošením roušky v poslanecké sněmovně, a navíc se dostal do potyčky s předsedajícím poslanecké schůze, který mu vypnul mikrofon. Volný po akci tvrdí, že se cítí ještě více povzbuzen pro svůj boj. Odstupovat ze sněmovny nebude a bude dokonce žalovat, že byl zbaven práva mluvit. Nezařazený poslanec Lubomír Volný nerezignuje po fyzické potyčce s dalšími zákonodárci na plénu Sněmovny na svůj mandát. Novinářům řekl, že se cítí ještě víc povolán k zastupování názoru lidí, kteří nesouhlasí se současnou situací. Uvedl také, že fyzicky napaden byl on.

Volného chování odsoudil kde, kdo a nevěnoval bych mu ani vteřinu svého času, kdyby nenastala naprosto nová situace. Novinářům Blesku se podařilo nachytat na oslavě narozenin teplického podnikatele Petra Bendy poslance Milana Hniličku. Poslanec a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složí poslanecký mandát, řekl to v rozhovoru pro server Info.cz. K vyvození následků za účast na utajené party kmotra Petra Bendy v Teplicích ho vyzval premiér Andrej Babiš (ANO) . Bývalý hokejový brankář, zlatý kluk z Nagana a poslanec se za své jednání omluvil a poslal peníze na charitu. V hotelu byl prý ale především pracovat – stejně jako to tvrdí bývalý premiér Jiří Paroubek nebo někdejší hokejista a poslanec Jiří Šlégr.

Hnilička tedy složil mandát poslance, pro výkon předsedy Národní sportovní agentury však má podporu svazů a některých sportovců. Jeho odchodem by nastala údajně „nestabilita“. Směšné, směšné, směšné! Premiér Andrej Babiš vyzval Hniličku i k rezignaci na tento post. Ten se ohání „podporou“ svazů. Uvidíme, zda Babiš najde odvahu Hniličku vyzmizíkovat i z agentury.

Co se práce týče, tím se oháněl Jiří Paroubek, expremiér, který pro Bendu pracuje, tak Šlégr i Hnilička. Ostatně, prací se oháněl i Roman Prymula, který byl přistižen na jednání s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem. Pracuje se prostě i v této nelehké covidové době do “roztrhání těla”.

Závěr je tedy zřejmý – není nakonec poslanec Volný, který proti vládním nařízením provokativně postupuje i ve sněmovně, mnohem slušnější než poslanec Hnilička??? Miroslav Kalousek pobyl v restauraci hodinu a rezignoval, nicméně ne v souvislosti s tímto jednáním, ale protože by byl „přítěží“ pro vznikající Trojkoalici. Ach ano, slyším námitky, že Volný chodí v triku, kde cosi propaguje (nevím ale co a nemíním po tom pátrat). Volný se chová jako buran – asi ano. Volný byl zvolen za SPD – i to je pravda. V hospodě byl údajně i Marian Jurečka. I ten si sypal popel na hlavu. Pokud bychom slušnost ztotožnili zejména s tím, zda se chováme podle svého přesvědčení, pak to poslanec Hnilička projel proti poslanci Volnému na celé čáře!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 370 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)