KALOUSSCHWARZTOP09
29.4.2020
Kategorie: Společnost

Přineste někdo mop

Sdílejte článek:

ALEF NULA

Dneska to bude krátké, můj milý deníčku. Takové osobní. A když osobní, tedy nejdříve o sobě – ostatní přijdou na řadu pak.

Ne že by Miloš Zeman byl prezident úplně podle mého gusta. Na to je příliš velký socialista, a my, životní sólisté, tíhneme tak nějak z principu spíš k pravici, že. Ale i přes jistou levicovost nepostrádá náš současný pan prezident určité povahové rysy, pro které je mi sympatický. Nemůžu vyloučit, že jde o poruchy charakteru, které spolu do jisté míry sdílíme.

 

Tak například se mi na Miloši Zemanovi velice líbí, že je v každém okamžiku připraven volovi říct, že je vůl. A váhám, kdo je v této disciplíně lepší: exprezident Klaus, nebo prezident Zeman? Václav Klaus tak činil elegantním a vytříbeným jazykem akademika, a proto určitou sortou hlupáků zůstal nepochopen. Zatímco Miloš Zeman ke stejnému účelu občas využívá i jazyk štamgastů čtvrté cenové, proto mu i ti největší hlupáci v tomto bodě dokonale rozumějí. A proto také je dotyčnými obmyšlenými upřímně, bezmezně a bezmocně nenáviděn.

Tím mi oba pánové prezidenti dělají obrovskou radost; rád je čtu, a pak si s pobavením přečtu i následný hysterický štěkot. – Je to z mé strany zlomyslnost, co říkáš, můj milý dezinformační deníčku?

Taky u sebe pozoruju jistou pomstychtivost. Na rozdíl od Miloše Zemana nemám jeho příslovečnou sloní paměť, a je to snad i dobře. Zemanova pomstychtivost v kombinaci s dobrou a trvanlivou pamětí je špatná zpráva pro ty, kdo se rozhodli, že budou bosou nohou dráždit ne hada (na to je Miloš příliš velký a málo pružný), ale rovnou starého mořského krokodýla.

Člověky, které u mě mají vroubek, spočítám na prstech jedné ruky, a ještě mi nějaké prsty zbudou. Asi by jich mohlo být i víc, ale já, na rozdíl od Miloše Zemana, dost zapomínám. Pamatuju si jen ty opravdu nejlepší, zato ale dobře; nehledám je, ale kdyby mi je život vydal do ruky, budu se jim umět připomenout.

Jak vidíš, můj milý deníčku, do svatého muže mám daleko, a proto taky mám pochopení pro starého totalitního varana, kterýmžto jakýsi psáč dozajista myslel Miloše.

—ﬡ—

Tuzemská kulturní scéna – zvlášť určité umělecké kruhy – je už nějakou dobu naprosto auf z žánru, jehož jméno jest absurdní drama. To samo o sobě není nic nového. Nyní ale stojíme před premiérou nové umělecké formy: absurdní tragikomedie.

Vzpomněl by sis, deníčku, na detaily minulých volebních kampaní? Třeba volební klip těch, co prý neuhnou. TOP09, víš? Bylo to takhle:

Herec Čtvrtníček pozoruje Kalouska, jak se připravuje na natáčení. „Hele, to je ta jejich parta. Oni mají teď to nový heslo, prej ‚neuhneme‘. Tak se dívej,“ říká střelec Čtvrtníček, vytáhne snajperku a zamíří na Kalouska. Zavolá na něj a předseda TOP 09 se ohlédne. V tu chvíli Čtvrtníček vystřelí a trefí Kalouska přímo mezi oči. A diví se: „Ty vole! Von neuhnul. – Přineste někdo mop,“ dodává nakonec.

To je zvláštní, můj milý deníčku: zastřelený Kalousek je z TOP09. Kluci z TOPky zřejmě budou dobrý cíl, protože – jak psala naše obě  ktyvní média (Respekt a Seznam), i starosta Kolář prý má být zastřelen, a to, prosím, nejsou volby! Na Sputniku a na Novinkách dokonce psali, že z Ruska na Koláře už přijeli nindžové a další na řadě prý je Hřib.

Novinkám a Sputniku bych moc nevěřil, jsou to proruské dezinformační weby; v Kolářově kůži bych ale být nechtěl. Co myslíš, můj milý deníčku: jak dlouho vydrží Kolář s nervama, než postaví Koněva zpátky na piedestal?

Jednu šanci pro Koláře s Hřibem snad přece vidím: jestli mají ruští asasíni čínské střelivo, stejně nekvalitní jako čínské roušky, třeba se chlapcům podaří nakonec uhnout. Ale pro jistotu, můj milý deníčku, pro jistotu přece jenom radši nachystej ten mop. A gumové rukavice. Něco mi našeptává, že uklidit a vytřít bude potřeba, i když nikdo nevystřelí.

V tom spočívá ta absurdní tragikomedie.

—ﬡ—

Seznam použité literatury:

Neuhneme: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/predvolebni-klip-top-09-ctvrtnicek-zastreleny-kalousek.A171001_130118_domaci_hell

Respekt: https://www.respekt.cz/agenda/respekt-starosta-kolar-celi-bezpecnostnimu-ohrozeni-kvuli-konevovi-a-je-pod-ochranou

Seznam: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/starosta-prahy-6-je-pod-ochranou-nebezpeci-muze-pochazet-z-ruska-pise-respekt-101607

Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ond%C5%99ej_Kol%C3%A1%C5%99_(politik)

Sputnik: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042211835034-starosta-kolar-udajne-celi-bezpecnostnimu-ohrozeni-zlo-plodi-zase-jen-zlo-reaguje-hradni-mluvci/

Novinky: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prazsky-primator-hrib-ma-policejni-ochranu-a-nesmi-jezdit-mhd-40321449?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 241 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,45 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)