imig
11.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Princové z Orientu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAROLINA KUNSTOVÁ

V rámci propagace menšin se zdůrazňuje, že jsou muslimové v české populaci inteligentnější, vzdělanější a movitější než průměrný Čech. Zřejmě proto tu mají právo být, taková malá antidiskriminace superhrdinů. Stejná věc ale – kupodivu – platí o českých emigrantech v Německu či USA. Pročpak asi?

.
Zřejmě proto, že ten, kdo odejde a v cizí zemi se uchytí a zapustí kořeny, nebývá průměrný. Emigrují ti, kdož mohou něco získat, ačkoli tím i dost ztratí – nejeden český intelektuál po odchodu do ciziny pingloval nebo se živil jako prodavač. Emigrují ti, kteří vidí šanci na lepší život a jsou odhodlaní si ho pojistit vzděláním, sňatkem, zakoupením se v dané zemi.
.
Za totality sem přišla spousta mladých chlapců z muslimských zemí kvůli vysokoškolskému studiu, jako příklad lze uvést třeba předsedu muslimských obcí Muneeba Hassana Alrawiho. Mladý muž z vyšší třídy, který vystudoval většinou ve své vlasti střední školu a má kontakty a peníze na to, dostat se do cizí země, často velmi vzdálené od původní vlasti, na vysokou školu, není průměrný mladý muž populace.
.
Doposud jsme se bavili o mužích, pojďme přejít k ženám. I když, tam není moc co psát. Školní docházka je sice ve většině muslimských zemí povinná, ale v zemích, kde se ženy ani nezaznamenávají do matrik, kdo odhadne, kolik jich do školy nechodí? Podle statistik je v Saudské Arábii gramotných téměř 94 procent mužů... o gramotnosti žen neexistují doklady. Nějaké gramotné ženy tam ale určitě jsou.
.
Nejnižší ženská gramotnost je zaznamenána v Nigeru, číst a psát tam umí pouze každá desátá žena. Podíváme – li se na gramotnost cekové populace, vyskočí to na dvacet procent… To znamená, že zde umí číst a psát třikrát více mužů než žen. A to už je velmi znatelný nepoměr. V Nigeru také neexistuje minimální věk pro sňatek… stejně jako v Saudské Arábii.
.
Davy, které se hrnou v současnosti do Evropy, to dokazují. Většina z chlapců umí jen pár slov anglicky, ale věří, že v nové zemi budou ženy, domy a majetky padat k nohám. Tvrdí, že jsou lékaři či inženýři, ale umí většinou sotva číst arabštinu, latinka jim nic neříká, a vysvědčení a diplomy zřejmě kdesi zapomněli. Tohle jsou opravdu průměrní obyvatelé muslimské země. Zádní exotičtí princové, ale nádeníci, kterým kdosi cosi nasliboval ve formě pohádky a oni jsou natolik neznalí světových poměrů a nevzdělaní, že jí věří.
.
A závěr? Nelze srovnávat nesrovnatelné. Muslimové, kteří už tu pár let jsou, nepatří do běžné populace své země. Jsou to synové vyšší třídy, kteří se většinou oženili s ženou místní či alespoň evropskou. Průměrný syn země v područí islámu vypadá opravdu jinak, než inženýr či lékař, s jiným majetkem, zázemím, vzděláním, cizími jazyky – a bývá bez titulu. Nehledě na to, že na gramotnost mu stačí odrecitovat korán.
 .
 
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 750,00 Kč
Vybráno 13.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.