imig
11.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Princové z Orientu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAROLINA KUNSTOVÁ

V rámci propagace menšin se zdůrazňuje, že jsou muslimové v české populaci inteligentnější, vzdělanější a movitější než průměrný Čech. Zřejmě proto tu mají právo být, taková malá antidiskriminace superhrdinů. Stejná věc ale – kupodivu – platí o českých emigrantech v Německu či USA. Pročpak asi?

.
Zřejmě proto, že ten, kdo odejde a v cizí zemi se uchytí a zapustí kořeny, nebývá průměrný. Emigrují ti, kdož mohou něco získat, ačkoli tím i dost ztratí – nejeden český intelektuál po odchodu do ciziny pingloval nebo se živil jako prodavač. Emigrují ti, kteří vidí šanci na lepší život a jsou odhodlaní si ho pojistit vzděláním, sňatkem, zakoupením se v dané zemi.
.
Za totality sem přišla spousta mladých chlapců z muslimských zemí kvůli vysokoškolskému studiu, jako příklad lze uvést třeba předsedu muslimských obcí Muneeba Hassana Alrawiho. Mladý muž z vyšší třídy, který vystudoval většinou ve své vlasti střední školu a má kontakty a peníze na to, dostat se do cizí země, často velmi vzdálené od původní vlasti, na vysokou školu, není průměrný mladý muž populace.
.
Doposud jsme se bavili o mužích, pojďme přejít k ženám. I když, tam není moc co psát. Školní docházka je sice ve většině muslimských zemí povinná, ale v zemích, kde se ženy ani nezaznamenávají do matrik, kdo odhadne, kolik jich do školy nechodí? Podle statistik je v Saudské Arábii gramotných téměř 94 procent mužů... o gramotnosti žen neexistují doklady. Nějaké gramotné ženy tam ale určitě jsou.
.
Nejnižší ženská gramotnost je zaznamenána v Nigeru, číst a psát tam umí pouze každá desátá žena. Podíváme – li se na gramotnost cekové populace, vyskočí to na dvacet procent… To znamená, že zde umí číst a psát třikrát více mužů než žen. A to už je velmi znatelný nepoměr. V Nigeru také neexistuje minimální věk pro sňatek… stejně jako v Saudské Arábii.
.
Davy, které se hrnou v současnosti do Evropy, to dokazují. Většina z chlapců umí jen pár slov anglicky, ale věří, že v nové zemi budou ženy, domy a majetky padat k nohám. Tvrdí, že jsou lékaři či inženýři, ale umí většinou sotva číst arabštinu, latinka jim nic neříká, a vysvědčení a diplomy zřejmě kdesi zapomněli. Tohle jsou opravdu průměrní obyvatelé muslimské země. Zádní exotičtí princové, ale nádeníci, kterým kdosi cosi nasliboval ve formě pohádky a oni jsou natolik neznalí světových poměrů a nevzdělaní, že jí věří.
.
A závěr? Nelze srovnávat nesrovnatelné. Muslimové, kteří už tu pár let jsou, nepatří do běžné populace své země. Jsou to synové vyšší třídy, kteří se většinou oženili s ženou místní či alespoň evropskou. Průměrný syn země v područí islámu vypadá opravdu jinak, než inženýr či lékař, s jiným majetkem, zázemím, vzděláním, cizími jazyky – a bývá bez titulu. Nehledě na to, že na gramotnost mu stačí odrecitovat korán.
 .
 
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.