HRUSINSKY
20.12.2020
Kategorie: Společnost

Principál Jan Hrušínský … sobec a zbabělec

Sdílejte článek:

JIŘÍ BAŤA

Pan Jan Hrušínský se jaksi nemůže smířit s realitou, že rovněž v České republice existuje celosvětově expanzivní a nebezpečný virus Covid-19, který se navzdory všemožnému úsilí nedaří dostat pod kontrolu, natož jej úspěšně léčit a zcela vymýtit. To je ovšem panu Hrušínskému naprosto lhostejno, protože on má hlavně ty svoje starosti a problémy, které jdou nad všechny společenaské problémy s Covidem-19, včetně těch problémů v celosvětovém měřítku. Pana principála Hrušínského vůbec nezajímá, že stejně jako on, potažmo celá řada českých divadel a scén stejnými důsledky Covidu-19 trpí a doplácí tisíce evropských a světových divadel a scén, ne, on a jeho divadlo je přece ten hlavní pupek pražských, českých a možná i evropských divadel, on je ten, který na to všechno doplácí nejvíce a proto žehrá a kňučí, jak je premiér Babiš a jeho Agrofert zvýhodněn, když může dál zaměstnávat cca 30 tisíc lidí a on chudák, nemůže vyplatit 15 zaměstnanců divadla! Jaká to nespravedlnost! Vůbec mu ale nedochází, že jeho divadlo a 15 zaměstnanců je zcela nepochybně pro pana premiéra naprostá marginalita či banalita, protože nebude-li fungovat Hrušínského divadlo je co do společenských následků nesrovnatelné s tím, kdyby podle principálových představ mělo být z práce v Agrofertu vyzařeno 30 tisíc zaměstnanců. A to nemluvě o dopadu na spotřebitelský trh. Nicméně, říkejte to člověku, který je zahleděn jen do sebe, svých podnikatelských problémů, svého vyprazdňujícího se konta! A že v tom není sám, je už asi zbytečné připomínat.

Slyšel jsem od svých přátel názor, že by měl pan Hrušínský ( stejně jako mnozí další nespokojenci se současnou realitou v České republice) využít tolik vytoužené svobody a demokracie, sebrat se a odstěhovat se do jiného státu, kde budou respektovány a garantovány všechny jeho nároky a potřeby k provozování soukromého divadla, včetně milionových dotací (které mu stát přispívá na provoz divadla), z nichž mu jde (šla) pěkná sumička na jeho osobní účet. Ale pan Hhrušínský je nejen sobec, ale také zbabělec, protože k něčemu takovému nenajde nikdy odvahu. Dobře totiž ví, že by mu to jednak jeho otec neprominul a také, že tak jak se mu do vypuknutí koronaviru dařilo v Česku, se mu jinde rozhodně dařit nebude. Nebo se mýlím?

Na druhou stranu, proč by si nezaremcal, nepostěžoval, nepozanadával, nezkritizoval kde koho, kde co, proč by si nevylil žluč a vztek osočováním prezidenta, premiéra či vlády, když mu to ta pravdoláskařská demokracie a svoboda slova dovoluje? Jó, to kdyby byl prezidentem např. pan Drahoš, premiérem pan Fiala, ve vládě byli Piráti, TOP 09, STAN atd., to by byla panečku jiná! S tím lze souhlasit, byla by jiná situace, ale také problémy a všechno, co dnes prezident a premiér ještě jakž takž drží nad vodu, protože s výše jmenovaými to všechno půjde velmi rychle ke dnu, resp. do kopřiv. S tou výjimkou, že pan Hrušínský bude spokojen, protože jeho Diavdlo Na Jezerce bude dál oblažovat svými hrami své majetné a věrné diváctvo, bude dostávat ne dvacet, ale padesát milionů dotací ročně a bude do nebes blahořečit politiky, kteří se zasloužili o to, jakou že to máme (bychom mohli mít) vládu a prezidenta. To ovšem vše očima pana principála Hrušínského, jeho růžových brýlí, protože staticíce lidí na tom bude (mohlo by být) hůř než špatně. Pravda, je to však jenom verbální představa možného, ale pro principála Hrušínského, alespoň v jeho zbožných přáních, nic nemožného! Říká se přej a bude ti přáno. Já se v tomto případě od tohoto rčení s úlevou distancuji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 668 times, 8 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)