clause-897407_960_720
4.11.2016
Kategorie: Společnost

Přímý svědek snahy neziskovek a ombudsmanky Šabatové šikanovat českou ředitelku střední školy, která se vzepřela islámské nadřazenosti a agresivitě!

Sdílejte článek:

EUARABIA

Redakce Eurabia.cz získala svědectví přímého účastníka soudu nad žalobou somálské islamistky, kterou podporuji neomarxistické neziskovy a Šabatová, neni to příjemné čtení o tom, co si neomarxisté dnes dovolují:

Svědectví Tomáše Neumaiera

Mno, asi bych se měl taky vyjádřit k dnešnímu líčení v kauze šátků na střední zdravotnické škole, kde na lavici obžalovaných usedla ředitelka školy pí. Kohoutová. Musím se přiznat, že jsem kauzu sledoval v počátcích, již dávno jsem o ní však nic nečetl. A ač tedy znalý žaloby, verzi obhajoby jsem neznal.
 
K soudu jsme vyrazili hromadně s plackami Blok proti islamizaci. Je to přesně to, proti čemu zde bojujeme – aby muslimové diskriminovali majoritu, aby vyžadovali extra zacházení a neustálé vyjímky (tak je alespoň žaloba postavená). Se mnou tam byla Jana Borkovcová, Radek Harry Nováček, Robert Metelec, Nikola Zbořilová a další. Z veřejně známých osobností pak třeba Václav Klaus ml., Jana Černochová, František Stárek Čuňas či Stanislav Křeček. Z protistrany dorazila snacha Šabatové, Monika Horáková. Demonstrativně se šátkem na hlavě, kde se snažila ukázat nošení šátku jako svobodnou volbu, ale očividně vůbec nepochopila smysl šátku v islámu. To připomenul obhájce během líčení samotné.
 
K procesu. Prvně měla slovo žalující strana (tedy jen právnička, žalobkyně nedorazila). Popravdě jsem měl problém trochu držet krok, přednes byl totiž strašně dlouhý, zmatený, právnička působila nervozně až vyloženě neschopně. Přednesla to, co je známo z médií – žalobkyně měla být pozvána do ředitelny kvůli šátku, kde ji mělo být řečeno, že jej musí sundat, načež kvůli svému vyznání byla nucena odejít ze školy.
 
Zajímavější však bylo to, co následovalo. V úvodním slově obhájce odmítl prakticky vše, co bylo řečeno žalující stranou, načež prohlásil, že odmítá, aby důkazní břemeno leželo na žalované straně. Přesto (po vystoupení obhajoby) četla soudkyně zhruba půl hodiny seznam (a informace o nich) důkazů do soudního záznamu.
 
Co je ještě zajímavější, tak během líčení vyplynulo, že žalobkyně (narozdíl od druhé muslimky, která se ovšem k žalobě nepřipojila) neměla všechny dokumenty 4. července ani 10. července, kdy byl druhý termín, kdy je měla dodat. Jelikož druhá dívka je 10. července přinesla, rozhodla ředitelka školy, že jim vydá potvrzení o přijetí na školu, aby měly snažší pozici při jednání s úřady kvůli dokumentům o pobytu s tím, že potřebné dokumenty (o udělení azylu, od lékaře) dodá 2. září ráno při nástupu do školy. Kdyby ředitelka v tuto chvíli řekla sorry, nesplnila si svoji zákonou povinnost, byla by z obliga – aneb pro dobrotu na žebrotu. Paradoxně to, že vydala potvrzení žákyni, jež nebyla prakticky žačkou školy, se zdá být jejím jediným proviněním v celém případu.
Navíc, při prvním jednání pouze se zástupkyní školy (ředitelka měla dovolenou) přišly v šátku, kde se jich zástupkyně zeptala, jestli je pro ně problém být bez šátků (kvůli zdravotnickým praxím). To obě dívky odmítly, že se bez šátku v pohodě obejdou. Na další setkání (4. a 10. července) pak přišly bez šátků!
 
A co se mělo stát onoho září? Jelikož se ona dívka nedostavila do ředitelny s chybějícím dokumentem, byla vyzvána rozhlasem, aby se do ředitelny dostavila. Dorazila však i s druhou muslimkou, naštvaná, a měla křičet “nebudu chodit” a odejít (neumí/neuměla pořádně česky). Načež o dvě hodiny později dorazila s podepsaným formulářem o ukončení studia. Ta výpověď mi přišla trochu zvláštní, moc si neumím tohle představit, že by se to takto seběhlo. Ale překvapivě se do výpovědi nepustila ani žalobkyně, takže hádám, že to asi sedí. Je ale zřejmě nesporným faktem, že ona muslimka ani nebyla studentkou školy, že přes maximální vstřícnost ze strany školy nedodala ani dokumenty, co měla. Jak říkám, kdyby ředitelka postupovala striktně dle zákona, kde, jak bylo tvrzeno, je lhůta na dodání dokumentů deset dní, nikdy by se do těchto problémů nedostala …
 
A ještě jedna zajímavost. Původně ČŠI nezaznamenala žádné pochybení ze strany školy. Následně se do toho vložila Šabatová, a najednou ČŠI bez informování školy, bez jakéhokoli dalšího došetřování, otočila. Takže buď to někdo podělal v prvním řízení a měl letět, nebo ve druhém a měl letět. Spíše to vidím na to druhé.
 
Jelikož žalující strana dodávala některé důkazy včera (a dokonce i dnes) a obhajoba se s nimi nemohla seznámit, bylo líčení odročeno na leden příští roku. Žalující strana rovněž kvůli údajným citlivým informacím v jednom z důkazů požaduje vyloučení veřejnosti z dalšího jednání. Soudkyně ovšem vypadá rozumně a věřím, že vyloučení veřejnosti proběhne pouze v rámci předkládání onoho konkrétního důkazu.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.