realny-socialismus-4
20.5.2020
Kategorie: Politika

„Primitivní“ antikomunismus?

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Vlastně mě na to přivedl jeden nejmenovaný kolega:

Jsem úplně alergickej na slovní spojení „primitivní antikomunismus“, nebo libovolnou modifikaci tohohle úsloví. Na jasném vymezení se vůči zlu není, nebylo a nikdy nebude nic „primitivního“! Primitivní je naopak tohle rádoby blazeovaný, sugestivní „jsem nad věcí“, často navíc podtrhnutý ostentativním dáváním najevo, že „už je 30 let od převratu“? A co jako, vole?!?! Od porážky nacismu uběhlo 75 let, máme se snad začít snažit rehabilitovat tuhle nenávistnou, kolektivistickou sračku?! Máme se vysmívat lidem, který se vůči nacismu vymezují, že bojujou dávno vyhraný bitvy? Ani hovno!

Navíc — zatímco nacismus je v Evropě fakticky, ideologicky i morálně poražený, hydra komunismu nikoliv. Po těch 30 letech od údajnýho „vítězství“ nad komunismem, jsou jeho myšlenky stále živý a aktuální. Explicitní pohrobek tohohle zla se u nás přímo podílí na moci, exponenti toho režimu sedí v ministerských, nebo přímo premiérských židlích, stále více mladých lidí propadá náhražkám komunismu typu Extinction Rebellion, stavíme po Evropě sochy ideologům komunismu a ve veřejném diskursu zaznívají perly typu „fetišizace soukromého vlastnictví“, nebo „kapitalismus je větší masový vrah než Stalin“.

Ne, ne přátelé. Postavit se zlu čelem není ani primitivní, ani neaktuální. Kolektivistický socialismus je tu s námi pořád a dobývá ztracené pozice. Jasné vymezení se by mělo být naopak základ! Něco jako podání rukou, nebo pozdrav, když přijdu do místnosti… Z lidí, který tohle zlehčujou, je mi úzko. Buď jsou tak blbý, že si tohle neuvědomujou anebo si to uvědomujou až příliš. Marně tápu, co je horší.

  • Honza Paluska, FCB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 262 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 3,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.