hrib
13.2.2020
Kategorie: Společnost

Primátor Hřib chce před ruskou ambasádou náměstí Borise Němcova. Co před německou V Ležákách nebo před saúdskou ulici Ženských práv?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VYORAL

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Levné hrdinství některých starostů a primátorů, kteří nad rámec svých kompetencí fušují do mezinárodní politiky a pod hávem vzletných idejí a moralizování o všem možném provokují Rusko (a Čínu). Poslední akce je z dílny pražského primátora Hřiba, který tak (náhodou a spontánně?) navazuje na „kolegy“ starosty Ondřeje Koláře (Koněv) a Pavla Novotného (vlasovci). Před ruskou ambasádou navrhuje pojmenovat náměstí po Borisi Němcovovi – zastřeleném kritikovi Vladimira Putina. Měl bych pro něj návrhy taky před ambasády Německa, Francie, Británie, USA, Saúdské Arábie, Španělska nebo Turecka.
 

 

Trojlístek levných hrdinů: Ondřej Kolář (starosta Prahy 6), Pavel Novotný (starosta Řeporyjí) a Zdeněk Hřib (primátor Prahy). „Tři mušketýři“, kteří v souladu s žádoucím prorežimním proudem, jehož orchestřiště se po revoluci přesunulo z Moskvy do Bruselu a Washingtonu, vedou svými provokacemi hybridní válku proti Rusku (a primátor Hřib ještě proti Číně).

Tři protiruští mušketýři: Kolář, Novotný a Hřib

Ondřej Kolář, syn ex-diplomata Petra Koláře, toho času strůjce mýtu Jiří Drahoš, aktuálně přinejmenším podporovatele generála Petra Pavla, se zcela bez skrupulí postavil k odstranění sochy ruského generála Koněva z Prahy 6.

Pavel Novotný, zřejmě nejvulgárnější politik v české a československé historii, který nezřídka bez jakéhokoliv postihu veřejně vyzývá k zastřelení, věšení nebo poplivání hrobů svých politických oponentů, na sebe upozornil chystaným pomníkem kontroverzním vlasovcům, slovy o pověšení ruského ministra zahraničí Lavrova nebo svým hulvátským kabaretním výstupem v ruské televizi. 

Zdeněk Hřib, který přišel k funkci jak slepý k houslím, má sice co dělat, aby se mu pod rukama „nerozpadla“ Praha, ale na druhou stranu stíhá podporu LGBT nebo prokovat Tibetem či Tchaj-wanem Čínu. A nyní se pustil do Ruska.

Jeden za všechny a všichni proti Rusku. Spontánně?

Akce všech tří komunálních politiků náhodou a spontánně (?) proběhly ani ne během posledního půlroku. Tedy z pohledu dramatu první čtyři z pěti částí děje – expozice (úvod), kolize (zápletka, konflikt), krize (vyvrcholení konfliktu) a peripetie (zvrat a možnosti řešení). Na katastrofu (řešení konfliktu a závěr) zatím ještě částečně čekáme, ač u prvních dvou je již určitým směrem nastíněna.

Dovolím řečnickou otázku: jde o skutečně o tři nahodilé a spontánní akce politiků z TOP 09, převažujícího liberálně progresivního křídla ODS a Pirátů? Nebo spolu jakýmkoliv způsobem souvisí?

„Boris Němcov byl ruský matematik, fyzik, liberální politik a kritik putinovského režimu. 27. února 2015 byl zastřelen v centru Moskvy. Při příležitosti letošní připomínky jeho smrti bychom chtěli přejmenovat náměstí Pod kaštany před ruskou ambasádou na náměstí Borise Němcova,“ informoval primátor Zdeněk Hřib na svém Facebooku.

Uvedl také, že rozhodnutí „rozhodně není žádným nahodilým rozmarem“ a „vychází z dlouhodobých podnětů občanů“, přičemž přikládá odkaz na nějakou petici, „ale samozřejmě také z české lidskoprávní tradice, na kterou bychom neměli zapomínat“.

Mám pro pana primátora několik dalších návrhů ulic!

V rámci „české lidskoprávní tradice“ bych měl rovněž několik návrhů, jak přejmenovat ulice před ambasádami jiných států.

  • Německá ambasáda: ulice LIDICKÁ, V LEŽÁCÍCH/V LEŽÁKÁCH, nebo JAVOŘÍČSKÁ
  • Francouzská ambasáda: ulice MNICHOVSKÉ DOHODY/ZRADY, nebo ŹLUTÝCH VEST
  • Britská ambasáda: ulice MNICHOVSKÉ DOHODY/ZRADY, nebo JULIANA ASSANGE
  • Americká ambasáda: ulice GUANTANAMSKÁ, JULIANA ASSANGE, nebo EDWARDA SNOWDENA
  • Saúdskoarabská ambasáda: ulice ŽENSKÝCH PRÁV, LGBT nebo DŽAMÁLA CHÁŠUKDŽÍHO
  • Turecká ambasáda: ulice KURDSKÁ
  • Norská ambasáda: ulice BARNEVERNETSKÁ
  • Švédská ambasáda: ulice TŘICETILETÉ VÁLKY
  • Španělská ambasáda: ulice KATALÁNSKÝCH POLITICKÝCH VĚZŇŮ
  • Izraelská ambasáda: ulice GOLANSKÝCH VÝŠIN, nebo ZÁPADNÍHO BŘEHU JORDÁNU

A mohl bych samozřejmě pokračovat…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 014 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.