hrib
20.6.2019
Kategorie: Společnost

Primátor Hřib a sráčský chování

Sdílejte článek:

JAN PALUSKA

Celá ta kauza ohledně Zdeněk Hřib – primátor Prahy a jeho neúčasti na pietě za mrtvé hrdiny protinacistického odboje má jednu, pro mě, zásadní rovinu.

Předně chci říct, že naprosto chápu, že se stane chyba. Pozvánka se ztratí, zapomene se a neštěstí je na světě. Jasně, lidi se mu za to vysmějou, protože si platí přes deset poradců, má celej odbor protokolu na Magistrátě a sekretariát primátora k tomu. Tenhle zástup lidí by mu asi mohl pohlídat zásadní akce. Ale ok, pochopil bych!

Pochopil bych taky, že mu to prostě nedojde, že nad tím nepřemýšlí. Přece jen se narodil někde v Dolní prdeli a v Praze je pár let. Sakra před 8 měsíci ani nevěděl, jak se dostane ze Staromáku na Václavák. Nezná místní lidi, místní zvyky. Neví, že tahle akce je tradiční, ve stejný čas, na stejném místě nějakých 20 let. Nedochází mu, že tam chodí lidi, kteří při Heydrichiádě ztratili příbuzné, známé, sousedy. Prostě si tu důležitost neuvědomí, konec konců jako mnozí další, co přišli z vesnice dobýt Prahu. U primátora je to divné, ale i to lze nakonec pochopit. Doba je holt jiná, politiku vyhrává marketing a časy politiků, kteří tímhle městem doslova a do písmene žili jsou fuč.

Já bych dokonce i lidsky pochopil, že se mu tam prostě nechtělo. Má nějaký válečný hrdiny u zadku, je to pro něj dávná historie, na který prd záleží. Jeho kámoš ve sněmovně, pan Pikal, to konec konců řekl jasně, když vyprávěl proč nominoval na vyznamenání normalizačního básníka Sýse: „Kontroloval jsem si osobnosti, které připravovaly násilný puč, válečné letce, co v zásadě jen plnili rozkazy, údajné rasisty, gestapácké donašeče, dětský básničkář mě nenapadl,“. Takhle oni prostě přemýšlí, že někdo za tuhle zem riskoval, nebo položil život je pod jejich rozlišovací schopnost. Takže Hřib si prostě raději vybere šaškování se sbíječkou a masírování ega na nějaký schůzi místní Pirátský buňky. Jasně, mohl poslat věnec, ale co už…..

Všechno tohle by bylo lidsky pochopitelný, neříkám omluvitelný, ale pochopitelný. Sice by dostal mediálně krapet po čuni, ale za týden nikdo nic neví. Jenže to by pan Hřib musel bejt chlap! Normálně říct: “omluvám se, zvoral jsem to”. Ale kdepak on….ten má nosánek jinak nahoru.

Místo chlapský, lidsky upřímný omluvy začal kolotoč pro mě zatím nevídanej. Nejdřív tam nešel, protože Vodička a jeho Svaz bojovníků za svobodu. Když se ukázalo, že to již několik let po sobě pořádá Vojenský historický ústav, tak zas tvrdil, že tam nešel, protože ho nikdo nepozval. Když vyšlo najevo, že mu ústav pozvánku poslal (nehledě na to, že drtivá většina lidí co tam byla žádnou pozvánku nedostala a ani nepotřebovala. Třeba kněží z pravoslavný církve tam každoročně slouží mši, aniž by o to musel někdo prosit, nebo jim přistavovat červený koberec), tak si pro jistotu uplivl k radnici Prahy 2, která prý zneužívá situaci, aby odpoutala pozornost od pokáceného stromu na Smetance…….

Přemýšlím, kdy jsem naposled viděl podobně krystalicky sráčský chování?! A přiznám se bez mučení, že nevím…..Tohle je jako hodně velkej strop, teda spíš dno. A tím bych rád celou věc pro sebe uzavřel. Na světě je spousta příjemnejch věcí, tak není důvod se zbytečně vysilovat na jednom bezcharakterním pánovi, byť momentálně v nějaké funkci. Jen by bylo fajn, kdyby si to lidi zapamatovali. 

Autor: Honza Paluska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 772,00 Kč
Vybráno 13.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 575 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.