migrants
19.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Příliv migrantů z Turecka se v roce 2019 téměř zdvojnásobil

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Podle důvěrné zprávy EU se letos do Evropské unie z Turecka dostalo 70 000 migrantů, což podle některých důvěrných zpráv EU vyvolalo pochybnosti o tom, zda se dohoda mezi EU a Tureckem o uprchlíky úplně nerozpadla.

Z důvěrné zprávy EU vyplývá, že počet migrantů a žadatelů o azyl, kteří letos úspěšně přešli z Turecka do EU, se oproti roku 2018 téměř zdvojnásobiluvádí zpráva Die Welt. Od ledna do poloviny prosince se do Evropské unie dostalo 70 002 migrantů z Turecka.

Téměř 68 000 těchto migrantů se vydalo z Turecka do Řecka přes Egejské moře. Většina z nich dnes žije v přeplněných táborech na řeckých ostrovech. O zbývajících migrantech se říká, že z nich se usadili v Itálii, na Kypru a v Bulharsku.

30 procent nově příchozích přišlo z Afghánistánu, zatímco počet žádostí o azyl ze Sýrie činil pouhých 14 procent. Pákistánci, Iráčané a turečtí občané představují  9,5 procenta, 8 procent a 5 procent žadatelů o azyl.

V minulém roce se střediska pro přijímání migrantů na řeckých ostrovech v Egejském moři dostali pod silný tlak. Řecká vláda byla kvůli neustálému přílivu nových přistěhovalců nucena převést tisíce migrantů na pevninu. Od začátku tohoto roku do poloviny prosince bylo na řeckou pevninu přemístěno 34 000 migrantů.

Rychle se zhoršující situace v Řecku přiměla mnoho evropských politiků k otázce, zda se dohoda mezi EU a Tureckem zcela nerozpadla.

Podle dohody se od Turecka požaduje, aby vzalo zpět migranty, kteří prošli jeho územím, aby se dostali do Evropy a aby zabránil migrantům v přechodu do Evropy. Na oplátku Evropská unie platí Turecku 6 miliard EUR na pomoc se syrskou uprchlickou krizí. Přestože EU to platí, Ankara si neustále stěžovala, že blok nedělá dost.

 “Bylo hlášeno, že v některých situacích turecké hlídkové lodě nezasáhly a dokonce tlačili uprchlické lodě do řeckých vod poté, co byly ohlášeny řeckou pobřežní stráží,” uvádí se v důvěrné zprávě EU.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 754 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.