MIGRCR

Příliš dlouho ze sebe vlády západu dělaly hlupáky

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRHodně negativní vývoj vidíme v Evropě i v zámoří. Už to bylo až směšné, když tajný agent ve Francii oznámil své vládě zjištění, že v NO-GO zónách neplatí francouzské právo a že tam žijící menšiny pokládají toto území za okupované. To si francouzský prezident Macron mohl ušetřit peníze za agenta, protože to jsme viděli a vnímali všichni, co jsme neztratili zdravý rozum. Postup francouzských vlád a jejich přístup k migraci je směsicí poraženosti, zbabělosti, bezpráví a hlupáctví. (1) Shodně hloupou politiku provádělo Německo, které se nyní diví, že čelí nepokojům a rabování. (2) I Britové, kteří jsou jinak tolerantní s úžasem sledují, jak jim migranti přepisují dějiny a kácejí sochy, totéž vidí Belgičané a už i z New York Times dostanete vyhazov, pokud máte svůj názor. (3)

Umí si někdo představit, že bychom dnes, 75 let po válce nutili Němce, aby se nám za rozpoutanou válku klaněli a prosili za odpuštění? Umí si někdo představit, že bychom žádali Rusy, Poláky, Maďary a Bulhary, aby dělali totéž, protože jejich armády vpadly v roce 1968 do Československa? Tak proč někdo pokládá za správné, aby po více jak 155 letech od zrušení otroctví bílí občané USA nebo Spojeného království klekali a prosili za odpuštění? Co na tom kdo vidí usmiřujícího s dějinami otroctví? Co vidí britská vláda pozitivního na tom, že optikou roku 2020 někdo kritizuje kolonizaci proběhlou před 200 lety či otroctví před 400 lety? Dějiny se přece změnit nedají.

Dnes žádná evropská země koloniální politiku neprovádí, otroctví v Evropě ani v zámoří není a opačně se musíme dívat na to, jak se miliony migrantů se valí do USA i Evropské unie a jejich přínos je více než sporný. Podle posledních událostí je ale čas se bavit o tom, jaký je vlastně vztah nemalého počtu migrantů k hostitelské zemi a k původním občanům, protože z projevů na sociálních sítích a nezřídka i v hlavních médiích z nich čiší negativní energie.

„Za rasismus se už považuje dokonce výrok, že všechny rasy jsou si rovny,“ píše oceňovaná advokátka Hamplová a praxe na Facebooku jí dává za pravdu. Pokud vystoupíte s nápisem Black lives matter, („Na černých životech záleží“), je to v pořádku, pokud to přepíšete na All lives matter („Na všech životech záleží“) hrozí autoru označení za rasistu a cenzura A proč? Na jiných lidech snad nezáleží? Od kdy nezáleží? Dodáme k dokreslení, že britská odnož Black Lives Matter už oznamuje, že chce rozebrat britský kapitalistický stát. (4)

„Je děsivým paradoxem, že antirasistické hnutí vyvolává rasismus a škodí těm, jimž údajně hodlá pomáhat. A co je ještě absurdnější, exportuje rasovou nevraživost a nenávist vůči bělochům a jejich dějinám do Evropy, která zlikvidovala otroctví po křesťanské konverzi Říše římské (313), znovu ve vrcholném středověku, a když přece jen v zámoří opět vzniklo, dokázala nakonec Británie zrušit obchod s otroky (1807) a s použitím své flotily většinu obchodních cest z Afriky přerušit. Svobodná společnost dokáže své omyly napravit. To ale černošskou menšinu (pozn. A, žel, nejen tu) nezajímá,“ píše Alexander Tomský (5).

My víme, že minulost nezměníme a to jediné, co můžeme udělat, je poučit se z ní a neopakovat ji. Ale zdá se, že „mnohé vlády“ v tomto poznání poněkud pokulhávají. Zakázat k Mikuláši černého čerta, jak navrhuje nizozemský premiér, je na na úrovni infantility, ostatně takových vlád je v EU více. Že v mnoha zemích vypukl rasismus naruby, tedy proti bílým občanům už nepopře nikdo. Že obdobné tendence začínají v EU a USA a mohou vést k nedozírným koncům zdá se nikdo nevnímá, nebo se tak alespoň vrcholní papaláši tváří. Tato pštrosí politika žádné pozitivní výsledky přinést nemůže, a protože se zřejmě nezmění, čekají západní svět ještě horké chvilky. Bylo by dobré, aby se Česká republika tomuto trendu co nejvíce vyhnula.

Končíme s poděkování kanadskému profesoru Tomáši Hudlickému, který se nebál napsat:
“V posledních dvou desetiletích obdržely mnohé skupiny “preferovaný status” (a to přes to, že je přijímáno podstatně více žen a menšin). Preference pro jednu skupinu vede nevyhnutelně k nevýhodám pro jinou. Každý kandidát by měl mít stejnou příležitost získat místo, bez ohledu na to, jak se sám identifikuje. Přijímací praxe, která sleduje rovnost výsledků, je kontraproduktivní, pokud vede k diskriminaci nejvíce kvalifikovaných kandidátů. Tato praxe také vedla k zavádění povinných “tréninků” na téma rovného zacházení, inkluze, různorodosti a diskriminace”.
Jak uvádí Marian Kechlibar na svém webu. (6), za tyto výroky byl profesor Hudlický v Německu zakázán a němečtí „vědci“ s ním dále odmítli spolupracovat, Pokud někdo tvrdí, že v Německu je demokracie, je dobré být před ním ostražitý.

 

 

Zdroje:
(1)https://pravyprostor.cz/francouzske-no-go-zony-nepokoje-se-vraceji/
(2) https://www.lidovky.cz/svet/kontrola-drog-vyvolala-ve-stuttgartu-rabovani-a-strety-s-policii.A200621_160014_ln_zahranici_ceh
(3)https://www.nytimes.com/2020/06/07/business/media/james-bennet-resigns-nytimes-op-ed.html
(4)https://www.telegraph.co.uk/opinion/2020/06/21/letters-black-lives-matter-says-wants-dismantle-britains-capitalist/
(5)https://pravyprostor.cz/je-desivym-paradoxem-ze-antirasisticke-hnuti-vyvolava-rasismus-a-skodi-tem-jimz-udajne-hodla-pomahat/
(6)https://kechlibar.net/2020/06/22/cesky-chemik-rozpusteny-a-vypusteny/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 500 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů
    • texas
  1. texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)