KONCERT
8.8.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Přijďte na koncert vážné hudby do pražského Rudolfina

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Zpozornět by nyní měli zejména milovníci vážné hudby. V listopadu bude pražské Rudolfinum hostit významné zahraniční umělce, pod jejichž vedením si poslechnete orchestr Edvarda Griega a symfonii č. 9 z Nového světa Antonína Dvořáka.

Koncert vážné hudby se odehraje konkrétně 16. listopadu. Od 19:30 hodin si hosté poslechnou koncert pro klavír a orchestr Edvarda Griega v podání amerického klavíristy Stanislava Khistenka. Po jeho boku vystoupí také Moravská filharmonie Olomouc s norským dirigentem Aagem Richardem Meyerem. Poté je přichystána symfonie č. 9 z Nového světa Antonína Dvořáka pod vedením amerického skladatele a dirigenta Rolanda Davise.

Prostory Rudolfina jsou pro takový koncert jako stvořené

Rudolfinum je novorenesanční budova nacházející se na pražském náměstí Jana Palacha. V koncertní síni se mohou posluchači těšit na ojedinělý hudební zážitek. Pořádají se zde významné koncerty vážné a klasické hudby. Historie objektu sahá až do let 1876 až 1881, kdy probíhala jeho výstavba. Oficiální otevření Rudolfína proběhlo 7. února 1885.

Kdo byl Edvard Grieg?

Edvard Grieg byl významný norský dirigent a hudební skladatel, který uměl také na klavír. Jeho rodiče pocházeli z jiných koutů Evropy. Zatímco otec byl Skot, matka byla Norka. Grieg v hudbě doslova vyrůstal, protože do jejich domu často za rodiči chodili milovníci hudby, až nakonec jeden proslulý houslista přemluvil rodiče Griega, aby ho poslali na konzervatoř v Lipsku. Ovšem studentská léta nebyla pro Griega příliš šťastná, neboť vážně onemocněl a zdravotní problémy se s ním táhly do konce života.

Grieg se proslavil po celém světě několika opusy, které se dokonce staly norskou tradicí a tamní lidovou hudbou. Příznivcům vážné hudby zřejmě nejsou cizí písně, jako je například Tys láska má.

Jestliže si tedy chcete poslechnout koncert vážné hudby, zarezervujte si co nejdříve vstupenky do pražského Rudolfina, protože spousta míst je už obsazená.

Zdroj: Seznam orchestrů https://orchestras.eu/cz/koncert/rudolfinum-program/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.