svoboda1018
30.11.2020
Kategorie: Politika

Přicházíme o jednu svobodu za druhou

Sdílejte článek:

DALIBOR UHLÍŘ

uhlirSvět vypadá jinak, než před pár měsíci nebo lety. Omezování svobod však přichází plíživě a většině lidí tyto kroky nevadí natolik, aby něco udělali. Svoboda je nejvyšší hodnotou, kterou je třeba neustále hájit a bojovat za ni.

Omezování svobod jak na naší, tak na globální úrovni přichází velmi plíživě. Bublina okolo viru COVID-19 je jen třešničkou na dortu, kterou si mocenské skupiny pěkně vychutnávají a využívají celé situace k tomu, aby poutáhli kohoutky ještě o něco rychleji. Jediným řešením, jak obhájit naši svobodu, je kriticky myslet a nenechat se zastrašit žádnými pokusy shora.

Nástroj k ovládání obyvatel

Pravda je, že svět skutečně vypadá o trochu jinak, než před pár měsíci nebo lety. V důsledku „pandemie“ to však spíše nebude, protože pokud by pandemie opravdu byla tak vážná, náš svět by pravděpodobně vypadal jako živý odkaz žánru postapokalyptických filmů. Namísto obrazu měst plných anarchie, vymlácených výloh, vyprahlé planiny a jiných prvků těchto oblíbených filmů se dějí úplně jiná kouzla.

Nespojuje je čistě náhodou to, že všechna přispívají k omezení naší svobody?

Patří mezi ně například i chytrá karanténa, která se schovává za vznešené cíle ochrany našeho zdraví. Její skutečný cíl je však jiný – funguje totiž jako velmi efektivní a legitimní nástroj, jak nás “špehovat”.

To, že se zcela vážně začalo mluvit o povinné vakcinaci, o jakémsi Covid pasu, který má občany rozdělit na ty druhé kategorie a ty privilegované, kteří budou moci cestovat, chodit na koncerty a plnohodnotně žít, nás snad v těchto souvislostech už ani nepřekvapí, ale naopak by nás mělo zvednout ze židle nebo dostat na náměstí a do ulic.

Snaha o vymýcení živnostníků a malých a středních podnikatelů. Velké (a většinou zahraniční) obchodní řetězce, kudy proudí davy lidí, mohou mít otevřeno. Malé krámky a podniky se službami, kam denně přijde pár lidí, musí mít nuceně zavřeno.

Jen kupříkladu takové restaurace – byly mezi prvními, kdo musel zavést EET. Všechny tak poslušně učinily nebo zavřely. Sice se z médií dozvídáme, že restaurace nějakou kompenzaci dostat mají, ale obvykle je to tak složité, že na ni mnoho z nich nedosáhne. A co víc, na kompenzace z první vlny koronaviru mnozí z nich stále čekají. Snad ne marně. Dalších podobných příkladů bychom našli mnoho.

Kolik dříví se na nás dá nasekat?

Tak to se musí otestovat tzv. salámovou metodou. K této taktice se přistupuje tehdy, kdy by se obtížné nebo kontroverzní cíle prosazovaly obtížně jako celek, nebo by byly zcela neprůchodné. Dosažení cíle se rozdělí do malých dílčích krůčků, které se prosazují postupně.

V podání našeho vedení státu se salámovou metodou rozumí cílené ořezávání jedné svobody za druhou. Vše se dělá velmi promyšleně tak, aby lidé:

  • reagovali pokud možno se zpožděním,
  • neuvědomovali si okamžité důsledky,
  • příliš se nebouřili,
  • a zejména – měli strach se svobodně vyjadřovat.

Jakmile se objeví otevřená kritika postupu vlády, rychle se začnou aplikovat účinné “tišící” prostředky, aby davy opět umlkly. Na seznam takových opatření patří třeba rychlé změny úpravy opatření nebo odvolání ministra. Pomyslný vlk se tedy vždy nažere a koza zůstane celá. Vláda si totiž až příliš dobře uvědomuje, že mírným povolením otěží o nic nepřijde.

A to se stále bavíme jen na úrovni naší země v srdci Evropy.

Přesuňme se k omezování svobody a cenzuře na globální úrovni.

Média baví šířit strach. Zvyšuje to jejich sledovanost

Média moc dobře vědí, jak na nás. Drží se léty prověřených postupů, jak si zvýšit sledovanost. A že se jim to daří! To ovšem není problém jen naší země, jedná se o problém globálního charakteru. Média záměrně přicházejí s celodenní virovou masáží veřejnosti, která má za úkol vyvolat strach. Vše okolo viru pak okoření notnou dávkou dramatičnosti. Jejich sledovanost navíc podporuje plošná atmosféra strachu, která se jim hodí do krámu. Velmi mazaně pak všechny zprávy prošpikovávají vyvoláváním strachu o zdraví rodičů, seniorů a dalších rizikových skupin. Mohou si pak nechat obdivně poklepávat po ramenou, jak velké sledovanosti dosáhla.

Oproti tomu sociální sítě by měly být veřejným prostorem

Měly. Ale nejsou.

Platformy, jakými jsou Facebook, Twitter či Youtube, o většině obsahu rozhodují podle vlastní libosti a nezasahuje do nich žádný státní či nadstátní regulátor. Pasují se tak do role samozvaných soudců toho, co svět uvidí a co nikoliv.

Že zájmové skupiny “řádí” na poli cenzury a ovlivňování na sociálních sítích, dokládá třeba případ celosvětového vymizení skupiny kritické k rozvoji 5G sítí. Dále není pochyb o tom, že se “monitorují” informace o pandemii Covid-19. Pokud obsahují náznak alternativního názoru, obvykle k nim přibude nějaký ten dovětek. A pak jsou tu americké volby. Lidé v zemi za velkou louží si užijí mnoho “šmírování”. Získané informace slouží k nasměrování jejich životů systémově příznivým směrem.

Proč s tím nikdo nic neudělá?

Kdo stojí za scénou divadla zvaného naše politická scéna a kdo tahá za nitky na globální úrovni? To se asi nikdy nedozvíme. Možná to jsou globalistické elity, možná progresivisté nebo snad nová neomarxistická levice? Pokud je to někdo z nich, tak už může být pozdě a architektura systému, dokonce toho globálního, se nám naprosto mění před očima.

Proč s tím nikdo nic neudělá?

Něco změnit chce “každý druhý”.

Omezování svobod však přichází velmi plíživě a většině lidí tyto pozvolné kroky nevadí natolik, aby něco udělali.

Všechno má řešení. I navrácení našich svobod

Nemá smysl se zabývat věcmi, které neovlivníme. Nejspíše stejně nikdy neodhalíme skupiny, které skrytě ovládají globální i naši scénu. A i kdyby se nám to podařilo, jejich štafetu by beztak brzy převzal někdo jiný.

Klíčem k zachování (a obnovení těch již ztracených) svobod je kritické myšlení každého z nás a respektování názoru druhých. Nenechme se slepě zastrašovat informacemi z médií. Ceňme si názorové pestrosti, kterou si (zatím) můžeme v našem světě dovolit. Učme naše děti rozpoznávat, které zprávě věřit a kterou je potřeba si ověřit. Nedovolme, aby se heslo, že „za svobodu by se mělo bojovat v každé době”, stalo jen prázdným výkřikem. Svoboda je nejvyšší hodnotou, kterou je třeba neustále hájit a bojovat za ni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 969 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.