krize2
21.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Přichází další velká hospodářská krize

Sdílejte článek:

TOMÁŠ BALVÍN

Ceny energie a plynu vyletěly nahoru. Bankrotují dodavatelé. Domácnostem hrozí neúměrně vysoké náklady, nad jejich možnosti.


Nejsou čipy do aut, výroba nových aut se zastavuje, nebo omezuje. Roste cena nových aut a sekundárně i ojetin. Hrozí růst nezaměstnanosti a pokles HDP. Došel i hořčík, bez kterého auta prostě nevyrobíte.

Celé Evropě dochází AdBlue (důvod bod1 – vysoká cena plynu), což znamená že všechny diesely s normou EU5 a vyšší se za chvíli nerozběhnou. Vzhledem k tomu, že Tato norma začala platit pro osobáky v roce 2009 a náklaďáky již 2008, tak se prakticky zastaví skoro všechny diesely v západní Evropě a velký část ve východní. Pokud nebudou obnoveny dodávky dojde ke kolapsu dopravy. V lepším případě se výroba obnoví ale za neskutečně vysoké ceny

Pokračující růst cen bydlení neúměrně zatěžuje rozpočty domácností, konec fixací některé domácnosti již neustojí.

Rostou ceny pohonných hmot a celkové náklady na dopravu letí neuvěřitelně vysoko, celá světová ekonomiky je díky globalizaci založena na dopravě surovin, polotovarů i hotových výrobků.

Pokračování Covidu ústí v nárůst restrikcí v celé EU, dochází opět k omezení služeb a tedy zpomalení ekonomiky.

Já nevím jak Vám, ale na mne to působí, jako kdyby někdo začal (krok za krokem) realizovat totální black out ekonomiky. I kdyby to nebyl plán, jakože věřím, že není, tak se EU, žene do průseru, který lze bez nadsázky přirovnat k Velké Hospodářské krizi před druhou světovou válkou.

Všechny ekonomické indicie jsou totiž stejné jako byly před touto krizí.

Období před velkou krizí:

1) Založení FEDU (1913) a ukončení klasického zlatého standardu (1914).
2) Ekonomický růst tlačený dluhem – vítězné i poražené mocnosti 1. světové války si půjčovaly u USA, které se stávají světovou ekonomickou mocností, díky FEDU může tisknout peníze kryté zlatem jen ze 40%.
3) Vysoká míra inflace a v Německu hyperinflace.
4) Vysoké ceny akcií, nemovitostí a komodit, kdy investoři i domácnosti používali akcie a komodity jako „bezpečnou“ formu investice před inflací a vyhnaly jejich ceny k nebesům.
5) Evropou se šíří nové ideologie komunismu a nacismu (1921 – založení KSČ), tedy totalitní ideologie s jasně identifikovaným viníkem krize.
6) Úplné zrušení zlatého standardu v roce 1933 a nástup Hitlera k moci v tomtéž roce.

Současnost:

1) Kvantitativní uvolňování FEDu a ECB, místo opuštění zlatého standardu máme záporné úrokové sazby ECB.
2) O ekonomickém růstu taženém dluhem už si povídají i vrabci na střeše a světové velmoci si půjčují u Číny, která se stává světovou ekonomickou velmocí č.1.
3) Rozjela se nám inflace a aktuálně je předvídáno 6-8%!
4) Ceny nemovitostí a komodit rostou raketovým tempem. Místo rizikových akcií máme virtuální měny. Nutno dodat, že i akcie jsou docela vysoko.
5) Evropou se šíří nové ideologie – mimo jiné ekologický aktivismus, genderismus a z USA přišlo MeToo a BLM. V roce 2021 se k tomu přidal covidismus a vakcinacimus. Vše ideologie, které pod maskou pomoci uplatňují totalitní praktiky.

Už chybí jen bod 6.

Co je nejhorší – odpovědní se tváří jako že nic a jedeme dále.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 690 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)