2021
2.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Při doufání v lepší rok 2021, připravme se ale i na ten nejhorší

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRBalík s prognózami se opět otevřel a rok 2021 by skutečně měl být odlišný oproti tomu minulému. Snad se podaří očkování proti nemoci Covid a snad se podaří vrátit svět k „normálu“, byť ten normál v mnoha případech za nic nestál. Americký prezident Trump bude vytlačen z Bílého domu a čerte věř tomu, že ty poslední volby proběhly regulérně. Bohužel o poctivosti voleb dnes nerozhoduje volič, ale někdo jiný. Dosadit za „jiný“ lze mnoho slov, ale demokracie s tím mnoho společného mít nebude.

V Německu odchází nejhorší politička 21. století, Angela Merkelová, byť britská Theresa Mayová se jí snažila vyrovnat, ale naštěstí Britové včas pochopili, že se Mayové musí sami zbavit. Němci to nedokázali a utěšují se svou vedoucí úlohou v Evropské unii. Žel ke škodě všem. Jejich nazírání na vývoj EU je téměř zkázonosné, ať už se týká překotného zavádění elektro-vozidel, rušení jaderných elektráren či nesmyslné podpoře neevropské migrace. Za zmínku jistě stojí, že všechny plány Merkelové na redistribuci migrantů byly pouze silové, že plány na „sběrná střediska“ v Africe (předem zatracované odborníky) se samozřejmě nezdařily, a že nadbíhání Číně a skoro nepřátelská politika vůči USA rozhodně bezpečnější a prosperující EU neučinila.

Mimo pozornost českých médií obvykle stojí rozkol mezi Íránem a arabskými zeměmi, který dosáhl takové hloubky, že se proti Peršanům ohrožení Arabové spojili s Izraelem. Vedle této nové konstelace tu máme novodobého sultána v Turecku, který se stal chráněncem Německa, přesně v duchu bývalých ideologií, kterými Německo v minulosti zaplavovalo Evropu se všemi zhoubnými následky. Nic povzbudivého to do roku 2021 není. S jídle roste chuť a Náhorní Karabach to ukázal.

Britové si prošlapali cestu ke svobodě a lze jim jenom závidět. Jistě to vedle nenávistné EU nebudou mít lehké. Navíc se v Bílém domě objevuje politik, který rozhodně není příslibem dobré spolupráce. Jeho politická omezenost je zjevná a obamovské fráze, které se zabarvením prosociální politiky pronáší, Ameriku nikam nepozvednou. O to méně bude prostor pro tolik skloňované „zvláštní přátelství“ s Velkou Británií.

Českou republiku čekají v roce 2021 celostátní volby a bude to opět jen volba mezi zly, tím menším a tím větším, ale rozhodně tu není alternativa, která by něco rozumného mohla nabídnout. Když prezident Zeman chválil v novoročním projevu současnou vládu, poněkud přehlédl, že mnohé rezorty fungují více než špatně. Jedno se ale musí v této věci přiznat: Současným největším neduhem nejsou až tak politici, ale úředníci a střední článek řízení. Tito lidé jsou prakticky nevyhoditelní a dělají si mnohde doslova, co chtějí. Někteří se tím dokonce chlubí. To se ministři a ministryně potom mohou stavět třeba na hlavu a mnoho jim to platné není. Zdá se, že právě v této oblasti bude muset nová vláda, ať už jakákoliv, hledat cesty k nápravě. O tzv. „blbosti“ státního aparátu se už vedou doslova legendy.

Co se v roce 2021 nezmění, je útrpnost Evropské unie, tohoto největšího nedemokratického bloku na kontinentu Evropy. Těch škod, co bude ještě napácháno, bude nepřeberné množství. Zatím vidina peněz, tekoucích z pofidérních (dluhových) rozpočtů EU, drží mnohé státy v členském, ve skutečnosti vazalském postavení, ale žádná ekonomika nemůže fungovat pouze na politickém principu při ignorování zákonitostí vzájemného provázaní práce a trhu. I na tu sociální politiku se musí někde vydělat. A když se zmetkovitost konání argumentuje „politickým zájmem“, tak to si ze socialismu mnozí pamatujeme. A přesně tam EU míří. Ostatně podívejme se na tu rozšiřující se bídu Italů, Francouzů a jiných. Tohle „otcové zakladatelé“ při podpisu smlouvy vedoucí ke vzniku Evropského sdružení uhlí a oceli ani vteřinu nezamýšleli. Kdo rozumný by o tohle asi tak stál….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 385 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.