31.12.2013
Kategorie: Ekonomika, Politika

Přežijí živnostníci a malé firmy další rok?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 31|12|2013

Nevím jak vy, přátelé, ale já si každý rok říkám, že horší to už být nemůže, ale vždy jsem “překvapen” jak si s námi naše socialistické vlády i volení zástupci stále více vytírají zadele. Uplynulý rok byl mimořádně výživný. Dozvěděli jsme se, že malý podnikatel je vlastně parazit, který neumí nic jiného než okrádat produktivní erární zaměstnance malými daňovými odvody a jedině ještě větší státní buzerace, zvýšení daní, větší míra korupčního přerozdělování či další regulace volného trhu zajistí budoucí prosperitu, štěstí a blahobyt obyčejného lidu, sociální spravedlnost a fungující stát.

 

 

Novinové články mainstreamových médií se jako každoročně pozastavovaly nad předvánočně i povánočně naplněnými parkovišti před megachrámy konzumu, kde davy našich spoluobčanů, kteří neví co s penězi, nakupovaly až se z košíků a pokladen kouřilo. Svědčí to prý o stále rostoucím bohatství obyčejného člověka, který si sice pořád jen stěžuje, ale ve skutečnosti leží doma na strožoku plném bankovek, které by mohly rozýbat naši skomírající ekonomiku a konečně tak potvrdit slova vládních “odborníků”, že se máme tak dobře jak jsme se ještě nikdy neměli, jenom to nechceme vidět.

 

Ekonomičtí experti nám sice nedokáží vysvětlit proč nám stát z těch peněz na rozhýbání ekonomiky tedy vytahuje ze šrajtoflí více jak jeden a půl biliónu korun a nechává na útratu pouhou čtvrtinu vydělané částky a proč s tímto lupem zachází tak, že nám pak po ulicích běhají zoufalí poslanci Parlamentu ČR s krabicemi od vína napěchovanými milióny, kteří ani neví jak se jim tam ty hnusné peníze dostaly, ale jistě to má nějaké logické vysvětlení. Třeba zlotřilé trpaslíky zlojedy.

 

Lidi se mají samozřejmě dobře. Děti živí rodiče, důchodcům zvyšují po dvacetikorunách důchody tak, že už budou mít brzo i na nájem, Kolibřík s Mazánkem jsou v pohodě, erární sektor čerpá zasloužené odměny za koňskou dřinu, příjemci dotací a dávek dovádí pod solárními panely na řepkových polích vedle sociálních ubytoven. Jakousi nespokojenost snad vyjadřují jen ti, kteří musí svojí prací vytvářet toto vznešené klima sociálního smíru, politicko-lobbystické jednoty v korupci a soudružské pomoci.

 

A právě v tom je genialita našeho politického vedení. K čemu jsou takoví nespokojenci? Jen vyvolávají ve společnosti nebezpečné nálady a šíří ještě nebezpečnější názory o tom, že je třeba pracovat, aby bylo na chleba, či snad, že stát, zosobněný nomenklaturními kádry volebně úspěšných partají, není Bůh všemohoucí a pomáhá a udržuje při životě hlavně jen sebe. 

 

Odborníci na mimisterstvech, na Hradě i v nejvyšších zastupitelských orgánech však již našli a zacílili hnízdo reakcionářů, oportunistů a kverulantů. Jsou to ti, kteří nestojí v žebrácké frontě na státní milodary, ti, kteří neoprašují nad postelí svaté obrázky slibovačů zářných zítřků. Ti, kteří by velmi rádi žili důstojný, produktivní a svobodný život bez neokomunistických berliček v Orwellovském balení.

 

Takové je třeba zničit, a protože většina z nich se vyskytuje v řadách soukromých podnikatelů (tedy těch v pravém slova smyslu) a živnostníků, stává se tato skupina hlavním třídním nepřítelem současných držitelů koryt a ovladačů erárního penězovodu. Předanit, přeregulovat, přebyrokratizovat, nenechat je dýchat. To je recept nového eurosocialisty na “šťastnou společnost bez parazitů”.

 

 

Jaké jsou tedy konečné důsledky této praktikované politiky? Viděno realistickou optikou živnostníka nebo majitele malé firmy je to otevřeně vyhlášená válka, kde se opravdu bojuje o holé přežití. Ano, růžově nalakované zpravodajství může vytvářet dojem, že není zle, neboť lidé nemají u nákupního centra kde zaparkovat, ergo – nevědí co s penězi a moudrými kroky strany, vlády či ČNB je potřeba jen spustit nákupní lavinu a tím rozhýbat ekonomiku.

 

Jenže co se nakupuje? Většinou jídlo, drobnosti nebo na dluh. Lichváři zaznamenali před letošními vánoci nové půjčky za více než 10 miliard. Tedy potenciálních dvacet až třicet budoucích miliard pro exekutory. Opravdu si lidé neodpustí nejnovější televizi nebo telefon i když doma čeká účet na elektřinu? Dost pochybuji. Více jak polovina pracovně činné populace je pod klatbou hypotéky, půjčky, platebního rozkazu nebo exekuce. Tento fakt se projevuje stále více i v byznysu, malém i velkém.

 

Ona “sociálně spravedlivá” politika nám opět rovnoměrně rozděluje bídu, byť za potěmkinovského zpěvu jásavých melodií odkoupených médií. Jako první to poznávají právě živnosti a malé firmy bez možnosti si sáhnout na korupční penězovod státní “pomoci podnikání”. Zeptejte se obchodníků, řemeslníků, stavbařů … kolik mají “kšeftů”, jak jim za ně platí, kolik jim měsíčně zbývá po zaplacení všech stále rostoucích nákladů a daní?

 

Kdo stále ještě drží podnikatelský prapor, musí si dnes připadat jako dojná kráva vedená na porážku za potlesku těch, které musí pod hrozbou kriminálu živit. Co s tím můžeme udělat? Co udělat, abychom vydrželi další rok? Co musíme udělat, abychom další rok jen nepřežívali, ale začali konečně normálně žít?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Michal Horák 333,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 083,00 Kč
Vybráno 25.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.