ZEMANPROJEV VANOCE
26.12.2020
Kategorie: Politika

Prezidentův proslov

Sdílejte článek:

JIŘÍ PAYNE

Prezidentův nedemokratický proslov – letošní – je docela bezohledný vůči lidem, které krize postihla. 

Zásadně píši toto slovo dvojím způsobem. Pokud se jedná o politika, kterého stojí za to číst, poslouchat a respektovat, píši ‚president‘, jak mi velí klasické vzdělání. Pokud se jedná o pokryteckého, nemoudrého člověka dvojí tváře, píši zásadně ‚prezident‘.

Vyslechli jsme dnes proslov mstivého a nevraživého staříka. Možná už vůbec nezáleží na tom, co říká. Možná už jde jen o to, jak jej bude soudit budoucnost. Přesto se můžeme zamyslet nad jeho vizí. Ve svém vidění světa se v mnohém se dopracoval na pozice podobající se Gustávu Husákovi.

V souladu s komunistickou praxí je Zeman přesvědčen, že opozice je hloupá a měla by mlčet. Dokonce by měla přestat být opozicí a měla by podporovat vládu, jako tomu bylo v Národní frontě. Vzpomínám, jak Husák kdysi prohlašoval o disidentech, kteří s ním chtěli diskutovat, že „tyto skupinky nic neznamenají“. A jak se před koncem své politické kariéry přesvědčil, něco naštěstí znamenaly.

Husák své prorocké vidění o opozici vždy doplňoval údaji o tom, jak země vzkvétá. Všichni při tom věděli své. Zeman současnost za vzkvétání označit nemohl, tak se v proslovu alespoň přímo vyžíval v děkování všem možným loajálním skupinám obyvatel. Podobně jako Husák zapomněl, že jsou i jiné skupiny, že jsou mezi námi zbídačelí živnostníci, obchodníci, hospodští, turističtí průvodci, opovrženíhodní poskytovatelé služeb. Vládní pomoc se k nim opravdu nedostává a tak není divu, že se jim už nedostává ani trpělivosti. Chudáci nic nedokázali, takže musí mlčet a neměli by ani kandidovat ve volbách. A ještě jim vylepšil náladu výrokem, že pomoc by se vlastně měla změnit na úvěr a měli by jí vracet. Nepotěšil je, opravdu nepotěšil. Nelze se divit, že nám stoupá počet lidí zasažených depresemi a že stoupá počet sebevražd.

Občané by vůbec podle Zemana neměli přemýšlet, diskutovat, mají mlčet a poslouchat, co jim vláda přikazuje. Ale přesně to nám přece vždy opakoval Husák. A dnes by měli navíc nosit roušky a dát se očkovat. Pozapomněl jaksi připomenout, že jeho bájný hrdinný Prymula použil lživý trik, který měl zastřít naprostou nepřipravenost vlády na epidemii a neschopnost postarat se o zásobování vnitřního trhu, a vyzval k amatérskému šití roušek. V USA jeho nápad otestovali, podomácku ušitá rouška měla měřitelný efekt, teprve když sestávala z 16 vrstev. Burešova vláda, podle Zemana hrdinná, dodnes neměla odvahu omluvit se za tuto lež, možná to je právě důvod, proč u nás ani drakonická opatření nepřinášejí zlepšení. Zeman se dovolával vědeckých argumentů a zapomněl si všimnout, že ochranu poskytují pouze certifikované roušky a to pouze v míře, která je na certifikátu vyznačena. Taková drobná věcná neznalost. Mimochodem po husákovsku vyzývá národ k nošení roušek a přitom sám na sobě žádnou nemá. Kdo by si nevzpomněl na to, jak pořádal poradu v Lánech, kde roušku neměl nikdo.

Sám Zeman je ve svých očích svatý a má patent na pravdu (s výjimkou situací, kdy si musí protiřečit a prohlásí, že jen blbec nemění názor). Věcné neznalosti jsou v jeho případě vyloučeny. Že není rouška jako rouška a že je účinná pouze podle výrobního certifikátu, což je banální fakt, o tom Zeman nepotřebuje diskutovat. Že očkování je předmětem diskuse odborníků, že existují různé vakcíny, o tom také propagandisticky nepotřebuje přemýšlet. Nechte se očkovat čímkoli. Husák by jistě dodal, že plán očkování splníme a překročíme. A o tom, že bychom se měli věnovat také jiným alternativám řešení krize, než je očkování, o tom ani on ani vláda nemají tušení. A hlas lidí, kteří nic nedokázali, a hlas opozice pro jistotu Zeman ani jeho vláda, vedená nemorálním člověkem, nikdy neposlouchají. Povýšený proslov, patent na pravdu, či jinak řečeno axiomaticky definovaná ‚vedoucí úloha‘, to měli oba prezidenti také společné.

V rámci vánoční atmosféry pokoje a míru neváhal Zeman zaútočit na vybrané nepřátele – na novináře. Vynechal jenom ohleduplně, že kdysi navrhoval kulomet jako definitivní řešení otázky novinářů. Zcela by mu stačilo vydávat tiskové zprávy prostřednictvím mediálního slouhy bez médií. Diskuse je zbytečná. Kdo se mu znelíbí, je pro něj třídním nepřítelem na věčné časy. Třídní nepřátele Husák také moc dobře znal a hodili se mu v projevech. Ale možná, že vlastně Zemanova nenávist nesahá až za hrob. Sahá jen k hrobu. Na příkladu senátora Kubery jsme mohli vidět, jak mu hned po smrti nabídnul odpuštění v podobě státního vyznamenání, ačkoliv cestu do demokratické části Číny z hloubi srdce nenávidí. I na tom by se s Husákem shodli.

Na rozdíl od chudáků, kteří nic nedokázali, Zeman již dokázal například znectít funkci presidenta, poškodit obraz České republiky v zahraničí, oslabit naše postavení v NATO, poškodit morální vývoj národa, uvést do politiky hrubá a sprostá slova, zakázat svobodnou demonstraci, krýt korupci, poklonkovat totalitnímu diktátorovi … no je toho ještě víc.

Na Zemana nebudeme vzpomínat v dobrém, ale nebude to nenávist až za hrob. Bude to věcná demokratická svobodná diskuse, která dost jistě povede k tomu, že Zeman po boku komunistických funkcionářů zůstane i nadále jenom ‚prezidentem‘.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 975 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
149 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)