bidenkomunista
3.1.2021
Kategorie: Politika

Prezidentství Joe Bidena by mohlo být hrozbou pro stabilitu Střední Evropy

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Nová americká administrativa by mohla Střední Evropě a Visegrádské skupině způsobit mnoho škod, píše publicista Ervin Nagy v deníku Magyar Hírlap.

 

Vůbec nepochybujme, že Joe Biden a jeho tým berou zcela nekriticky smysl postrádající šíření liberální demokracie a progresivních politik zcela vážně, a ti určitě nebudou tolerovat ideologické odlišnosti a nebudou respektovat specifickou kulturu žádného národa a nebudou cítit přízeň k suverénním vládám. Neměli bychom očekávat, že se nedočkáme jen politické debaty o tomto tématu, ale i skutečných pokusů naše země rozdělit a dojde ke zvláště závažným pokusům odcizit Poláky od zbytku Střední Evropy.

Bezpochyby existuje značné riziko rozdělení Střední Evropy kvůli našim rozdílným vztahům s Ruskem, životní situaci menšin žijících v zahraničí a nestabilitě ukrajinské politiky. A budoucí vedení Ameriky to, jak mají vlivné skupiny ukrajinské politiky už teď podezření, velice dobře ví. Bidenovo prezidentství by mohlo rozvrátit stabilitu Středoevropského regionu a zničit úspěchy, kterých zatím vláda Viktora Orbána dosáhla.

Musíme být na to připraveni.

Od konce I. světové války není identita prezidenta Spojených států a složení jeho vlády jen záležitostí vnitřních záležitostí této země. To, kdo tam třímá politickou a ekonomickou moc (která vyvěrá v první řadě a především ze Spojených států) mělo vždy dopad na okolní svět. Dopad někdy menší, někdy větší, a ten se lišil v čase i vlivu podle času i místa, ale vždy platilo, že „kompetence“ vůdců zvolených americkými občany daleko přesahovala životní prostor amerických občanů, který sami obývali.

Aliance Visegrádské čtyřky nebyla nikdy v posledních třiceti letech tak semknutá a silná, jako je dnes. Pro to nezbytně neexistují žádné ideologické důvody, nýbrž praktické důvody diktované zdravým rozumem. Národy žijící v této oblasti a jejich vůdčí politici si uvědomili, že bez ohledu na jejich politické vyznání, se potřebují semknout.

Další posílení spolupráce přivodilo fungování příznačné pro Evropskou unii a chování západoevropských politiků. Zacházení Bruselu se Středoevropany jako s podřadným regionem Evropy, kde je demokracie „nedovyvinutá“ dále posílilo vztahy mezi Českou republikou, Polskem, Maďarskem a Slovenskem, přičemž existuje šance, že se přidají i jiní.

V průběhu historie se velmoci (a impéria) vždy snažily Střední Evropu rozdělit a obvykle se jim to dařilo. Zářným příkladem je Trianonská dohoda, která zanechala historické jizvy nezahojené až do dnešních dnů. Takové historické rozdělování je příšerným zájmem příští americké administrativy, a oni přesně vědí, co by mohlo být klíčovými schizmaty k rozdělení středoevropských spojenců.

Polské vztahy s Ruskem a Ukrajinou jsou velice odlišné od těch maďarských. To je výchozí bod. Na hranicích Visegrádské čtyřky je nejslabší linií Ukrajina, kde politici amerických Demokratů vždy předváděli, jak umí destabilizovat zemi a pak ji odtrhnout co nejdál to jde od Ruska, jak je to jen možné.

Navíc nezapomínejme, že Bidenova rodina je obeznámená s ukrajinskou mocenskou strukturou, k níž patří síť obchodních vztahů v této zemi. Bidenova administrativa by mohla tuto zemi použít jako svůj druhý krok k dosažení politických cílů v tomto regionu.

Tudíž po rozbití polsko-maďarské osy, k níž by v určitých scénářích mohlo dojít, bude Maďarsko dohnáno k roztržkám o místní problémky se sousedními zeměmi. Trianon předvádí „vynikající“ vzor, jak takové roztržky podněcovat.

Po Ukrajině to bude Rumunsko následované Slovenskem, které budou vystaveny politickému vydírání atd.

Rozděl a panuj, bude zase strategií.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 880 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.