2476137-trumpbiden
12.9.2020
Kategorie: Politika

Prezidentským volbám v USA hrozí chaos a po nich i ozbrojené násilí

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Den prezidentských voleb v USA se nezadržitelně blíží a všechno poukazuje na to, že budou nebezpečně dramatické.

Podle expertů se voleb 3. listopadu v USA zúčastní okolo 156 milionů občanů. Volbám však hrozí obrovský chaos. Neboť pod záminkou, že voliči by se při přímé volbě mohli nakazit koronou budou volební místnosti v 43. spolkových zemích USA zavřené a jejich obyvatelé mají proto využít poštovní volbu.

New York Times vychází z toho, že kolem 80 milionů občanů bude nucených poslat svůj hlas poštou.

USA nejsou samozřejmě jedinou zemí, kde se volí i listovou volbou. V žádné evropské zemi ale není tak velká možnost při tomto způsobu voleb podvádět, jak v USA, protože tam neexistuje povinnost ze zákona podávat oficiální hlášení o jistých událostech.

Proto jsou seznamy voličů nepřesné a neúplné. Jsou v nich mnohé osoby, které již zemřely nebo se přestěhovaly. A mnozí přestěhování jsou pak už i v dalších voličských seznamech.

V 43. zemích USA dostane každý, kdo je v seznamu voličů, poštou hlasovací lístek.

To znamená, že tyto přijdou i na adresu jistého počtu již zemřelých a ty je možné zneužít a odeslat je jménem mrtvého. Ale i v případě stávajícího občana není nikdy jisté, zda to byl opravdu on, kdo vyplnil hlasovací lístek. A tak je v tomto případě hrubě porušen zákon, který říká, že volba má být tajná a svobodná z vlastní vůle.

Je proto jasné, že zde dojde k velkému narušení voleb, a to jednoznačně v neprospěch Trumpa.

Když tento už před nějakým časem kritizoval listovou volbu pro velkou možnost podvádění v jeho neprospěch, tak sklidil výsměch a kritiku Demokratů a jejich médií.

V současné extrémně napjaté situaci v USA – kterou způsobila neobyčejně destruktivní opozice – je tu ještě další nebezpečí podvádění v neprospěch Trumpa. Poštovní schránky, které samozřejmě nehlídá nikdo, budou jistě na mnoha místech, které jsou známé tím, že tam žijí převážně Trumpovi voliči, vypálené a tím budou hlasovací lístky v nich zpopelněny. Takové akce připravují např. levicoví extremisté z Antifa, i radikální aktivisté BLM-hnutí a další nepřátelé Trumpa.

Existuje volební interní analýza Demokratů, podle níž to během volební noci bude vypadat na jednoznačné vítězství Trumpa, pak ale, když se budou v následujících hodinách a dnech vyhodnocovat hlasy listové volby, tak Biden bude snižovat náskok prezidenta, až se nakonec stane on vítězem voleb.

I to poukazuje na to, že po 3. listopadu může nastat v USA velmi explozivní situace a pak se dá očekávat, že přijde k velkým nepokojům a dokonce i k ozbrojeným srážkám mezi radikálními přívrženci Bidena a Trumpa.

To potvrzuje i nedávný průzkum veřejného mínění:

Až 28 procent voličů Joe Bidena nebude akceptovat jeho porážku. V případě jeho vítězství to nebude akceptovat 20 procent voličů Donalda Trumpa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 864 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)