ZEMAN MYNAR
26.6.2021
Kategorie: Politika

Prezidentem byl zvolen Miloš Zeman a ne Vratislav Mynář

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Řekla bych, že Pražský hrad s námi nehraje fér hru. Že se do současné reality Hradu hodí Shakespearova slova, která dí o tom, že cosi zahnívá ve státě dánském.

  • Motto “Nejez pokrm nepřejícího, nedychti po jeho pochoutkách! Vždyť je to duše vypočítavá! Říká ti: “Jez a pij”, ale jeho srdce s tebou není.” (Přísloví, Slova moudrých, 23.6, 23.7)

Řekla bych, že Pražský hrad s námi nehraje fér hru. Že se do současné reality Hradu hodí Shakespearova slova, která dí o tom, že cosi zahnívá ve státě dánském.

Naše země truchlí. Včera proběhlo poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou, její smrt semkla náš národ. Snad každý pocítil hluboký smutek nad skonem této výjimečné herečky i ženy. Její nečekaný odchod nás všechny na krátký čas spojil. Na rozdíl od prezidenta Zemana, jenž nedodržel svůj předvolební slib o tom, že nebude zemi rozdělovat. Jeho činy i slova hovoří o opaku.

Prožíváme teď další tragédii, jež nemá v našich poměrech obdoby. Postihla nás apokalypsa v podobě tornáda, které zničilo několik vesnic, zemřeli v něm lidé, zanechalo po sobě zdevastované domy a lidi, kteří přišli o vše. V této nanejvýš vypjaté době bych očekávala, že naše hlava státu vystoupí, aby svými slovy vyjádřila soustrast nad tím, co nás postihlo. Místo tragédie navštívil premiér Babiš, vicepremiér Hamáček, ministryně financí Schillerová. Z Pražského hradu pouze zazněla slova mluvčího Ovčáčka. Nic víc. Žádné okamžité vystoupení Miloše Zemana.

Poslední zahraniční návštěvou našeho prezidenta bylo Rakousko. V televizi mohli diváci zhlédnout archivní záběry z roku 2019, kdy Miloš Zeman rovněž navštívil tuto zemi. Proč archivní? Opět tento způsob reprezentace naší hlavy státu vyvolává spekulace, jak je to s jeho zdravotním stavem.

V tisku jsem se dočetla o tom, že náš prezident již nepoužívá mobilní telefon, pevnou linku místo něj obhospodařuje jeho kancléř Vratislav Mynář, jenž dosud nemá bezpečnostní prověrku. Už se mu nemůže přímo dovolat premiér či jiní členové vlády. Jak je toto možné? K celkovému negativnímu dojmu Hradu lze přiřadit Martina Nejedlého, jenž se výrazně orientuje směrem k Rusku. Proč se tento člověk pohybuje v blízkosti Miloše Zemana, proč má diplomatický pas, na nějž nemá nárok?

To, jakým způsobem se prezentuje současný prezident, není nic ukázkového. Ztrácí na své důstojnosti stále víc, když nedokáže odejít, když nedokáže přiznat, že pozbyl sil na výkon prezidentské funkce. Nebo je na tom psychicky tak, že už nedokáže přiznat ani toto? Dnes má Miloš Zeman vystoupit s projevem. Co se asi musí odvíjet kolem jeho vystoupení, které tu mělo být už včera. Ale zřejmě proto, že není s to reagovat promptně, čeká nás až dnes další šaráda, již zorganizuje okolí hlavy státu.

Příští rok bude Česká republika předsedat EU. Premiér Babiš zamýšlí, že se Pražský hrad stane místem, v němž se budou setkávat prezidenti a předsedové vlád unijních zemí. Dobrá myšlenka. Jak se s ní vyrovná okolí Miloše Zemana? Bude i při těchto setkáních suplovat naši hlavu státu nebo jej budou vodit jako cirkusového medvěda?

Nemohu se ubránit dojmu, že se Miloš Zeman stal loutkou pro své okolí, jež těží z toho, že se pohybuje kolem prezidenta země. Kdy jindy by si mohlo jeho nejbližší okolí toto užívat, když ne teď? Nějak jeho okolí nedochází, že prezidentem země byl zvolen Miloš Zeman, žádný Vratislav Mynář a jemu podobní. A toto si občané České republiky přejí? Není to pro nás ostuda?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 611 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)