TRUMPPROJEV
19.1.2021
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Prezident Trump

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

Dnešek je posledním dnem, kdy bude v Oválné pracovně úřadovat americký prezident Donald Trump. Končí čtyřleté prezidentské období, které bylo poznamenáno silnou mediální hysterií, silnou hysterií Demokratické strany a silnou hysterií poloviny obyvatel Spojených států, která si libuje v progresivistických ideologiích a omezení svobody.


Donald Trump se stal prezidentem naprosto nečekaně. Poté, kdy v červnu 2015 oznámil, že se hodlá ucházet o Bílý dům, tak to všichni považovali za špatný vtip. Všichni si z něj utahovali a říkali, že nemá sebemenší šanci. On si z toho ale nic nedělal a pokračoval ve svém snažení. V debatách kandidátů Republikánské strany dominoval, když svým protivníkům dával najevo, že jsou to pouze kariérní politici, kteří o skutečném světě vůbec nic neví. Jeho preference začaly postupně růst a s nimi přišly i první výhry v tzv. primárkách. Postupně se z něj stával favorit. Jeho republikánští protikandidáti se začali spojovat proti němu, ale stejně jim to nepomohlo. Trump obdržel 26. 5. 2016 dostatečný počet delegátů, aby se mohl oficiálně stát kandidátem Republikánské strany do Bílého domu. Levice z toho byla v šoku, ale pořád se utěšovala tím, že v přímém souboji s Hillary Clintonovou, nemá šanci.

No a pak přišel 8. listopad 2016 a s ním volební den. Americká média, z nichž 95 procent neskrývavě podporovalo Clintonovou, se již chystala na oslavné titulky, že Clintonová je první žena v čele Spojených států, která drtivě porazila hulváta z New Yorku. Přišel ale obrovský šok. S postupným sčítáním hlasů začínalo být jasné, že to Clintonová nezvládne a že Amerika bude mít v čele někoho úplně jiného. Svět se 9. 11. probudil do jiné Ameriky. Levice z celého světa si začala trhat vlasy vzteky, začala zpochybňovat výsledky voleb. Začala poukazovat na ruské vměšování. Na fakt, že Clintonová získala v celkovém součtu o 3 miliony hlasů více, (navzdory tomu, že Trump vyhrál ve 30 státech, zatímco Clintonová jen ve 20) a že by Trump tím prezidentem vlastně být neměl. Rozjela se mašinérie, kdy celý progresivistický svět začal tvrdit, že Trumpovo úřadování v Bílém domě bude katastrofa, že na to nemá, a že rozpoutá jadernou válku.

Donald Trump ale dokázal pravý opak. Začal dělat něco, na co už Amerika a celý západní svět nebyl zvyklý. Začal plnit své volební sliby. Heslo celé kampaně bylo „Make America great again“ (Vraťme Americe zašlou slávu). Trump jako správný businessman věděl, že vysoké daně dusí podnikání a zabíjí vynalézavost. Rozhodl se masivně snížit korporátní daň pro firmy z 35 procent na 20 procent. To vedlo k návratu firem do Spojených států a k růstu HDP o 4,2 procenta. Trump sliboval zdvojnásobení ekonomického růstu. Tento slib tedy splnil.

Dalším jeho heslem bylo „America First“ (Amerika na prvním místě). Trump věděl, že je potřeba redukovat nelegální migraci z Latinské Ameriky. Proto během své volební kampaně neustále opakoval, že se musí postavit zeď na hranicích s Mexikem. Jeho odpůrci mu vyčítali rasismus, ale on vždy prohlašoval, že proti legální migraci nic nemá. Každý může vstoupit na území USA, ale musí nejprve projít schvalovacím procesem a ne naopak. V zahraniční politice pak asertivně prosazoval zájmy své země. Zavedl cla na dovoz čínského zboží, snažil se přátelsky vycházet s Ruskem. Pokusil se navázat spojení se Severní Koreou. Na Blízkém východě silně podporoval Izrael, když oficiálně uznal Jeruzalém, jako jeho hlavní město. V posledních měsících došlo k uzavření mírových dohod mezi několika arabskými zeměmi (Egypt, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Bahrajn) a Izraelem. Lví podíl má na tom Trumpův poradce a zeť Jared Kushner. Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem, kterou uzavřela ještě Obamova administrativa. Nerozpoutal žádný nový válečný konflikt, naopak začal postupně stahovat americké vojáky z tohoto regionu.

V oblasti obchodních dohod Amerika ze jeho éry odstoupila od smlouvy o volném obchodu – Transpacifické partnerství (TPP) a upravila své obchodní dohody s Mexikem a Kanadou (NAFTA skončila a vznikla USMCA). Trump vždy říkal, že bude usilovat o takové obchodní dohody, které budou výhodné pro USA. Někdo by snad prohlásil, že je to sobectví, ale takovou Realpolitik dělal již německý kancléř Bismarck v 19. století. Každý stát má své specifické zájmy a pravý státník by měl usilovat o to, co je nejlepší pro jeho zemi a pro jeho lid. Tak by to vždy mělo být.

Druhé volební období mu již nebylo dopřáno. Netransparentnost korespondenčního hlasování už navždy zanechá stín pochybnosti o regulérnosti voleb a vítězství Joe Bidena. Donald Trump, který byl nejstarší úřadující prezident v historii USA, získal přes 74 000 000 hlasů, což je rekordní počet pro obhajujícího prezidenta. Získal také rekordní počet hlasů od Afroameričanů a Hispánců. Trumpovi bohužel nepomohla koronakrize a neustálé útoky médií a politických rivalů zejména z Demokratické strany (pokus o impeachment), ale i od Republikánů. Nemám křišťálovou kouli, takže Vám nemohu říci, co očekávat od Joe Bidena. Nastínil bych ale, co se dalo očekávat od druhého funkčního období Donalda Trumpa: Pokračování ekonomické prosperity, deregulací, bezpečnosti na hranicích s Mexikem a hlavně krocení progresivistických ideologií genderismu, zeleného šílenství, politické korektnosti atd., které pod Joe Bidenem dostanou zelenou.

Amerika přežila 8 let pod Barackem Obamou, tak jistě přežije i 4 roky pod Joe Bidenem. Otázka je, co přijde pak.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 095 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)