TRUMPPROJEV
2.3.2021
Kategorie: Politika

Prezident Trump … bývalý a budoucí?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDVe svém prvním projevu po odchodu z Bílého domu prohlásil bývalý US prezident Donald Trump, že jeho hnutí „America First“ je teprve na začátku. Kritizoval Bidenovu administrativu, naznačil směr budoucnosti Republikánské strany a naznačil také, že by se mohl v roce 2024 znovu ucházet o funkci prezidenta.


Trump ve svém projevu před nadšeným davem na výroční konferenci konzervativních politických akcí (CPAC) řekl, že prezident Joe Biden měl„nejkatastrofičtější“ první měsíc než jakýkoli jiný prezident v moderní historii“. Trump varoval, že Biden se vydal radikální socialistickou cestou, která by mohla vést ke komunismu. “Zachráníme a posílíme Ameriku a budeme bojovat proti náporu radikalismu, socialismu, a všemu, co vede ke komunismu,” řekl Trump. Dodal: “Všichni jsme věděli, že Bidenova administrativa bude špatná, ale nikdo z nás si nepředstavoval, jak špatní budou a jak daleko nalevo půjdou.”

TRUMP2021Trump věnoval významnou část projevu kritice Bidenových raných akcí v oblasti přistěhovalectví. Řekl, že Bidenovo zrušení jeho opatření v oblasti migrace vyústilo v záplavu nelegálních cizinců, zejména nezletilých. “Radikální přistěhovalecká politika prezidenta Bidena není jen nezákonná – je nemorální, je bezcitná a je zradou základních hodnot našeho národa,” uvedl.

Trump vyslovil předpoklad, že samotná Bidenova přistěhovalecká politika stačí Demokratům ke ztrátě Bílého domu v roce 2024. Poté oslovil publikum jako potenciální kandidát na prezidenta: “Kdo ví, mohu se dokonce rozhodnout, že je porazím potřetí,” řekl Trump a za hlasitého potlesku publika.

Trump také vyzval Bidena, aby znovu otevřel školy, a obvinil prezidenta z jednání na příkaz učitelských odborů, které se brání opětovnému otevření. Hovořil o úspěších své administrativy při řešení pandemie „čínského“ viru. Trump také kritizoval Bidena za to, že se vrátil ke Světové zdravotnické organizaci, zrušil plynovod Keystone XL a vrátil se k Pařížské klimatické dohodě.

Trump se vyjádřil k roztržce v Republikánské straně vyvolané skupinkou republikánů, kteří hlasovali pro jeho obžalobu a odsouzení v procesu odvolávání z funkce, kterou již nevykonával, a v níž Senát nakonec bývalého prezidenta osvobodil. Trump jmenoval každého republikána, který proti němu hlasoval . “Republikánská strana je jednotná.” Jediná roztržka je mezi hrstkou Republikánů ve Washingtonu, D.C., „politickými hackery“, a všemi ostatními po celé zemi, “řekl Trump.

Bývalý prezident také potvrdil, že nemá zájem o založení třetí politické strany, a zdůvodnil to tím, že „máme Republikánskou stranu“.

Bylo to jeho první veřejné vystoupení od doby, kdy 20. ledna opustil Bílý dům. Před odchodem z funkce mu byl zakázán přístup na Twitter a Facebook, což ještě zhoršilo jeho možnost vyjadřování se k věcem veřejným. Bývalý prezident proto řekl: „Nadešel čas rozbít monopoly Big Tech.“

Trumpova pozice jako vůdce konzervativního hnutí byla zcela jasná po celé čtyři dny projevů a panelových diskusí konference konzervativců CPAC, přičemž dav často hlasitě aplaudoval, když bylo zmíněno Trumpovo jméno. Žádný z řečníků bývalého prezidenta nekritizoval.

Průzkum, provedený na konferenci ukázal, že 95 procent účastníků si přeje, aby Trumpova politika pokračovala, a 97 procent souhlasilo s jeho výkonem ve funkci. Trump také získal více než dvojnásobnou podporu než jakýkoli jiný kandidát republikánské strany v hypotetickém prezidentském hlasování pro rok 2024. Guvernér Floridy Ron DeSantis získal 21 procent hlasů ve srovnání s 55 procenty, kteří si vybrali Trumpa.

Trump stanovil program pro Republikánskou stranu a označil volební integritu jako jednu z hlavních priorit. Řekl, že volby byly „zmanipulované“, což vyvolalo v davu skandování „vyhráli jsme“. Řekl, že Nejvyšší soud neměl odvahu pustit se do volební žaloby státu Texas.

I jinak jeho řeč připomínala ty, které přednesl v rámci své poslední kampaně. Včetně boje proti čínské hegemonii. “Věříme v to, že se postavíme Číně, zrušíme outsourcing, vrátíme zpět naše továrny a dodavatelské řetězce a zajistíme, aby budoucnost země ovládla Amerika, nikoli Čína. Společnosti, které opouštějí Ameriku a vytvářejí pracovní místa v Číně a dalších zemích, firmy, které nás roky okrádaly, by neměly být odměňovány; měly by být donuceny platit daně, pokutovány a potrestány.”, řekl Trump.
“Budoucnost Republikánské strany je budoucnost strany, která hájí sociální, ekonomické a kulturní zájmy a hodnoty pracujících amerických rodin – každé rasy, každé barvy a každého vyznání,” dodal Trump. Republikáni podle něj věří, že na prvním místě musí být potřeby běžných občanů.

Trump v politice zdaleka nekončí a bude přidělávat vrásky všem, kdo ho vidí jako absolutního ďábla. Také, když člověk projde ohlasy na jeho vystoupení ve světovém tisku, dozví se pouze, že jeviště, na kterém mluvil, mělo tvar runy SS, tzv. Othala runy. O obsahu se nemluví, kromě toho, že Trump chce být znovu prezidentem.

Konzervativci se tradičně označují jako pravicová strana, takže je logické, že z jejich pohledu je protivník levičák, i když zastupuje zájmy nadnárodních koncernů a s levicí tak, jak byla tradičně chápána, nemá nic společného. Zájmy obyčejných lidí nehájí levice, a proto se jich ujímají konzervativci. A vzhledem k tomu, kolik lidí dalo nezpochybnitelně Trumpovi hlas v prezidentských volbách, se jim to zřejmě daří. Jde jen o to, jak velkému tlaku ze strany „vítězné“ Demokratické strany budou čelit a do jaké míry bude jejich konání kriminalizováno.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 500 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)