trumpjerusalem
11.5.2018
Kategorie: Politika

Prezident Trump brání Izrael proti iránské a syrské hrozbě

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přesvědčivě dokázal, že Irán nedodržuje dohodu o jaderném odzbrojení. Mossad odvedl skvělou práci, když se zmocnil důležitých dokumentů, které to potvrzují.

Židovský stát nemá zájem na konfrontaci a ve své minulosti opakovaně nabízel svým arabským sousedům mír s jedinou podmínkou, že uznají jeho právo na existenci. Jordánsko a Egypt tak učinily a od té doby žijí s Izraelem v míru. Bohužel tohoto řešení nebyla schopna Sýrie, která i v historii nejvíce nenáviděla Židy a na svém území za ještě prezidentování otce současného hlavy státu Bašára Asáda Háfize poskytla útočiště nacistickým válečným zločincům. Z nich nejznámější byl asi Alois Brunner, který má na svědomí životy minimálně 130 tisíc Židů. Syrští vojáci se opakovaně za válek s Izraelem dopouštěli hrubého porušení mezinárodního práva, když vraždili a často velmi brutálně izraelské válečné zajatce. Syřané však ve své zášti vůči sousední zemi však usmíření nebyli schopni.

Irán vyhrožuje Židům a Izraeli zničením, prokazatelně se zabývá vývojem jaderných zbraní a v syrské občanské válce bojuje po boku asadovské vlády. Jeho vojáci, zvláště členové tzv. revolučních gard operují velice nebezpečně v blízkosti izraelských hranic. Je podivné, že Iránci posilují svoji přítomnost v Sýrii, když radikální islamisté, proti kterým bojují, jsou podle slov dalšího Asadova spojence ruského prezidenta Putina téměř poraženi. Vysvětlení se nabízí jediné, Irán chystá útok na Izrael.

Je tedy dobře, že Donald Trump vypověděl smlouvou s Iránem o ukončení jeho jaderného programu, nepovedené to dílo jeho slabého předchůdce Baracka Obamy. Donald Trump tak dal rozhodně najevo, že bude Izrael bránit proti jakékoliv agresi ze strany muslimských fanatiků. A tito radikálové drží Irán ve své moci. Tato země je větším nebezpečím pro mír v oblasti než Saudská Arábie, která se v poslední době chová relativně umírněna a dokonce dala najevo, že Izrael má právo na existenci.

Je příznačné, že jadernou dohodu s Iránem hájí evropská ministryně zahraničních věcí Federica Mogherini, která se netají sympatiemi k radikálnímu palestinskému islamistickému hnutí Hamás, který je rovněž iránským spojencem. A už vůbec podpora Iránu nepřekvapuje od ruského prezidenta Vladimíra Putina, protože Rusko není žádným přítelem Izraele, jestliže vyzbrojuje jeho nepřátele.

Izrael právem Iránu nedůvěřuje a je dobře, že současné americké vedení stojí pevně na jeho straně. Násilníky může odradit pouze hrozba razantní obrany, která by jim mohla ublížit a které se oni bojí. Zbabělost se nevyplácí, o čemž se svět přesvědčil již na podzim roku 1938.

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.