trumpjerusalem
11.5.2018
Kategorie: Politika

Prezident Trump brání Izrael proti iránské a syrské hrozbě

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přesvědčivě dokázal, že Irán nedodržuje dohodu o jaderném odzbrojení. Mossad odvedl skvělou práci, když se zmocnil důležitých dokumentů, které to potvrzují.

Židovský stát nemá zájem na konfrontaci a ve své minulosti opakovaně nabízel svým arabským sousedům mír s jedinou podmínkou, že uznají jeho právo na existenci. Jordánsko a Egypt tak učinily a od té doby žijí s Izraelem v míru. Bohužel tohoto řešení nebyla schopna Sýrie, která i v historii nejvíce nenáviděla Židy a na svém území za ještě prezidentování otce současného hlavy státu Bašára Asáda Háfize poskytla útočiště nacistickým válečným zločincům. Z nich nejznámější byl asi Alois Brunner, který má na svědomí životy minimálně 130 tisíc Židů. Syrští vojáci se opakovaně za válek s Izraelem dopouštěli hrubého porušení mezinárodního práva, když vraždili a často velmi brutálně izraelské válečné zajatce. Syřané však ve své zášti vůči sousední zemi však usmíření nebyli schopni.

Irán vyhrožuje Židům a Izraeli zničením, prokazatelně se zabývá vývojem jaderných zbraní a v syrské občanské válce bojuje po boku asadovské vlády. Jeho vojáci, zvláště členové tzv. revolučních gard operují velice nebezpečně v blízkosti izraelských hranic. Je podivné, že Iránci posilují svoji přítomnost v Sýrii, když radikální islamisté, proti kterým bojují, jsou podle slov dalšího Asadova spojence ruského prezidenta Putina téměř poraženi. Vysvětlení se nabízí jediné, Irán chystá útok na Izrael.

Je tedy dobře, že Donald Trump vypověděl smlouvou s Iránem o ukončení jeho jaderného programu, nepovedené to dílo jeho slabého předchůdce Baracka Obamy. Donald Trump tak dal rozhodně najevo, že bude Izrael bránit proti jakékoliv agresi ze strany muslimských fanatiků. A tito radikálové drží Irán ve své moci. Tato země je větším nebezpečím pro mír v oblasti než Saudská Arábie, která se v poslední době chová relativně umírněna a dokonce dala najevo, že Izrael má právo na existenci.

Je příznačné, že jadernou dohodu s Iránem hájí evropská ministryně zahraničních věcí Federica Mogherini, která se netají sympatiemi k radikálnímu palestinskému islamistickému hnutí Hamás, který je rovněž iránským spojencem. A už vůbec podpora Iránu nepřekvapuje od ruského prezidenta Vladimíra Putina, protože Rusko není žádným přítelem Izraele, jestliže vyzbrojuje jeho nepřátele.

Izrael právem Iránu nedůvěřuje a je dobře, že současné americké vedení stojí pevně na jeho straně. Násilníky může odradit pouze hrozba razantní obrany, která by jim mohla ublížit a které se oni bojí. Zbabělost se nevyplácí, o čemž se svět přesvědčil již na podzim roku 1938.

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.