Trump_accepts_nomination
4.6.2019
Kategorie: Společnost

Prezident Donald Trump sesazen nebude, i kdyby se Demokraté postavili na hlavu

Sdílejte článek:

JAN VÍTEK

Obžaloba, že zasáhl rušivě do výkonu spravedlnosti, sloužila a slouží k politickým výpadům, nactiutrhání a házení špíny. Prezident Gerald Ford to kdysi řekl bez servítků, když prohlásil, že  toto obvinění může být cokoli, „co za ně považuje většina, která vládne v Kongresu v danou chvíli“.

Demokraté v něm teď hrají prim, a tudíž mohou Donalda Trumpa obvinit, ale nemohou ho odsoudit,  protože konečný verdikt přísluší senátu. Tam mají 49 zástupců (včetně dvou nezávislých senátorů) a k odsouzení je třeba dvoutřetinovou většinu. To znamená, že by je muselo podpořit třicet republikánských přeběhlíků. Hlasovat proti vlastní straně však může jen zoufalec nebo politický sebevrah.

Trump dnes není v bezvýchodné situaci Richarda Nixona v roce 1974, kterého demokraté obvinili z obstrukce spravedlnosti při vyšetřování aféry Watergate.

Republikánský prezident tehdy rezignoval, když si spočítal, že před demokratickým kongresem a senátem nemá šanci.

Pokus o sesazení Donalda Trumpa by způsobil trvalé roztrpčení mezi jeho příznivci a utvrdil je v přesvědčení, že země je pod kontrolou zkorumpovaných elit. Vznikla by živná půda pro populistická hnutí, což by  mohlo způsobit rozkol v demokratické základně a zhoršit politickou patovou situaci v zemi. Není divu, že tak zkušená politička a třetí nejvlivnější osobnost ve Spojených státech Nancy Pelosová, demokratka, která předsedá Kongresu, ještě nedala svým hurá anti-trumpistům zelenou.

Demokraté jistě nechtějí jít ve šlépějích republikánů, kteří obvinili Billa Clintona, že lhal pod přísahou v milostné aféře s jednadvacetiletou stážistkou Monikou Lewinskou. Sedícího demokratického prezidenta  nejen nevypudili z Bílého domu, ale naopak přispěli k tomu, že tam zůstal další čtyři roky, protože jeho oblíbenost jen vzrostla.

Nicméně nic z toho ovšem nevylučuje, že Donalda Trumpa obviní. Jednak ze stejného důvodu, proč spustili a dva roky živili Russiagate—bránit mu, aby plnil volební sliby a zostudit ho v očích národa. Jednak proto, že  prezidentské volby se kvapem blíží. Horké hlavy vsázejí na to, že hnůj, co během procesu na Donalda Trumpa nakydají, by mohl být hnojivem vítězství demokratického kandidáta. Je to klasický příklad záměny přání za skutečnost.

Autor: Jan Vítek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 497 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů