SLAVIA
15.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Presumpce viny … novodobý trend společnosti

Sdílejte článek:

MATĚJ GREGOR

Tak tu máme dlouho očekáváné rozhodnutí v pravděpodobně nejsledovanějším sportovním případu za dlouhou dobu. Jsem zklamaný, ale rozhodně ne překvapený. 


Tento příspěvek není v žádném případě objektivním shrnutím. Ale shrnutím mladého člověka a sportovce, který má fotbal rád. A taky shrnutím člověka, který nechce žít ve společnosti, kde se bude trestat na základě důkazu “jedna baba povídala”. 

Kúdela odešel s trestem 10 zápasů. Nepotřebujete sledovat fotbal, abyste poznali, že je to hodně. Opravdu moc hodně. Kúdela tím přijde také o EURO. 

Hlavním důkazem je Kamarovo tvrzení. Ano, to je ten hráč, kterému měl ono slůvko říct. Žádný jiný důkaz tam není. Žádná nahrávka, žádné přiznání. Celou dobu se jednalo o tvrzení slovo proti slovu. Spravedlnost a zdravý rozum nám říká, že v takovém případě přece nemůžeme nikoho usvědčit, natož přísně potrestat.

Kdepak. UEFA si jede svoje. Rasismus používá při každé příležitosti a na jejich #Respect si skrz podporu nadnárodních firem vydělává miliardy eur. Fotbal musí být korektní. Tolerantní a #HateFree. Evidentně ale jen na jednu stranu.

Celé to sílí a eskaluje. Fotbalisté celé Evropy už napříč soutěžemi poklekávají na počest zemřelého Floyda. Incident, který se stal v USA a nesouvisel s fotbalem, ovlivňuje fotbalovou kulturu a určuje, který klub je a který není proti “rasismu”. 

Jenže definice rasismu už dneska není jasná. Řeší se totiž jen na jednu stranu.

A jaký byl trest pro Kamaru za fyzické napadení v útrobách stadiónu? Větší, než pro Kúdelu, protož se jednalo o násilí? Ani náhodou. Kamara si nezahraje 3 zápasy a nedivil bych se, kdyby mu v případném odvolání byl trest snížen, či zrušen. Ale to je můj subjektivní názor.

Případ Ondřeje Kúdely se stává velice nebezpečným precedensem rasismu. Každý další trest na mezinárodní úrovni se bude srovnávat právě s tímto. Přál bych si, aby zdravý rozum zvítězil, ale upřímně v tom nevěřím. 

Rasismus vůči nečernošským hráčům bude eskalovat. Urážky a útoky na ně nebudou trestány. Na druhou stranu se ale i vlivem činnosti BLM bude zpřísňovat metr.

No co dodat na závěr?

Tohle by česká reprezentace nečekala, když ve Skotsku poklekla na kolena na počest BLM.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)