23.6.2015
Kategorie: Společnost

Přestaňte blbnout!

Sdílejte článek:

VIKTOR LOŠŤÁK 23|06|2015

Chodívám někdy s dcerkou běhat, zpravidla v podvečer. Dcera běží, trpí mé dlouhé monology, protože na konci dostane v hospodě něco dobrého. Stojíme u okénka a než nám to dají, posloucháme lidi. 

Dnes si stěžovali. Asi rodina, čtyři lidi, různý věk. Co že prý bude. Ze všech stran uprchlíci, nikdo neví, co bude. To se tak lidi někdy baví, co bude. Je to dost kýčovitý začátek, ale nebojte, dopadne to úplně jinak, než si myslíte. 

Dost dlouho jsem přemýšlel, co vede některé lidi k názoru, že není v pořádku, když se lidi ptají, co bude. Když říkám dlouho, myslím dlouho, ne intenzivně. Popravdě jsem se tím nikdy nijak moc nezabýval, říkal jsem si, že každý jsme nějaký, i exoti musí být, tak co. Prostě mne to občas napadlo. 

Jsou to prostě lidi zvláštního ražení. Lidi, co mají takový divný negativistický životní program. Hodně je baví být proti něčemu, to oni rádi. Například proti vám, to jsou s potěšením. Kdybyste se třeba báli, co bude, tak to je špatně, to jste idiot, nacista a vůbec hajzl. Protože oni říkají, že to se nesmí, stejně jako říkají, že třeba psát „hajzl“ je nepřístojnost, stejně je nepřístojnost prakticky cokoli. Nic se nesmí. Vy nesmíte. Vaše děti nesmí samy nafouknout balónek. Vy si nesmíte zapálit cigáro. Nesmíte nemít někoho rád, nesmíte mít obavy z budoucnosti. A hlavně, hlavně nesmíte mít žádný skutečný názor.

Mluvím o aktivistech. O lidech jako je Martin Ander, o lidech jako je Matěj Hollan, o všech těch lidech v parazitických neziskovkách, strojích na zákazy, přisátých ke státnímu cecku. A budu pokračovat. 

svobcenzura

Nesmíte mít názor, protože názor mají oni. Oni jsou majitelé pravdy, oni mají správný názor na to, jak vy máte žít. Oni nejsou hlasatelé jednoho z možných pohledů na svět. Taková představa by je urazila. Oni jsou čirá esence dobra, od níž se nelze nijak odchýlit. Dokázali postavit mimo slušnost dokonce i samotnou možnost mít jiný názor. Jste proti kouření? Jste Dobro. Jste pro? Ne, nejste člověk s jiným názorem, člověk, který se na svět dívá jinak. Jste Zlo. Vás zakážeme. 

Je mimo slušnost mít jiný názor? Budiž, budu neslušný. Bez dalšího vás vyzývám, přestaňte blbnout. 

Přeháníte to. Ti lidi, o kterých jsem psal na začátku, se opravdu bojí. A to je legitimní, oni se mohou bát. Tím, že se jim vysmíváte, že zase proti jejich demonstraci, která ať je jak chce postavená, vyplývá jednoduše z obav a ze strachu o budoucnost, že proti nim postavíte ty své roty aktivistických pošuků, aby se jim vysmáli. Je toho moc, čím jste rozzuřili lidi, je toho strašně moc, čím jste otrávili tuhle společnost, a začíná toho být moc už příliš. Nepřidávejte do toho poslední kapku. 

Chcete vyvolat nepokoje v ulicích? Doplatíte na ně jako první. Vidíte, nemůžu argumentovat odpovědností, protože vy žádnou nemáte. Vy nejste politici, vy jste aktivisti, ti lidi, co chtějí moc bez odpovědnosti. Ale zájmy, ty máte. Tak si ty zájmy chraňte, protože taháte za kratší konec. Ti lidi, o kterých jsem psal nahoře, ti nestojí na vaší straně. Oni vás poženou. 

Přestaňte. Přestaňte v lidech vyvolávat pocity, že jsou ve všem sami. Přestaňte je ohrožovat. Přestaňte se vysmívat, když cítí to, co cítí každý zdravý člověk. Přestaňte kurva blbnout.

ZDROJ: Fcb Viktor Lošťák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 449,00 Kč
Vybráno 32.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.