PRESIDENTIKAND
12.1.2018
Kategorie: Politika, Presidentské volby 2018

Presidentské volby a vox populi

Sdílejte článek:

COM

Presidentské volby jsou tu. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých komentářů z českého internetového prostoru:

Lze konstatovat, že Jiří Drahoš mi vychází zhruba takový prezident jako zbabělec Clinton, kterého ovládala jeho ambiciózní Hillary. Typický poskok zájmů nadnárodních korporací. I z hlediska držení zbraní a ozbrojené sebeobrany je snad ze všech kandidátů nejméně kritický vůči iniciativám Bruselu. Ti, co budou volit Drahoše, budou volit loutku, za níž se bude schovávat pražská havlérka, afroislámská invaze, inkluzivní školství, povaleči z neziskovek a válka.

„Jen díky Miloši Zemanovi na Hradě se udržíme jako svobodná a suverénní země. Musí vyhrát. Nejlépe v prvním kole!“ burcuje slavný český zpěvák a herec Daniel Hůlka

Když na to tak koukám, tak Zeman skutečně tu kampaň asi nepotřebuje. Pořád se o něm mluví. Ale není to trochu paradox? Nechceme Zemana, ale pořád mu děláme reklamu. Nemělo by se mluvit o kandidátech, jejich vizích, zkušenostech, znalostech? Většina z kandidátů svojí kandidaturou udělala z prezidentských voleb referendum o Zemanovi. Ale to je volba pro to, kdo nás bude vést, ne koho tam pět let nechceme. Pro mě je jednoznačně nejčitelnější Mirek Topolánek, jehož názory jsou dlouhodobě známé a nevznikly jen v reakci na prezidentskou kampaň. Takového prezidenta chci, který bude říkat i dělat věci, kterým věří, i když budou nepopulární, a ne takového, jehož entuziasmus porážkou Zemana uvadne a nenabídne nic. Antizeman není program.

Když v prezidentské kalkulačce odpovíte na všechny otázky NEVÍM, vyjde vám Drahoš.

Nejsem Horáčkův příznivec ani volič, nicméně když mu zemanofilové nadávají do veksláků a valchařů, tak bych jim rád připomenul rány jejich idolu – MUS, Unipetrol, IPB a další… A to nepočítám škody na hospodářství, které vznikly jím zavedenou “podporou” cizích korporací u nás – investiční pobídky. Horáček má proti Zemanovi svatozář a netrčí mu úmrtní list z prdele.

Pan prezident je zceIa fit jak po psychické, tak po fyzické stránce, konstatovaIo konziIium, které byIo před pár lety rozpuštěno. Otázky nebyly povoleny a nekampaň dále neběží. Vše potvrdil nezávislý onkolog, který není členem nekonsilia a prošel si celou zdravotní zprávu prezidenta Zemana… a já blbec myslel, že lékař vyšetřuje při kontrole pacienta a ne papíry…

Přiznávám, nedovedu se vžít do myšlení lidí, jejichž kandidát jimi v nekampani totálně pohrdá, dělá z nich pitomce a oni pak jdou a bez mrknutí oka mu ve volbách odevzdají hlas. Takových je, alespoň podle posledních průzkumů, přes 40% českého voličstva. To je, alespoň na můj vkus, docela dost. A právě tihle lidé opět rozhodnou o naší budoucnosti na dlouhá léta. A tím bych pro dnešek ukončil moje úvahy a komentáře k nadcházejícím prezidentským volbám, které vskutku mohou dopadnout všelijak. Přiznám se, že jsem v očekávání poměrně napjatém…

Ekonomka Markéta Šichtařová: Drahoš: “Nejsem ekonom (…) Měli bychom uspořádat přesvědčovací kampaň za přijetí eura.” (20 minut Radiožurnálu, 4.1.2018) Překlad do jazyka českého: “Nerozumím tomu, ale mám na to názor. A považuji za žádoucí vás, lidi, o tomto svém ničím nepodloženém názoru přesvědčit. A své přesvědčování si sami zaplatíte z veřejných peněz.” Postoj přímo vědecký.

Celá kampaň Mirka Topolánka počítá se zatměním minulosti a hloupostí voličů. Opravdu někdo věří, že se jednoho dne probudil, řekl manželce, že jde zachránit naši republiku, zapomněl na svoji minulost, nechal si narůst kozí bradu, popadl červené srdéčko pražské havlérky, vyčaroval z ničeho finance na stovky, ne-li tisíce billboardů a každodenní předvádění na velkých serverech i jinde, případně kamarády, kteří mu dělají ceny, nebo jej podporují neoficiálně?

Miloš Zeman ve Sněmovně podpořil Andreje Babiše, podezření z dotačního podvodu u českého premiéra mu nevadí. “Platí presumpce neviny…Prosím tedy všechny politiky, aby si nehráli na policejní vyšetřovatele.” Když v roce 1999 vyhazoval z vlády svého stíhaného ministra financí Svobodu, ten samý Miloš Zeman řekl, že pro politiky presumpce neviny neplatí. “Okamžitě po zahájení stíhání ministra Svobody byl mnou odvolán z funkce. Podezření mohou být oprávněná, někdy neoprávněná. Ale důležité je, zda na to podezření reagujeme. Například odvoláním z vysoké funkce.”

Produkt Drahoš je jen marketingová, nafouknutá bublina, podobně jako při minulých volbách Fischer. Věřím, že lidé nechtějí za prezidenta bublinu, který podepsal takzvaný dopis vědců, tedy Zvací dopis vz. 2015. Pokud si už lidi nevzpomínají, tady je úryvek: „…o imigrantech, lidských bytostech se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali…“ Je vám jasné, co bude následovat, když Miloš Zeman vytáhne na Drahoše toto prohlášení? Ne, Drahoš je nevolitelný…

Prezident Zeman se ve sněmovně přimlouval za vládu v jejímž čele je policií vyšetřovaný politik, který aktivně spolupracoval s StB a prokazatelně zneužíval moc ve svůj prospěch. Prezident, soudem uznaný lhář, zde nepronesl nic jiného než svůj předvolební projev. Do debat s protikandidáty se nehrne, protože by tam byl konfrontován s tím, jak vykonával svůj úřad, s realističností jeho slibů a s tím, jak rychle umí změnit názor, když se mu to hodí. Proto prezidentovi Zemanovi vystoupení ve sněmovně vyhovuje. Nemusí zde totiž s nikým diskutovat. To je zbabělost. Stejně jako je od Andreje Babiše zbabělé nesnažit se vyjednat koaliční vládu. Svůj k svému.

Mělo by se připomenout, jaké osoby financují kampaň Miloše Zemana. Například kancléř Mynář, který kvůli svým podezřelým kontaktům nedostal bezpečnostní prověrku, a kmotr Hrdlička propojený s kmotrem Rittigem. Dá se říct, že organizovaný zločin prorostl do nejvyšších pater politiky v České republice. A Miloš Zeman se ve své touze být prezidentem spojí třeba s ďáblem. Na pověsti této země mu nezáleží.

Úplně nejhorší, co se dá v prezidentské kampani dělat, je taktizovat, uhýbat, po česku chtít s tím vyčůrat, „přechytračit čerta“. Na tom postavil svou předvolební kampaň Jiří Drahoš. Jistě to dělá v dobré víře, ale je to bohužel projev preventivního kapitulantství. Předem se přizpůsobuje podmínkám, které tu ještě nejsou. Pokud chce dnes zodpovědný politik něčeho rozumného dosáhnout, musí především vzít na vědomí, že pro manévrování, taktizování a chytračení nemá tentokrát vůbec žádný prostor. Vaše řeč budiž ano ano, ne ne. Přes všechny možné výhrady je tu důvod jít k prvnímu kolu voleb. Co nad to jest, projev bezmezné hysterie jest.

Všichni víme, v jaké situaci po volbách jsme. Máme tady Babiše se svým sektářským hnutím ANO, jehož je jediný guru, mající absolutní moc nad nominanty této pseudodemokratické strany, a který získal sice poměrně nejvíce hlasů, ale ne většinu. Tak tento pán, jež je důvodně podezřelý ze zneužití dotačních titulů EU ke svému soukromému obohacení, tak tento lumen, se svou kohortou spolupracovníků, z valné většiny evidovaných jako bývalí agenti StB, toho času jejichž blízcí jsou obviněni z podvodů, tak jako on sám, tak tahle partička tady vymyslela “program”, který má znaky absolutního populismu, včetně zdarma jízdenek důchodcům a seniorům. Oni ví, že to nebudou moci prosadit. Oni ví, že je to jen slib, kterým nezarmoutí. Oni si jen honí své populistické brko, aby obalamutily ty zbloudilé duše voličů, kteří za tím půjdou jako ryby za světlem.
A jak je v tom angažovaný Zeman? Normální president by nikdy nepřipustil vládu bez důvěry, aniž by k tomu byl pragmatický důvod, kterým je ta poslední volba. Naopak. Máme tu presidenta, který již dopředu deklaruje, že se nebude řídit zažitými ústavními zvyklostmi, ale že si s ústavou vytře víte co, poté, co ji náležitě ohne..
Jestli ještě někdo váhal, tak tohle musí být vaším mementem. Vězte, že váš hlas, ať už komukoliv, vás úměrně činí zodpovědným za marasmus, který tu může po volbách být. Prosím nevymlouvejte se, že jste nevěděli. Zeman to řekl jasně. Nechá vládnout estébáka bez důvěry libovolně dlouho. Bez programu, s pocitem absolutní moci, kdy všichni budou moci za jeho neúspěchy a kdy cokoliv se mu povede, bude jeho zářný výsledek vládnutí. Vy to víte a odpovědnost padne i na vás. On, tedy president, není pojistkou demokracie, jak by správně měl být, on je jejím hrobařem, a tak to i přiznal a deklaroval. To opravdu chcete?

Kdyby byl prezident kdokoliv z trojice Topolánek, Horáček nebo Fišer, byl bych fakt rád. Každý z těch tří je formát, má dobré názory a na Hradě by reprezentoval republiku skvěle.

Existuji dva kandidáti, kteří mají reálnou šanci Miloše Zemana porazit. Jsou to Rudolf Jelínek a Jan Becher!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.