zemancaputová
20.6.2019
Kategorie: Politika

Presidentka SR Čaputová na návštěvě Prahy

Sdílejte článek:

COM/HS

Ve svém sídle na Pražském hradě přivítal ve čtvrtek dopoledne český prezident Miloš Zeman prezidentku SR Zuzanu Čaputovou. Slovenská hlava státu je na své první oficiální zahraniční návštěvě, která se podle tradice koná v České republice.

Slovenská prezidentka se setká i s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Jaroslavem Kuberou a s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radkem Vondráčkem.

V rámci jednodenní návštěvy v hlavním městě ČR položí Čaputová věnce k soše generála Milana Rastislava Štefánika i kytici na hrob prezidenta Václava Havla.

Setká se i s krajany a zúčastní se na koncertě, který pod názvem “Zuzana není sama doma” na její počest odehrají Slovenské i čeští hudebníci, například Dan Bárta, Jiří Stivín či Dorota Nvotová.

témata jednání

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, fungování sdružení V4 jakož i přípravy zřízení Českého domu v Bratislavě byly tématy dnešního jednání českého prezidenta se slovenskou prezidentkou v Praze.

“Pokud jde o průběh jednání mezi čtyřmi očima i v širších delegacích, musím především zdůraznit skvělou atmosféru,” řekl Zeman na společné tiskové konferenci vysílané živě českými médii.

Podle něj přesto, že obě strany spolu jednali na několik témat, nenarazili na jedinou spornou otázku. Prezident také vyjádřil naději, že brzy spolu s Čaputovou otevřou v Bratislavě Český dům.

“Pozveme i pana prezidenta Kisku a budeme jako svatá trojice,” řekl Zeman.

Čaputová v souvislosti s návštěvou Prahy zdůraznila, že to pro ni není jen věcí tradice, ale i upřímného zájmu, protože v Čechách má více přátel. Na případnou rozdílnost názorů při jednání se Zemanem podle ní nenarazili.

Diskutovali například o fungování V4, přičemž Čaputová zdůraznila, že má zájem v rámci tohoto seskupení budovat co nejtěsněji vztahy. Musí však být zachovány základní hodnoty jako právní stát a nezávislost soudnictví.

Podle vlastních slov diskutovali i o případných společných oslavách 30. výročí listopadu 1989. Zeman v této souvislosti konstatoval, že dnes se k odkazu revoluce hlásí i ti, co tehdy stáli na opačné straně, antichartisti, nebo ti, co vstupovali do komunistické strany. “Hezčí bylo tu revoluci přežít, jak vzpomínat na 30. výročí,” dodal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 224 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.