studenteu
7.12.2021
Kategorie: Humor

Přepracování dějepisu podle nové Komunikační strategie EU

Sdílejte článek:

MARTIN KUNŠTEK

Nové nařízení Evropské komise s názvem Komunikační strategie EU, která zakazuje slova „Vánoce“ a „doporučuje“ nahradit jména Maria a Josef jmény Malika a Julio, bude muset samozřejmě být implementován i do učebnic. Největší úpravy se logicky budou týkat dějepisu, který vždy psali vítězové, a současné pojetí už neodpovídá nejnovějším trendům v EU.

 

Žáci a studenti se tak budou nově dozvídat, že reformy císařovny Maliky Terezie a císaře Julia II. nebyly osvícené, nýbrž antiklimatické, protože rozvoj průmyslu, který podnítily způsobil zvýšené vypouštění CO2.

Do kategorie arcipadouchů má být nově zařazen i císař Karel IV., který podporou zemědělství a zaváděním nových plodin a pěstebních postupů s cílem zvýšit výnosy, těžce poškodil evropskou biodiverzitu. Jméno mu bylo prozatím ponecháno, protože jej používal i obnovitel Svaté říše římské pod nadvládou Německa, který je pokládán za patrona evropské integrace. Do budoucna není vyloučena ani změna jeho jména, protože jeho dílo je předmětem bedlivého přezkumu ze strany bojovníků proti dezinformacím a expertů z ekologických nevládních neziskových organizací. O Karlu Velikém je totiž známo, že vypaloval pohanské svatyně, čímž do atmosféry vypustil mnoho CO2.

Do kategorie hrdinů mají být nově přeřazeni švýcarští a němečtí bojovníci z Černé roty. Jednak už kvůli svému multikulturnímu názvu. Za jejich hlavní zásluhu je však nově považováno, že při tažení Itálií rabovali a ničili kostely, coby symbol nadvlády křesťanů a bílé rasy. K dobru jim je nyní připsáno i zbavování bílých Italů „zbytečného“ majetku, který je projevem konzumní společností ničící přírodní zdroje. V učebnicích by nově měli být zobrazování jako černoši, aby byla podpořena rasová různost knih. A taky aby se to zbytečně nepletlo, když mají být považovány za hrdiny.

V kategorii extralumpů naopak nadále podle Evropské komise zůstanou čeští husité na čele s Janem Žižkou z Trocnova. Jednak proto, že při bojích jako první ve velkém používali dělostřelectvo, čímž poškodili klima vypouštěním velkého množství CO2. Za hlavní vinu husitů je však považován jejich boj proti římskoněmeckému císaři Zikmundovi, jímž České království na mnoho let vyřadili z procesu evropské integrace. Za rozvraceče a jednoznačně zápornou postavu dějin má podle Komise být považován i John Wycliff, na něhož se odvolával duchovní inspirátor českých rebelů Jan Hus, protože jeho dílo nabádající k zákazu odvádění desátků z Anglie papeži do Avignonu, lze považovat za první návod k BREXITu.

Za jednoznačného arcilotra má být nadále považován český král Jiří z Poděbrad, který byl podle Komise doposud českými dezinformátory nesprávně označován za prvního autora plánu na mírové sjednocení Evropy. Po bedlivém přezkoumání jeho návrhu experty na fake news z neziskových organizací financovaných Komisí bylo prokázáno, že jeho návrh Smlouvy o nastolení míru v celém křesťanstvu, byl ve skutečnosti zaměřen na boj proti muslimům, kteří Evropu multikulturně obohacovali z jihovýchodního směru pod vedením tureckého sultána. Snaha Jiřího z Poděbrad o vytvoření stálých pracovních orgánů Unie křesťanských panovníků, která byla doposud nesprávně považována za předchůdce OSN, byla unijními experty jednoznačně odsouzena, protože evropskou integraci nemají co provádět Češi, ale má být vedena výhradně pod německou taktovkou.

Za darebáky mají být v učebnicích nově označeni nejen volený český arcibiskup Jan Rokycana, ale i všichni kardinálové z Basilejského koncilu, kteří s Českými kacíři podepsali smlouvu nazvanou Kompaktáta. Tento dokument, který na území Českého království legalizoval podávání svátostí “pod obojí způsobou”, už nemá být považován za zdroj náboženské tolerance, ale za inspiraci k rozbíjení evropské jednoty. Podávání svátostí pod obojí je podle závěru klimatických expertů špatné, protože vyžaduje nutnost pěstování vinné révy na místech, kde by mohl růst plevel, jak to požaduje nejnovější reforma Společné zemědělské politiky EU.

Mezi záporné postavy mají být zařazeni i vojevůdci jako Jan Sobieski, Evžen Savojský, János Hunyadi a maršálové Ernst Gideon Laudon a Andrej Hadik . Všichni při válčení do ovzduší vypouštěli příliš mnoho oxidu uhličitého. V neprospěch Sobieského hovoří už to, že to byl Polák, což je dnes samo o sobě důvodem ke kaceřování. K tíži je mu nyní přičítáno, že stejně jako Evžen Savojsský porážkou turecké armády na mnoho let zabránili multikulturnímu obohacení Vídně muslimy. V případě Sobieského již pokrokově zasáhla vídeňská radnice ovládaná sociálními demokraty, která mu zakázala postavit pomník.

Do role záporáka pasuje Jánose Hunyadiho už to, že to byl Maďar. Navíc používal vysloveně šovinistického přízviska „Turkobijec“. Ve spolupráci s Poláky pětkrát porazil tureckou armádu a na území Sedmihradska, Temešváru, Srbského království a Bulharského císařství obnovil křesťanství, když z těchto oblastí společně vyhnali tureckou okupační armádu, která zde podle komisních expertů šířila mírumilovné náboženství zvané islám.

S maršály Hadíkem a Laudonem mají experti Komise problém zejména proto, že to byli východoevropané, kteří dosáhli nejvyššího vojenských hodností v armádě Rakouska. Za jejich velký hřích je považováno i to, že bojovali nejen proti Turkům, ale i proti Prusku, kterému se později podařilo sjednotit Německo – čímž byl položen základ moderní evropské integraci.

Za historický vzor hodný napodobení je současnými experty na politickou korektnost vydáván císař Albrecht I. , který tureckému sultánovi dobrovolně platil výpalné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 831 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)