babis rouska
12.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Premiér zešílel? A nejen on?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝCovid už leze na nervy všem a možná už lze zaznamenat i jisté následky úplně jinde, než v místech hrozícího respiračního onemocnění. Andrej Babiš totiž veřejně prohlásil, že mu řada podnikatelů děkuje, protože mají více peněz ze státní podpory, než kdyby měli své restaurace otevřené. Buď se zbláznili dotyční hospodští a při žádosti o podporu státu podváděli, nebo premiér slyšel nějaké divné hlasy. A úplně nejvíce se zdá, že si z nás prostě utahuje.

K jeho dalším svým výrokům přidal i ten, že pražský primátor Hřib měl rozpustit demonstraci nazvanou Otevřeme Česko, kde se probíralo uzavření ekonomiky spojené právě s nemožností vykonávat svou práci v mnoha oborech. Na Staroměstském náměstí nebyl ani jeden podnikatel, který by Babišovi chtěl poděkovat, ale dá se věřit tomu, že pár lidí by mu možná….vzalo příčinu se nám pořád smát. Člověk, který dle údajů za minulý rok zbohatnul o 20 miliard korun, by nechal rozehnat demonstraci lidí, kteří za stejnou dobu přišli o vše, co do té doby mnoho let budovali. Rozdíl je totiž v tom, že někdo byl i v době krize u plného koryta, zatím co jiní bojovali o to, aby jim zbylo aspoň něco na talíři. A nejsou to jen restauratéři a jejich dodavatelé, drobní živnostníci ve službách, obchodníci, řemeslníci, sportovci či určitá část umělců. Babiš žijící na Pantheonu káže svým podřízeným, co smí či nikoliv. Sám si při tom pomlaskává. Aspoň tak to lze vnímat.

V době, kdy jediným možným odreagováním je pohyb na čerstvém vzduchu, navrhuje explukovník Prymula omezit pohyb na 15 km od domova. To proto, aby se údajně lidé nedostali na hory. Ví ten arogantní obchodník se strachem a samolibý zachránce republiky, že 15 km je třeba v Praze dost málo na to, abyste se dostali do zaměstnání. Nebo že právě na horách je nejzdravější prostředí. Jistě, vrcholem idiocie jsou uzavřené sjezdovky a plné všechny kopce kolem nich. Nikoliv proto, že by se lidé nějak srocovali, ale proto, že na sjezdovce se potká v blízkosti méně lidí než v pražské tramvaji. Zákaz sportu a pohybu je stejně absurdní, jako kdybyste zakázali jíst ovoce a zeleninu. Obojí patří k nejlepším stimulátorům imunity.

V době, kdy propagace nevyzkoušených vakcín jede na plné obrátky a na televizních obrazovkách se objevují denně ty samé tváře jen občas doplněné nějakou novou, se dozvídáme, že letos nebyl zachycen žádný chřipkový vir. Najednou máme více epidemiologů, virologů a vakcinologů, než zubařů, gynekologů, ortopédů a chirurgů. Aspoň to tak vypadá. Chřipka prý není proto, že lidé nosí roušky a nestýkají se. A bylo by vhodné tedy se poučit a pro příště si roušky v chřipkovém období ponechat. Je možné, že něco takového může vypustit v televizi někdo z pusy? Národ je 10 měsíců s přestávkami nucen absorbovat vlastní výpary vydechované a vdechované stále dokola, přičemž jen malinko inteligentní člověk ví, že každým výdechem se tělo zbavuje škodlivých látek. Jakýsi další odborník s vysokoškolským diplomem vymyslí, že by vlastně bylo fajn se dusit i za rok, za dva a nakonec vlastně pořád. Fajn, takže už víme, co by si kdo přál.

Profesor Flégr žijící se svým kocourem tvrdí, že během dalších blízkých dnů přijde kolaps. I on stále mluví o očkování, přičemž ignoruje realitu, kterou je nevyzkoušený chemický koktejl vpravovaný do obyvatel některých států. Možná mu škodí rozhovory s jeho čtyřnohou společnicí, ale jako doktor by možná měl mít jako prioritu zdraví lidí. No a pak tu máme přeplněná krematoria, přičemž se údajně musí přestat dovážet zahraniční klienti zpopelňovacích pecí. Takže přestaneme li importovat nebožtíky, rázem kapacita přestárlých zařízení vystačí. Pak tedy mrazící návěsy před nimi mohou přestat strašit lidi. Jenže proto tam stojí přeci. A dělají Micíkovi profesora Flégra radost. Aspoň to kocour říkal.

Jak vidíte, covid plodí blázny. Ukázkou jejich uvažování bychom se mohli vcelku bavit, kdyby nešlo bohužel o lidi, kteří rozhodují o tom, jak tu nyní žijeme. Takže se nabízí otázka, nejsme li blázni my, když jim dovolujeme s námi tak manipulovat. Je to totiž celé na palici.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 276 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.